Новини

Як зробити так, щоб замовниками послуг стали європейські бренди

Гортаючи каталоги Oliver, JAKE’s, BONITA, CRISTIAN BERF, BA&SH, MORGAN, NINA KALIO, Caroll, MONOPRIX та ETAM, мабуть, і на думку не спадає, що представлені модні новинки шили не деінде, а в …Чернігові. Придбати сукенку родом із Сіверщини можна і у відомій європейській мережі магазинів Orsay.

Будь-яку модель одягу для зазначених брендів може виготовити ПрАТ «Елегант», яке наступного року святкуватиме сторіччя. На сьогодні до 99% послуг, що надає фабрика – це пошив одягу з матеріалу замовника. Тобто, діє так звана «давальницька схема»: компанія дає чернігівському підприємству сировину (тканину та фурнітуру, зразки продукції та лекала в електронну вигляді). Так працюють із Нідерландами, Німеччиною, Францією, Польщею, Литвою та іншими країнами.

Пошук партнерів став простішим з 2016 року, кажуть на підприємстві. Саме тоді розпочалося застосування Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Сьогодні Потужність «Елеганту» – понад 300 тисяч готових виробів одягу за рік. Цифра змінна залежно від виробу: на пальто йде більше часу та сировини, ніж на штани, блузку тощо. Загалом фабрика відшиває жіночі жакети, брюки, сукні, спідниці, напівпальта, жіночі та чоловічі пальта, дитячий одяг та інше. На усіх виробах є маркування «made in Ukraine».

Що хочуть відомі бренди достеменно знає керівниця ПрАТ «Елегант» Наталія Романовська:


Наталія Романовська

Європейські компанії прагнуть якості продукції: щоб увесь процес виробництва був організований відповідно до світових стандартів. І немало важливо – політична та економічна стабільність у країні-партнері. Втім, основний внутрішній чинник успіху будь-якого підприємства – колектив.

Аби стати успішним «Елеганту» довелося зробити чимало. Втім секрети криються у досить очевидних речах.

Модернізоване виробництво: власним коштом фабрика оновила майже 60% матеріально-технічної бази. Нове сучасне обладнання у конструкторів, технологів, швейних цехах. До 90% обновок у розкрійному цеху, в інших – від 25 до 40%. Приміром, комплект обладнання на одне оновлене робоче місце експериментального цеху коштує від 7 до 11 тисяч доларів США.

Готовність будь-коли підтвердити якість виробництва на будь-якому етапі: за рік фабрика мала 6 аудитів. Відшиту модель одягу обов’язково інспектує технолог замовника. Лише потім дається «добро» на масове виробництво.

Сертифікація виробництва та менеджменту. Як приклад, наявність сертифікату BSCI, що гарантує відповідальне соціальне управління бізнесом. Тобто, ніяких зарплат «в конвертах», несплачених податків, чи некомфортних умов праці.

Якщо ми хочемо рухатися у Європейський Союз, ми маємо відповідати вимогам не тільки на папері. Тому європейські компанії вимагають підтвердження якості. Це виглядає приблизно так: «Окей, ми хочемо працювати з вами, але чи у вас такий-то сертифікат?» – пояснює директорка «Елеганту» Наталія Романовська.

Ще одна і чи не найважливіша складова успішності, на думку Романовської, – колектив.

Можна побудувати приміщення, закупити найсучасніше обладнання, на якому …. нікому буде працювати. Усе вирішують кадри. Моє завдання як керівника – об’єднати колектив та організувати його роботу для досягнення загальної мети. Вже як менеджер мушу створити умови, аби фабрика стабільно розвивалася. Будуть замовлення, то кожен працівник знатиме: є робота – є й зарплата.

На щастя, «Елегант» не відчув на собі трудової міграції до ЄС, що є досить поширеним явищем нині. Немає підприємство проблем і з митним оформленням. А спільно з колегами з Асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» лобіюють на урядовому рівні важливі для галузі речі.

Приміром, саме у Чернігові у 2017 році прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрічався з представниками підприємств легкої промисловості у рамках галузевого Промислового діалогу Укрлегпрому з урядом. У результаті прийнято зміни до Податкового кодексу, які дозволили підприємствам галузі розбивати платежі ПДВ за імпортоване обладнання до 24 місяців. Вивільнені кошти підуть на розвиток підприємств.


Тетяна Ізовіт

Цим вже користуються підприємства легкої промисловості: за увесь час була 41 заявка компаній про розстрочення платежів з ПДВ, з них 21 – з позитивним рішенням ДФС на загальну суму 1,8 млн.євро та 159 тис.дол.США, – розповіла Тетяна Ізовіт, Президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром».

Позитивно оцінюють на «Елеганті» і цьогорічні рішення Уряду. Так, у квітні за наполяганням «Укрлегпрому» обладнання для текстильної та легкої промисловості виключено із переліку машин підвищеної небезпеки. Це автоматично скорочує кількість різноманітних вартісних дозволів та інших документів, які потрібно отримати підприємству.

Великим підприємствам не варто боятися конкуренції з невеликими майстернями. У нашій справі головне – якість, що підтверджена сертифікатами, досвідом та бажанням йти в ногу з часом, – зауважує Наталія Романовська.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада,

Профтехосвіта у Чернігові: диплом, що забезпечить роботу

«Як наразі молодь обирає професію: спочатку популярний заклад, потім фах, а потім якось само собою має скластися з роботою. Втім, як свідчить досвід, успішніше в цьому питання рухатися з іншого боку, – зауважує начальник сектору професійно – технічної освіти управління освіти…

Громади Чернігівщини досі чекають грошей, виділених Урядом на проекти розвитку

Міністерство фінансів України та Держказначейство України вже третій місяць блокують кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, розподілені Кабінетом Міністрів на початку липня. Очікуючи фінансування, громади у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за…

Кошти для перших ОТГ Чернігівщини: на що були витрачені

10 жовтня представники громадської організації «Громадський центр «ЧАС» презентували результати проекту «Оцінка ефективності використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ за 2016-2018рр». Реформа з децентралізації влади по праву вважається однією з самих успішних в Україні. Децентралізація дає значно ширші можливості…

Громади хочуть зберегти акциз за пальне у своїх бюджетах

4 жовтня у Верховній Раді України група народних депутатів на чолі з Зіновієм Андрійовичем зареєструвала розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та…

Представники ОТГ нардепам: “Об’єднані громади не старці, і не повинні випрошувати гроші”

Минулого тижня в Чернігівській обласній раді відбувся діалог між народними депутатами України від Чернігівщини та представниками місцевого самоврядування. Захід ініціювали новообрані народні депутати України від Чернігівщини Антон Поляков, Олег Семінський, Максим Зуєв, Валерій Зуб та Сергйя Гривко, які цього тижня…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: