Новини

Сесія не відбулась: через неявку частини депутатів програми розвитку Чернігівщини не прийняли

Призначена на 23 грудня, сесія Чернігівської обласної ради не відбулась. На ній планували розглянути підготовлені Чернігівською ОДА проєкти цільових програм на 2021 та наступні роки. Для участі у сесії зареєструвався 31 депутат від фракцій «Слуга Народу», «Рідний дім» та Радикальна партія.

Ще 17 грудня голова обласної ради Олена Дмитренко підписала розпорядження про скликання другої сесії, яку призначили на 23 грудня. На розгляд депутатів пропонувалось більше 30 питань з фінансів, соціально-економічного розвитку, підтримки галузей культури, спорту, сім’ї та молоді. На сесії планувалось розглянути близько 20 цільових програм, які готували департаменти та управління Чернігівської облдержадміністрації. Частина з програм розроблені в продовження тих, які виконувалась у попередні роки. Тож, якщо їх не продовжити, то без фінансування можуть залишитись цілі галузі, приміром окремі лікувальні установи, спортивні школи, заклади культури.

Важливі для економіки регіону Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2021 рік, Програма «Чернігівщина конкурентоспроможна», Програма підтримки розвитку АПК на 2021-2027 роки.

Окрема програма стосується діагностики та лікування на території Чернігівської області гострої респіраторної хвороби COVID-19, яка передбачає кошти для тестування, закупівлі обладнання та доплати медичним працівникам.

У понеділок, 21 грудня, всі цільові програми були заслухані на засіданні комісії з питань бюджету та фінансів. Безпосередньо перед початком сесії всі питання порядку денного були розглянуті на депутатських комісіях за участі депутатів фракції «Слуги Народу».

«Ми з колегами заслухали розпорядників коштів – розробників програм на наступні роки. Щодо деяких програм у комісії були питання перспективи у довгостроковому періоді, іншими словами: який фінансовий чи соціальний ефект спричинить реалізація даної програми», – коментує Оксана Халімон, депутат Чернігівської обласної ради, «Слуга Народу», член комісії з питань бюджету та фінансів.

На сесії зареєструвався 31 депутат від фракцій «Слуга Народу», «Рідний дім» та Радикальна партія Ляшка. Двоє депутатів цих фракцій захворіли і не були присутні.

Не зареєструвались для участі у сесії депутати партій «Наш край», «За майбутнє», «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та «Опозиційна платформа «За життя».

Також були присутні народі депутати України від «Слуги народу» Сергій Гривко та Олег Семінський.

На думку депутатів фракції «Слуга Народу», неучасть частини депутатів у роботі сесії призвело до того, що не були ухвалені важливі для всіх жителів області програми, які вносились на розгляд сесії Чернігівською ОДА.

«Я сьогодні як сумлінний депутат приїхав, щоб проголосувати, щоб виконати функції, якими мене наділили виборці. Частина депутатів, які були присутні в залі, не зареєструвались, тим самим зірвали сесійне засідання. Я особисто закликаю депутатів: ви маєте працювати. Люди вас обирали для того, щоб ви працювали на благо нашої Чернігівської області», – каже Дмитро Пахомов, депутат Чернігівської обласної ради, «Слуга Народу».

Учора, 23 грудня, голова обласної ради Олена Дмитренко підписала розпорядження про скликання сесії на 28 грудня.

«Програми подає облдержадміністрація, ми їх розглядаємо, підтримуємо або не підтримуємо. Ми свою задачу як обласна рада виконали: ми опрацювали програми, винесли на обговорення, підготували сесію… 28 грудня буде сесія, будемо знову повертатися до розгляду програм. Тоді ж розглянемо і питання бюджету на 2021 рік. Ми спершу розглянемо програми, потім зробимо перерву у сесії, а потім будемо розглядати бюджет», – прокоментувала голова обласної ради Олена Дмитренко.

У фракції «Слуги Народу» сподіваються залучити до конструктивного діалогу інші політичні сили.

«Сьогодні сесія не відбулась, був присутній 31 депутат. І я хочу сказати, що потрібно шукати шляхи вирішення даного питання. Бо область має жити, маємо ухвалювати програми. Хочу сказати, що наша фракція у конструктиві. Сьогодні члени нашої фракції були присутні на комісіях, зареєструвались на засідання. І я сподіваюсь, що 28 грудня ми залучимо до конструктивного діалогу інші політичні сили, і будемо всі голосувати за розвиток нашої області», – вважає Дмитро Іванов, керівник фракції «Слуга Народу» в обласній раді.

* * *

До Чернігівської обласної ради обрано 8 депутатів від партії «Слуга Народу». Депутати від «Слуги Народу» очолюють 2 постійні комісії: з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури – Іван Дементов, з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики – Дмитро Іванов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Громади,

Зеленський призначив очільника Чернігівської РДА

Чернігівську райдержадміністрацію очолить Василь Тройна. Відповідне розпорядження 7 червня підписав президент України Володимир Зеленський, повідомляє Суспільне.Чернігів. У коментарі новопризначений голова повідомив, до обов’язків приступить після представлення. Коли воно відбудеться поки не відомо. Нині ж Василь Тройна ознайомлюється з своїми обов’язками та…

Як підвищити ефективність роботи комунальних підприємств

У Чернігівській обласній раді проаналізували діяльність комунальних підприємств у кварталі 2021 року. До обговорення фінансово-економічних результатів та планів роботи долучився голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов. Як свідчить…

Нові Ігрові Автомати Привертають Більше Гравців. У чому Причина

Всупереч розхожій думці популярність онлайн казино нікуди не зникає, а лише зростає з часом. Однією з об’єктивних причин цього процесу є очевидне поліпшення сервісів в найбільш відомих закладах нової хвилі. Вони успішно долають недоліки старої школи і пропонують користувачам нові…

Конкурс для громад від Мінрегіону

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оголосило про початок конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році. До участі запрошуються органи місцевого самоврядування всіх рівнів.Цьогоріч конкурс проходитиме за такими тематичними блоками: 1. Згуртованість громади Практики мають демонструвати належний…

Чернігівщина активізує співпрацю з Туреччиною

Минулого тижня на Чернігівщині з ознайомчим візитом перебувала делегація Посольства Турецької Республіки в Україні. Одна із цілей візиту – активізація економічної співпраці та міжрегіональне співробітництво. Під час зустрічі в Чернігівській обласній раді гостям із Туреччини презентували концепцію розвитку Чернігівської області….

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: