Новини

Чернігівська обласна рада: що насправді відбулось під час першої сесії

Учора, 3 грудня новообрані депутати обласної ради восьмого скликання, зібралися на свою першу сесію. Що відбулось і з яких причин – у нашому дайджесті подій того дня.

Напередодні: кандидатури на голову та інтриги

Напередодні з’явились повідомлення про можливість зриву пленарного засідання. Голова облради Ігор Вдовенко навіть звернувся із відкритим листом до правоохоронних органів не допустити провокацій.

І, як показав час, він був правий: сесія видалась напрочуд гарячою, а якийсь момент, здавалось, буде бійка. І одна зі сторін може застосувати силовий метод для досягнення «правильного рішення».


Початок сесії та присяга

На початку сесії очільниця територіальної виборчої комісії Євгенія Потапенко поінформувала про підсумки виборів. Відповідно до Виборчого Кодексу України загальний склад Чернігівської обласної ради становить 64 депутатські мандати, які в ході виборчої кампанії розподілилися наступним чином:

 • Рідний дім – 19;
 • Наш край- 9;
 • Слуга народу – 8;
 • Радикальна партія Олега Ляшка – 7;
 • ВО “Батьківщина” – 6;
 • Європейська солідарність – 5;
 • За майбутнє – 5;
 • Опозиційна платформа – За життя – 5.

Представники інших політичних сил, які взяли участь у виборчих перегонах, не змогли подолати законодавчо встановлений 5-відсотковий бар’єр.

На сесію також прийшли народний депутат Борис Приходько та голова партії «Рідний дім», мер Чернігова Владислав Атрошенко. Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко на сесії не з’явилась.

Депутати склали присягу, урочисто оголошену найповажнішим за віком їх колегою, представником РПЛ Миколою Шимком.

Спершу роботу сесії розпочала тимчасова президію із депутатів п’яти політичних партій (Рідний дім, Наш край, Слуга народу, Радикальна партія Олега Ляшка, Батьківщина), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах.

Головував Олександр Атрощенко, обраний від «Рідного дому».

До порядку денного першої сесії запропоновано включити наступні питання:

 1. Про обрання голови обласної ради.
 2. Про обрання першого заступника голови обласної ради.
 3. Про обрання заступника голови обласної ради.
 4. Про встановлення умов оплати праці голові обласної ради.
 5. Про встановлення умов оплати праці першому заступнику голови обласної ради.
 6. Про встановлення умов оплати праці заступнику голови обласної ради.

Депутат від РПЛ Сергій Крамаренко вніс пропозицію доповнити порядок денний сесії ще одним питанням щодо утворення та обрання постійних комісій облради. Проти цього виступили партії Наш край, ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина та За майбутнє. Їх аргумент – порядок денний узгодила робоча група із представників партій, які готували першу сесію.

Аргумент юристів та інших фракцій (Рідний дім, РПЛ та Слуга народу) – прядок денний першого засідання сесії можна доповнювати, це у повноваженнях депутатів.

Після суперечки Наш край, ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина та За майбутнє заблокували президію. Більше години тривали словесні баталії, які переходили у прямі образи.

Хаосу додало те, що не працювала електронна система голосування. Тож депутати мусили голосували відкрито, показуючи свою посвідчення.

Навіщо партії блокували президію

Як стало відомо Часу Чернігівському блокування президії Наш край, ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина та За майбутнє – відчайдушна спроба партій зірвати голосування за Олену Дмитренко. Адже за кілька днів до цього Рідний дім, Слуга народу та РПЛ сформували коаліційну більшість. І з’явилась інформація їх намір голосувати за голову облради Олена Дмитренко, заступників Ніну Лемеш та Дмитра Блауша.

По-перше, у політичний процес втрутилась голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко, яка пропонувала на голову обласної ради іншого депутата – Олександра Левицького. Хоча фракція Слуги народу публічно заявила про підтримку саме Дмитренко.

По-друге, Наш край, ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина та За майбутнє за підтримки адміністративного ресурсу і додавання кількох голосів Слуги народу планували інший формат керівництва облради. Втім голосів депутатів Слуги народу вони не отримали, тому і почали блокувати президію.

В сумі Рідний Дім, Слуга народу та РПЛ мають 34 депути. Інші 5 партій – 30.

Голосування з мегафоном і «заколотники» з лічильної комісії

Врешті після 2 годин суперечок ведучий сесії Олександр Атрощенко з мегафоном запустив голосування за порядок денний. Його підтримали 33 депутати, мінімально необхідна кількість голосів для прийняття рішення. Голосували Рідний дім, РПЛ та Слуга народу (7 депутатів з 8-и).

Далі депутати визначились із часовим регламентом і перейшли до підготовки процедури таємного голосування за голову обласної ради.

Фракція Слуги народу оголосила про висунення Олени Дмитренко на посаду голови обласної ради. Це рішення підтримали 7 із 8 депутатів, обраних до обласної ради від Слуги народу.

Кандидатуру Олени Дмитренко підтримали всі депутати, обрані до обласної ради від партій Рідний дім та Радикальна партія Олега Ляшка. Про підтримку кандидатури Дмитренко депутати заявили публічно.

Потім депутати проголосували за створення лічильної комісії із проведення виборів керівництва ради. До її складу по одному члену від кожної із восьми політичних сил. Одна робота комісії затягнулась.

За годину анонімний дзвінок повідомив про замінування облради. Депутати з приміщення не вийшли, хоча саму будівлю облради на півгодини оточили рятувальники та поліція.

Врешті лічильна комісія прийняла дивне рішення: перенести вибори голови облради на 9 грудня. Дивно, бо насправді таких повноважень лічильна комісія не має. Підписали це рішення не всі – а тільки представники вже загаданих Наш край, ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина та За майбутнє.

Таємне голосування

Депутати повернулись до сесійної зали та проголосували за створення нової лічильної комісії, до якої увійшли представники Рідного дому, РЛП та Слуги народу. Саме вони і довели сесійне засідання до логічного завершення.

За результатами таємного голосування головою Чернігівської обласної ради обрано Олену Дмитренко, депутата від партії Слуга народу. За неї проголосували 33 депутати.

Далі роботу першої сесії продовжила новобрана керівниця обласної представницької влади.

Представники партій Наш край, ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина та За майбутнє не брали участь у голосуванні.

Партії Батьківщина та Наш край зробили політичні заяви, де звинуватили більшість у маніпуляціях. І озвучили наміри оскаржувати результати голосування у судах.

Голова облради Дмитренко запропонувала призначити на посаду першого заступника голови представника партії Рідний дім Ніну Лемеш, яка нині працює заступницею Міністра молоді та спорту України. Голова обласної ради також представила і кандидатуру заступника голови обласної ради – лідера обласної організації РПЛ – Дмитра Блауша.

Обидві кандидатури були обрані більшістю депутатів обласної ради шляхом таємного голосування. І також по 33 голоси «ЗА».

Обрано керівників 9 із 10 комісій

На завершення сесії депутати створили та обрали керівників 9 із 10 керівників комісій. За ці рішення також не голосували Наш край, ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина та За майбутнє, які покинули будівлю облради. Вони вважають будь-які рішення, ухвалені після зміни складу лічильної комісії, незаконними.

Постійні комісії обласної ради:

 • З питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики – Дмитро Іванов (Слуга народу).
 • З питань бюджету та фінансів – Ярослав Куц (Рідний дім).
 • З питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції – Сергій Крамаренко (Радикальна партія Олега Ляшка).
 • З питань регламенту, депутатської етики й законності та запобігання корупції – Олександр Атрощенко (Рідний дім).
 • З питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності – Олександр Якубін (Рідний дім).
 • З питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин – Віктор Кияновський (Рідний дім).
 • З питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури – Іван Дементов (Слуга народу).
 • З питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО – Наталія Осіковська (Радикальна партія Олега Ляшка).
 • З питань освіти, науки, культури на інформаційної сфери – Ігор Вдовенко (Рідний дім).
 • Без очільника лишилась одна комісія – з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму.

Із використанням матеріалів сайту Чернігівської обласної ради та Суспільне

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: