Новини

У громаді будуватимуть новий водогін, якого чекали 15 років

В селі Вишеньки Коропської ОТГ району наступного тижня почнуть будувати новий водогін: місцеві чекали цього 15 років.

Новий водогін в селі Вишеньки почнуть будувати наступного тижня, про це сказав заступник Коропського селищного голови Юрій Шкурко. На це з держбюджету виділили понад мільйон 300 тисяч гривень. Вишеньківський староста Володимир Дятченко каже – нового водогону селяни чекали 15 років. Чому роботи розпочнуть тепер – наприкінці жовтня, далі в сюжеті.

«Погана, дуже погана вода. Собі не беремо. Хіба ж її можна пити? Куди ж її? У суп чи куди? Та це ще нічого, а то буває така, наче глина. Ми до сусіда ходимо, та хіба це ж можна? Все добиваємося – давайте ж воду чисту. За що ж ми платимо?» – розповідає жителька села Вишеньки Валентина Кублицька.

Валентина розповідає – у Вишеньках дві водонапірні вежі по обидва боки села. З однієї башти вода якісна, з іншої – з іржею. Жінка живе у тій частині села, де, каже, воду з колонок беруть виключно для свійських тварин.

Чоловік Валентини Володимир каже – аби вода в колонці була якісною, підвів би її у будинок.

«Я хочу підключитися. У мене все є. Мені ось тут тільки треба прорити, аби підключитися».

Зараз Кублицькі беруть питну воду зі свердловини сусіда.

«Я відключив колонку, бо не можна було воду брати – руда.Вода, неначе чай пливе. Серйозно. Заварювати й не треба» – каже Олексій Лисенко.

Вишеньківський староста про проблему з водою знає. Каже – намагається її вирішити протягом 15 років.

«Нову свердловину зробили, вона була глибшою, але якість води не покращилась. Повністю замінили водопровід. Сталеві труби були старі, були постійні пориви, то замінили їх на металопластик. Якість води дещо покращилась, але рівень заліза залишається високим».

Щоб у всьому селі вода була якісною, треба підключити обидві частини Вишеньок до однієї водонапірної вежі – до тієї, де зараз вода чиста – розповідає Володимир Дятченко. Для цього потрібно прокласти п’ятсот метрів водогону. Цьогоріч на ці роботи з держбюджету виділили мільйон 339 тисяч гривень. Влітку почали виготовлення необхідної документації.

«На жаль, дуже затяглося з підготовкою технічної документації. Дуже багато погоджень треба було. Найцікавіше – ми зіткнулися з археологією. У нас тут історичні місця. От ми проходимо палац Рум’янцева-Задунайського. Тому треба було провести археологічну розвідку. Коли приїхали археологи, зробили шурфи, в одному з розкопів знайшли рештки черепів. Тому тепер прийняте рішення – коли будемо розпочинати земляні роботи, то обов’язково будуть археологи теж копати».

Будівництво водогону планують розпочати наступного тижня – каже заступник Коропського селищного голови Юрій Шкурко. Проектно-кошторисна документація затверджена.

«Вже передаються всі документи в Чернігівський ЦНАП, там вони будуть оброблятися, передадуть у ДАБІ. Там проходить реєстрація та починаються безпосередні роботи».

«Я сподіваюся, що найближчим часом ці роботи розпочнуться. Головне – зробити земляні роботи до морозів. Далі будуть міняти водонапірну вежу. Довжина водопроводу зросте, тому треба, щоб кращий був тиск води. Вежа буде більшою» – говорить Володимир Дятченко.

Джерело: UA:Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Коропська,

Житель Коропської громади рубав дерева у національному парку

Правоохоронці викрили мешканця селища Короп на незаконній порубці дерев на території національного парку. Йому повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст.246 КК України). За даними слідства, підозрюваний у вересні 2020 року, здійснив…

Колишній райцентр: що змінилося на Коропщині після проведення реформи

Селищна рада переїхала в будівлю колишньої райдержадміністрації, з’явився автобусний маршрут до нового райцентру, а в керівників громад ускладнився документообіг з районом. Такі зміни відбулися у колишньому Коропському районі. Рік тому Верховна Рада проголосувала за постанову про укрупнення районів. На Чернігівщині…

На території Мезинського національного парку ремонтується 5,2 км дороги місцевого значення

Поточним середнім ремонтом відновлюється ділянка автомобільної дороги місцевого значення О250801 Вишеньки – Радичів – Іваньків – /Т-25-39/ у Новгород-Сіверському районі за програмою Президента України Велике будівництво. Обсяг фінансування – 25 425,505 тис. гривень Підрядна організація – ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС». На сьогодні в рамках середнього поточного…

У Коропській громаді ремонтують дорогу

На ділянці дороги у Коропській громаді почали укладати асфальтобетоне покриття Поточним середнім ремонтом ремонтується 5,1 кілометрів автомобільної дороги місцевого значення  О250805 Короп – Атюша – Поліське на ділянці км0+000-км25+000 у Коропській громаді за програмою Президента України Велике будівництво. Обсяг фінансування – 19…

Бюджет участі Коропської ОТГ: результати голосування

У залі засідань селищної ради відбулось засідання експертної групи з питань реалізації програми «Громадське бюджетування» (бюджет участі) на 2021 рік з приводу підрахунку голосів, які набрали проєкти. Результати такі: 2291 − загальна кількість голосів,  з них: 1724 − на паперових бланках, 567 −  онлайн,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: