Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Представники ОТГ нардепам: “Об’єднані громади не старці, і не повинні випрошувати гроші”

Минулого тижня в Чернігівській обласній раді відбувся діалог між народними депутатами України від Чернігівщини та представниками місцевого самоврядування. Захід ініціювали новообрані народні депутати України від Чернігівщини Антон Поляков, Олег Семінський, Максим Зуєв, Валерій Зуб та Сергйя Гривко, які цього тижня працюють в округах та громадських приймальнях.
Серед озвучений пробелем – наповнення місцевих бюджетів новостворених громад, адже без реальної фінансової підтримки неможливе успішне завершення децентралізації. В області звертають увагу, що нині відбувається перекладання видатків із державного бюджету на обласний, але без збільшення доходної частини.
Начальник Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерій Дудко поінформував присутніх про бюджетні механізми та звернув увагу на особливості Чернігівщини, яка є одним з найбільших в Україні регіоном за площею, але має найменшу щільність розселення людей і, в той же час, – найгірші демографічні показники, адже чисельність населення має тенденцію до зменшення. Виступаючий звернув увагу увагу на необхідності коригування та збільшення коефіцієнта для Чернігівщини при розподілі субвенції.
Начальник управління освіти і науки облержадміністрації Микола Конопацький та начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрацй Петро Гармаш у своїх виступах наголошували на актуальних питаннях організації освітнього процесу та державних гарантіях медичного обслуговування населення, фінансування послуг з надання медичної допомоги доступності лікарів до пацієнтів. В області спостерігається дефіцит медичних фахівців, зокрема не вистачає 3 тисяч лікарів.
Керівники громад наголошували на тому, що “об’єднані громади не старці, і не повинні випрошувати гроші. Необхідно, щоб в державі були такі умови, за яких громади були дійсно господарями на своїй території. І разом із повноваженнями мають передаватися гроші для їх реалізації”.
Серед наболілих прозвучали питання стосовно наповнення бюджетів, ремонту та розчищення доріг у зимовий період, забезпечення питною водою населених пунктів, передачі лісів ОТГ, фінансування мистецьких шкіл та інші. Були озвучені проблемні питання утилізації сміття та будівництва в області сміттєпереробного заводу.
Цікаво, що на завершення заходу народні депутати зазначили: “Під час спілкування з керівниками громад ми почули практично ті ж самі проблем, які озвучували виборці на зустрічах в округах. Це означає, що реформа дійсно наближає владу до людей і місцеве самоврядування відстоює інтереси саме мешканців своїх громад”.
Джерело: сайт Чернігівської обласної ради, Ценру розвитку місцевого самоврядування