Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Пайова участь ще рік поповнюватиме бюджети громад Чернігівщини

Вагомий фінансовий ресурс для місцевих бюджетів – пайові внески – вдалося зберегти.
Так, 20 вересня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№1059 від 29.08.2019 р.) з тими правками, які не скасовують пайові внески, а вдосконалюють механізм їх нарахування, сплати та використання. А саме:
- встановлення фіксованого розміру сплати пайових внесків (4% для нежитлових будівель, 2% – для житлових, 0% – для промислових споруд);
- сплата виключно в грошовій формі на рахунки місцевих бюджетів.
Такого результату вдалося досягти завдяки активній підтримці зі сторони народних депутатів, активістів, науковців та громадськості. Його народженню тривала двотижнева тяжка праця експертів АМУ в комітетах і фракціях Парламенту.
Зокрема, 19 вересня 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, на якому теж розглядався законопроєкт №1059. На засіданні були присутні голови громад, які стали на захист збереження пайової участі. Серед них і Городянський міський голова Андрій Богдан. Було запропоновано удосконалити механізм нарахування, сплати та використання коштів пайових внесків, що сприятиме більшій прозорості та ефективності використання пайових внесків, а також зменшить корупційні ризики.
І хоча термін дії пайових внесків визначено на один рік – до кінця 2020 р. (на один рік для нових об’єктів, і до повного виконання – розпочатих), громади отримали суттєвий фінансовий ресурс, який спрямовується на будівництво, ремонт і реконструкцію важливих соціальних об’єктів: шкіл, дитячих садочків, лікарень та доріг.
Як повідомлялося раніше, пайова участь складає значну частку надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів. Так, у 2018 році місцеві бюджети отримали близько 1,6 млрд грн. Наприклад, бюджет міста Чернігова в наступному році міг втратити близько 20 млн грн через скасування пайової участі.
Джерело: Чернігівське відділення Асоціації міст України