Новини

У громаді будуватимуть новий водогін, якого чекали 15 років

В селі Вишеньки Коропської ОТГ району наступного тижня почнуть будувати новий водогін: місцеві чекали цього 15 років.

Новий водогін в селі Вишеньки почнуть будувати наступного тижня, про це сказав заступник Коропського селищного голови Юрій Шкурко. На це з держбюджету виділили понад мільйон 300 тисяч гривень. Вишеньківський староста Володимир Дятченко каже – нового водогону селяни чекали 15 років. Чому роботи розпочнуть тепер – наприкінці жовтня, далі в сюжеті.

«Погана, дуже погана вода. Собі не беремо. Хіба ж її можна пити? Куди ж її? У суп чи куди? Та це ще нічого, а то буває така, наче глина. Ми до сусіда ходимо, та хіба це ж можна? Все добиваємося – давайте ж воду чисту. За що ж ми платимо?» – розповідає жителька села Вишеньки Валентина Кублицька.

Валентина розповідає – у Вишеньках дві водонапірні вежі по обидва боки села. З однієї башти вода якісна, з іншої – з іржею. Жінка живе у тій частині села, де, каже, воду з колонок беруть виключно для свійських тварин.

Чоловік Валентини Володимир каже – аби вода в колонці була якісною, підвів би її у будинок.

«Я хочу підключитися. У мене все є. Мені ось тут тільки треба прорити, аби підключитися».

Зараз Кублицькі беруть питну воду зі свердловини сусіда.

«Я відключив колонку, бо не можна було воду брати – руда.Вода, неначе чай пливе. Серйозно. Заварювати й не треба» – каже Олексій Лисенко.

Вишеньківський староста про проблему з водою знає. Каже – намагається її вирішити протягом 15 років.

«Нову свердловину зробили, вона була глибшою, але якість води не покращилась. Повністю замінили водопровід. Сталеві труби були старі, були постійні пориви, то замінили їх на металопластик. Якість води дещо покращилась, але рівень заліза залишається високим».

Щоб у всьому селі вода була якісною, треба підключити обидві частини Вишеньок до однієї водонапірної вежі – до тієї, де зараз вода чиста – розповідає Володимир Дятченко. Для цього потрібно прокласти п’ятсот метрів водогону. Цьогоріч на ці роботи з держбюджету виділили мільйон 339 тисяч гривень. Влітку почали виготовлення необхідної документації.

«На жаль, дуже затяглося з підготовкою технічної документації. Дуже багато погоджень треба було. Найцікавіше – ми зіткнулися з археологією. У нас тут історичні місця. От ми проходимо палац Рум’янцева-Задунайського. Тому треба було провести археологічну розвідку. Коли приїхали археологи, зробили шурфи, в одному з розкопів знайшли рештки черепів. Тому тепер прийняте рішення – коли будемо розпочинати земляні роботи, то обов’язково будуть археологи теж копати».

Будівництво водогону планують розпочати наступного тижня – каже заступник Коропського селищного голови Юрій Шкурко. Проектно-кошторисна документація затверджена.

«Вже передаються всі документи в Чернігівський ЦНАП, там вони будуть оброблятися, передадуть у ДАБІ. Там проходить реєстрація та починаються безпосередні роботи».

«Я сподіваюся, що найближчим часом ці роботи розпочнуться. Головне – зробити земляні роботи до морозів. Далі будуть міняти водонапірну вежу. Довжина водопроводу зросте, тому треба, щоб кращий був тиск води. Вежа буде більшою» – говорить Володимир Дятченко.

Джерело: UA:Чернігів

Останні новини за категоріям(и): Коропська,

Городнянська молодіжна рада у складі Української асоціації молодіжних рад

12-13 вересня 2020 року в місті Буча Київської області відбулася історична подія в розвитку молодіжної політики України – створено Українську асоціацію молодіжних рад (скорочено – УАМР). УАМР – це громадська організація, мета якої супровід та підтримка діяльності молодіжних рад, а…

У Коропській громаді створили інформаційно-відпочинкову зону

Фонтан на центральній площі, що вийшов з ладу, за кошти селищної ради трансформували в інформаційний стенд і тепер облаштовують тут зону відпочинку.  По обидва боки постаменту розміщені стенди із пізнавальною інформацією про історичне минуле Коропа, а в центрі – герб…

Освітлення у селі Коропської ОТГ

У Коропській об’єднаній територіальній громаді не вважають, що маленькі села приречені, тому продовжують встановлювати освітлення, щоб осінніми вечорами та зимовими ночами люди не боялися виходити з хати. В ОТГ – 45 населених пунктів і, природно, що багато з них –…

У Коропській ОТГ відкрили новий дитячий садок

28 серпня у селі Черешеньки Коропської ОТГ урочисто відкрили заклад для дошкільнят, капітально відремонтований в рамках Президентської програми “Велике будівництво”. Різнокольорові повітряні кулі, дівчатка-янголята, ростові ляльки, весела музика, схвильовані батьки і подарунки – цей день став справжнім святом не лише…

З фонтану у Коропі хочуть зробити інформаційно-туристичний об’єкт

На черговому засіданні сесії у Коропській об’єднаній громаді затвердили нову редакцію «Програми благоустрою території селищної ради на 2020 рік». Депутати громади ухвалили рішення про переобладнання фонтану на центральній площі в інформаційно-туристичний об’єкт. Зокрема, на ньому розмістять герб Коропа, який світитиметься…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: