Новини

Сесія не відбулась: через неявку частини депутатів програми розвитку Чернігівщини не прийняли

Призначена на 23 грудня, сесія Чернігівської обласної ради не відбулась. На ній планували розглянути підготовлені Чернігівською ОДА проєкти цільових програм на 2021 та наступні роки. Для участі у сесії зареєструвався 31 депутат від фракцій «Слуга Народу», «Рідний дім» та Радикальна партія.

Ще 17 грудня голова обласної ради Олена Дмитренко підписала розпорядження про скликання другої сесії, яку призначили на 23 грудня. На розгляд депутатів пропонувалось більше 30 питань з фінансів, соціально-економічного розвитку, підтримки галузей культури, спорту, сім’ї та молоді. На сесії планувалось розглянути близько 20 цільових програм, які готували департаменти та управління Чернігівської облдержадміністрації. Частина з програм розроблені в продовження тих, які виконувалась у попередні роки. Тож, якщо їх не продовжити, то без фінансування можуть залишитись цілі галузі, приміром окремі лікувальні установи, спортивні школи, заклади культури.

Важливі для економіки регіону Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2021 рік, Програма «Чернігівщина конкурентоспроможна», Програма підтримки розвитку АПК на 2021-2027 роки.

Окрема програма стосується діагностики та лікування на території Чернігівської області гострої респіраторної хвороби COVID-19, яка передбачає кошти для тестування, закупівлі обладнання та доплати медичним працівникам.

У понеділок, 21 грудня, всі цільові програми були заслухані на засіданні комісії з питань бюджету та фінансів. Безпосередньо перед початком сесії всі питання порядку денного були розглянуті на депутатських комісіях за участі депутатів фракції «Слуги Народу».

«Ми з колегами заслухали розпорядників коштів – розробників програм на наступні роки. Щодо деяких програм у комісії були питання перспективи у довгостроковому періоді, іншими словами: який фінансовий чи соціальний ефект спричинить реалізація даної програми», – коментує Оксана Халімон, депутат Чернігівської обласної ради, «Слуга Народу», член комісії з питань бюджету та фінансів.

На сесії зареєструвався 31 депутат від фракцій «Слуга Народу», «Рідний дім» та Радикальна партія Ляшка. Двоє депутатів цих фракцій захворіли і не були присутні.

Не зареєструвались для участі у сесії депутати партій «Наш край», «За майбутнє», «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та «Опозиційна платформа «За життя».

Також були присутні народі депутати України від «Слуги народу» Сергій Гривко та Олег Семінський.

На думку депутатів фракції «Слуга Народу», неучасть частини депутатів у роботі сесії призвело до того, що не були ухвалені важливі для всіх жителів області програми, які вносились на розгляд сесії Чернігівською ОДА.

«Я сьогодні як сумлінний депутат приїхав, щоб проголосувати, щоб виконати функції, якими мене наділили виборці. Частина депутатів, які були присутні в залі, не зареєструвались, тим самим зірвали сесійне засідання. Я особисто закликаю депутатів: ви маєте працювати. Люди вас обирали для того, щоб ви працювали на благо нашої Чернігівської області», – каже Дмитро Пахомов, депутат Чернігівської обласної ради, «Слуга Народу».

Учора, 23 грудня, голова обласної ради Олена Дмитренко підписала розпорядження про скликання сесії на 28 грудня.

«Програми подає облдержадміністрація, ми їх розглядаємо, підтримуємо або не підтримуємо. Ми свою задачу як обласна рада виконали: ми опрацювали програми, винесли на обговорення, підготували сесію… 28 грудня буде сесія, будемо знову повертатися до розгляду програм. Тоді ж розглянемо і питання бюджету на 2021 рік. Ми спершу розглянемо програми, потім зробимо перерву у сесії, а потім будемо розглядати бюджет», – прокоментувала голова обласної ради Олена Дмитренко.

У фракції «Слуги Народу» сподіваються залучити до конструктивного діалогу інші політичні сили.

«Сьогодні сесія не відбулась, був присутній 31 депутат. І я хочу сказати, що потрібно шукати шляхи вирішення даного питання. Бо область має жити, маємо ухвалювати програми. Хочу сказати, що наша фракція у конструктиві. Сьогодні члени нашої фракції були присутні на комісіях, зареєструвались на засідання. І я сподіваюсь, що 28 грудня ми залучимо до конструктивного діалогу інші політичні сили, і будемо всі голосувати за розвиток нашої області», – вважає Дмитро Іванов, керівник фракції «Слуга Народу» в обласній раді.

* * *

До Чернігівської обласної ради обрано 8 депутатів від партії «Слуга Народу». Депутати від «Слуги Народу» очолюють 2 постійні комісії: з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури – Іван Дементов, з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики – Дмитро Іванов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Громади,

Акції протесту: хто стоїть і кому вигідні тарифні мітинги в областях

Початок нового року не став сезоном політичного затишшя – в кількох населених пунктах пройшли акції проти здорожчання тарифів на газ, електроенергію та тепло. В окремих містах на акції зібрались по кількадесят людей. У населених пунктах, де людей мобілізовували через соціальні…

Законність нового районування України взявся перевіряти Конституційний суд: що про це думають на Чернігівщині

Минулого тижня Конституційний суд України відкрив конституційне провадження у справі щодо конституційності постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів. Про це повідомила постійний представник парламенту в Конституційному суді, заступник голови Комітету ВР з питань правової політики, народний депутат від…

Уряд зменшив ціну на газ: скільки коштуватиме і скільки діятиме

Відтепер гранична ціна на газ – 6,99 грн за кубометр. Це означає, що постачальники газу більше не зможуть її підвищити. Відповідне рішення ухвалив сьогодні, 18 січня уряд за дорученням Президента України. «Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону, або до…

В Офісі Президента розповіли як знизять тарифи на газ для населення

Президент України Володимир Зеленський зібрав на енергетичну нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання із зависокими цінами на газ для українців. Про це йдеться в повідомленні…

Акція для галочки: хто привів пенсіонерів під міську раду у вихідний

Буквально перед Різдвяними святами в соціальних мережах почали ширитися заклики про акції протесту проти підняття тарифів. Цікаво, що людей закликали прийти під стіни мерій в обласних центрах 10 січня. Що не так із цими акціями протесту? Анонси з акціями протесту…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: