Новини

Чернігівщина претендує на статус особливої території

Що потрібно змінити, аби законодавство врахувало інтереси слабонаселених та віддалених територій України, подібних до Чернігівщини? Як мінімізувати дефіцит бюджетних коштів та зробити інфраструктуру ефективною – про це йшлося на зустрічі з народними депутатами 27 грудня. В обговоренні взяв участь голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко та перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Зустріч такого формату – із залученням нардепів, органів виконавчої та законодавчої влади, експертів та громадськості – відбулася вперше. Ініціювали її депутати Верховної Ради від Чернігівщини Антон Поляков, Максим Зуєв, Валерій Зуб та Олег Семінський. Основна тема дискусії – обговорення концепції та пропозицій до нового Закону України щодо державної підтримки слабонаселених та віддалених територій України та які перспективи отримає бюджет Чернігівщини у разі прийняття такого Закону.

Найнижча щільність населення при великих територіях та прикордонна зона протяжністю 459 км, з яких 224 км – з країною-агресором, дає підстави визнати Чернігівську область, як таку, що підпадає під статут особливих територій.

На думку голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка, підхід до Чернігівського Полісся має докорінно відрізнятись від багатьох українських регіонів. Не можна прирівнювати Новгород-Сіверщину зі щільністю населення 7 осіб на кв. км, приміром, з Києво-Святошинським районом, який посідає 1 місце за темпами будівництва житла.

З огляду на демографічну ситуацію Чернігівщини, застосовувати для всіх областей однакових підхід розподілу державних субвенцій є неправильним. В наших сільських районах щільність населення становить не більше 18 осіб, а в окремих північних – падає до 7, при середньому показнику по Україні – 67 осіб на кв. км, – порівняв Андрій Прокопенко. – В цьому бачення ОДА збігається з думкою депутатів. Дуже важливо закріпити нову методику на законодавчому рівні. Яка б врахувала не лише кількість населення, а й низку супутніх факторів – загальну площу області, близькість до кордону, тощо“.

Методика розподілу коштів з державного фонду регіонального розвитку також потребує вдосконалення. На сьогоднішній день, з 1500 сіл області, в 90% населених пунктів проживає менше 2 тис. мешканців, що створює проблему з транспортним сполученням. Приватні перевізники відмовляються працювати на безперспективних маршрутах, і селяни стають фактично невиїзними. Це стосується як доставки школярів до освітніх закладів, так і громадського транспорту. ОТГ можуть спільно закупити автотранспорт для використання на місцевих маршрутах. І це може стати перспективною ідеєю для майбутнього проєкту за кошти регіонального розвитку.

Серед нагальних питань – проблема із покриттям мобільним та інтернет – зв’язком віддалених сіл. Для більшості з нас ці блага є звичними в повсякденному житті, але мешканці прикордонних районів дотепер позбавлені такої можливості. Так, за словами Андрія Прокопенка, в наступному році заплановано переведення деяких вишок на більш потужний 900 МГц зв’язок, що дозволить збільшити радіус покриття до 15 км, при стандартному – 4-5 км. Окрім того, буде забезпечено повне покриття по трасі Київ-Чернігів, зокрема с. Красне, де проблема існує й дотепер.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: