Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Як поліпшити роботу регіональної митниці

Стартує проєкт «Громадська оцінка роботи Північної митниці Держмитслужби у Чернігівській області», який допоможе дослідити роботу підрозділів регіональної митниці, а також напрацювати рекомендації для поліпшення її роботи.
Як відомо, у вересні 2020 року Кабінет Міністрів затвердив роботу Державної митної служби у форматі єдиної юридичної особи. Також було запущено тестування співробітників митниці на благонадійність. Одночасно запущено ліквідацію юридичних осіб територіальних органів Державної податкової та Державної митної служб. Реорганізації підлягає і Північна митниця Держмитслужби.
«Виходячи із задекларованих реформою принципів, важливо в цей момент отримати зворотній зв’язок від працівників митниці, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та всіх учасників процесу, що і заплановано у проєкті», – каже керівник проєкту Дмитро Гапоненко.
У рамках проєкту буде проведено глибинні інтерв’ю з суб’єктами ЗЕД у Чернігівській області, представниками митних органів, правоохоронних органів, торгово-промислової палати, митними брокерами.
Результати опитування будуть обговоренні з експертами, у тому числі публічно під час круглого столу.
Реалізація проєкту дозволить розробити рекомендації і основні напрями, що можуть бути покладені в основу подальшого реформування митниці з метою оптимізації її роботи і налагодження сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.
Тривалість проєкту: січень-квітень 2021 року. Проєкт фінансується Європейським Союзом».
Громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» є членом «Громадської ініціативи «За прозору та чесну митницю». Ініціатива спрямована на моніторинг впровадження митної реформи та сприяння діалогу між владою, бізнесом та іншими зацікавленими сторонами стосовно здійснення інституційної реформи митниці.
* * *
Матеріал підготовлено в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «АРЗМІ” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Джерело: АРЗМІ