Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Наступні вибори у нові ОТГ – восени

Майже весь минулий рік у Верховній раді тривала битва з Виборчим кодексом. В останні місяці своєї роботи його проголосувало VIII скликання, але президент Володимир Зеленський ветував ухвалений варіант і вніс свої правки. Наприкінці року з Кодексом розбирався вже новий парламент. І ось з 1 січня Виборчий кодекс набув чинності.
За новим Виборчого кодексу вибирати депутатів міських, районних, сільських та селищних рад (з населенням до 90 тисяч осіб) будуть за мажоритарною системою відносної більшості. В одному окрузі зможуть вибрати від двох до чотирьох депутатів, перемагає кандидат, який отримує найбільшу кількість голосів виборців.
Вибори до Верховної ради Криму, обласних і міських рад (більше 90 тисяч жителів) будуть проходити за пропорційною системою з відкритими списками. Спочатку виборець повинен обрати партію, а потім депутата з цієї партії. Мандати отримають місцеві організації партій, який подолали бар’єр у 5%.
Місцеві вибори в Україні відбудуться восени 2020 року.
Кількісний склад депутатів у місцевих рад буде залежати від кількості виборців в окрузі. Наприклад, якщо виборців менше тисячі, рада буде складатися з 12 депутатів, від 500 тисяч виборців до мільйона – 64 депутата, 1-2 мільйони виборців – 84 депутата, понад 2 мільйони – 120 членів місцевої ради.
Цікаво, що на місцевих виборах депутатів не передбачено самовисування. Список кандидатів у бюлетені партія повинна затвердити на зборах, крім того, у ньому повинен бути дотриманий гендерний баланс – щонайменше 40% представників однієї статі.
Сільських, селищних, міських голів та сільських старост (населення до 90 тисяч осіб) обиратимуть за мажоритарною системою відносної більшості: переможе кандидат, що набрав найбільшу кількість голосів. Міських голів (у містах з населенням понад 90 тисяч) обиратимуть за мажоритарною системою абсолютної більшості: перемогу отримає кандидат, за якого проголосують більше 50% тих, хто прийшов на вибори.
Що стосується дати виборів, то у лютому ц.р. Центральна виборча комісія внесла зміни до постанови про призначення перших виборів в об’єднані територіальні громади. Змінами передбачено, що у рік проведення чергових місцевих виборів перші місцеві вибори призначаються на дату чергових місцевих виборів”.
ЗА матеріалами порталу “Слово і діло”