Новини

Головою Чернігівської обласної ради обрано Олену Дмитренко

3 грудня новообрані депутати обласної ради восьмого скликання, незважаючи на попередні повідомлення про можливість зриву пленарного засідання, зібралися на свою першу сесію та присяглися на вірність українському народові. Проте на відміну від попередніх каденцій, нинішнє стартове зібрання було чи не одним із найдовших за часом (завершилося пізно ввечері близько 22.30.) і чи не найбільш гамірливим в багаторічній історії існування та діяльності облради через довготривалі суперечки та перепалки його учасників з тих чи інших спірних питань.

Окрім того, сьогоднішній пленарний день відзначився виходом з ладу електронної системи голосування, а на додаток ще й анонімним «замінуванням» адміністративного будинку (не сесійних засідань) обласної ради, який, завдячуючи оперативній роботі рятувальників та поліції, невдовзі й «розмінували».

Але ж – до суті. Згідно із чинним законодавством України першу сесію облради нової каденції скликає та відкриває обласна територіальна виборча комісія. Очільниця ОТВК Євгенія Потапенко поінформувала про підсумки виборів. Вона ж зачитала і привітання від Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, в якому спікер парламенту побажав народним обранцям Чернігівської обласної ради «виважених і вагомих здобутків на шляху розбудови успішної країни». Керівниця ОТВК заодно «благословила» депутатів до ефективної роботи, які прийняли присягу, урочисто оголошену найповажнішим за віком їх колегою, представником Чернігівської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка, Миколою Шимком.

Як наголосила голова ОТВК, відповідно до Виборчого Кодексу України загальний склад Чернігівської обласної ради становить 64 депутатські мандати, які в ході виборчої кампанії розподілилися наступним чином:

 • Партія «Рідний ДІМ»- 19;
 • Партія “Наш край”- 9;
 • Партія “Слуга народу” – 8;
 • Радикальна партія Олега Ляшка – 7;
 • Партія ВО “Батьківщина” – 6;
 • Партія “Європейська солідарність” – 5;
 • Партія “За майбутнє” – 5;
 • Партію “Опозиційна платформа – За життя” -5.

Представники інших політичних сил, які взяли участь у виборчих перегонах, не змогли подолати законодавчо встановлений 5-відсотковий бар’єр.

А далі перша сесія, відповідно до частини третьої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обрала тимчасову президію із депутатів п’яти політичних партій («РІДНИЙ ДІМ», «НАШ КРАЙ», «СЛУГА НАРОДУ», Радикальна партія Олега Ляшка, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Головував на сесії від тимчасової президії представник лідируючої політичної сили, партії «РІДНИЙ ДІМ», Олександр Атрощенко.

До порядку денного першої сесії було запропоновано включити наступні питання:

 1. Про обрання голови обласної ради.
 2. Про обрання першого заступника голови обласної ради.
 3. Про обрання заступника голови обласної ради.
 4. Про встановлення умов оплати праці голові обласної ради.
 5. Про встановлення умов оплати праці першому заступнику голови обласної ради.
 6. Про встановлення умов оплати праці заступнику голови обласної ради.

Разом з тим, депутат обласної ради, обраний за списком Радикальної партії Олега Ляшка, Сергій Крамаренко вніс пропозицію доповнити порядок денний сесії ще одним питанням щодо утворення та обрання постійних комісій облради.

Після цього і розпочалися вже згадані вище суперечки та перепалки навколо порядку денного першої сесії обласної ради. Дійшло аж до блокування роботи тимчасової президії…

Проте і такі «гарячі» дискусії врешті-решт мають завершення… Як результат, за порядок денний проголосували представники депутатської більшості, до складу якої увійшли народні обранці від політичних партій «РІДНИЙ ДІМ», «СЛУГА НАРОДУ» та Радикальної партії Олега Ляшка.

Таким чином, в основному за всі питання порядку денного сесії голосували представники більшості.

Разом з тим, по питанню стосовно створення лічильної комісії із проведення виборів керівництва ради депутати дійшли загальної згоди, включивши до її складу по одному члену від кожної із восьми політичних сил. Однак на цьому консенсус не прижився: після тривалої суперечки на засіданні тільки-но обраної лічильної комісії, довелося створювати нову, до якої увійшли представники вже згаданої депутатської більшості. Саме вони і довели сесійне засідання до логічного завершення.

На посаду голови обласної ради було запропоновано кандидатуру – представника політичної партії «СЛУГА НАРОДУ», депутата обласної ради шостого скликання, очільниці Козелецької об’єднаної територіальної громади Олену Дмитренко, яку й було обрано шляхом таємного голосування. Отож роботу першої сесії продовжила новобрана керівниця обласної представницької влади.

Відповідно до пункту 3 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова обласної ради представив раді з числа депутатів кандидатури для обрання на посаду першого заступника голови представника політичної партії «РІДНИЙ ДІМ» Ніну Лемеш, яка нині працює заступницею Міністра молоді та спорту України. Голова обласної ради також представила і кандидатуру заступника голови обласної ради – лідера обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка – Дмитра Блауша.

Обидві кандидатури були обрані на ці високі посади більшістю депутатів обласної ради шляхом таємного голосування.

Пізно ввечері, після обрання керівництва обласного органу представницької влади, депутати  зняли із обговорення інші  питання порядку денного,  завершивши на цьому роботу першої сесії восьмого скликання.

В роботі сьогоднішнього пленарного засідання взяли участь народний депутат України Борис Приходько, Чернігівський міський голова, очільник політичної партії «РІДНИЙ ДІМ» Владислав Атрошенко, члени ОТВК, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості та засобів масової інформації.

Джерело: Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістювиконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада,

Уряд зменшив ціну на газ: скільки коштуватиме і скільки діятиме

Відтепер гранична ціна на газ – 6,99 грн за кубометр. Це означає, що постачальники газу більше не зможуть її підвищити. Відповідне рішення ухвалив сьогодні, 18 січня уряд за дорученням Президента України. «Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону, або до…

В Офісі Президента розповіли як знизять тарифи на газ для населення

Президент України Володимир Зеленський зібрав на енергетичну нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання із зависокими цінами на газ для українців. Про це йдеться в повідомленні…

Акція для галочки: хто привів пенсіонерів під міську раду у вихідний

Буквально перед Різдвяними святами в соціальних мережах почали ширитися заклики про акції протесту проти підняття тарифів. Цікаво, що людей закликали прийти під стіни мерій в обласних центрах 10 січня. Що не так із цими акціями протесту? Анонси з акціями протесту…

Зниження показників захворюваності: у чому причина і чи варто відміняти «січневий локдаун»?

Із 8 січня стартує «січневий локдаун», що триватиме по 24 січня 2021 року включно. Рішення про локдаун у січні прийнято ще на початку грудня ц.р. Тоді на прохання бізнес спільноти Уряд вирішив не обмежувати українців на новорічні та різдвяні свята….

В Чернігівській обласній раді розповіли, чому частина депутатів не ходить на сесії

Сьогодні, 5 січня, керівництво Чернігівської облради зібрало журналістів місцевих ЗМІ. Голова облради Олена Дмитренко та її заступники Ніна Лемеш та Дмитро Блауш поінформували ЗМІ про те, як працювала обласна рада протягом останнього місяця. І щодо причин, чому двічі не відбулись…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: