Новини

Перші вибори в об’єднаних громадах: Борзнянська ОТГ

30 червня 2019 року відбудуться перші вибори голови та депутатів Борзнянської об’єднаної громади. Для читачів сайту Громади Чернігівщини зібрали кілька фактів та політичних новин про цю громаду.

Борзнянська міська об’єднана громада утворена рівно рік тому. 25 квітня 2018 року голова ОДА підписав розпорядження про затвердження висновку щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад Борзнянської ОТГ.

Громада об’єднує наступні населені пункти: Борзна, Оленівка, Мала Загорівка, Миколаївка, Прачі, Ядути, Шаповалівка, Забілівщина, Забілівщина Друга, Кинашівка, Любомудрівка, Вольниця, Червоне Озеро, Іванівка, Суховодка, Прачі, Адамівка.

До осені 2018 року працював сайт Борзнянської міської ради, де зрідка з’являлись новини про місто, інколи проекти рішень та самі рішення міської ради. Наразі сайт не працює – не сплачено послуги за хостинг.

Найбільший політичний скандал у Борзні – конфлікт місцевої РДА та міської ради щодо утримання дитячих садків. Тоді за кілька місяців накопичився борг із зарплати працівникам дитсадків у місті Борзна. Строни звинувачували одне одну, апелюючи до бюджетного законодавства. У підсумку, у вересні минулого року адміністративний суд визнав, що причинами несвоєчасної виплати заробітної плати є неналежне фінансування з районного бюджету за рахунок відповідних трансферів.

Про приблизну політичну конфігурація у громаді можна отримати уявлення із депутатського складу Борзнянської районної ради: РПЛ – 8 депутатів, «Наш край» 6 депутатів, Аграрна партія 7 депутатів, ВО «Батьківщина» 6 депутатів, БПП-Солідарність 6 депутатів, Опозиційний блок – 2 депутати.

Очевидно, що ці партії претендуватимуть на мандати у раді ОТГ.

Також свого часу до Борзни приїжджав лідер соціалістичної партії Ілля Кива, тож ймовірно Соцпартія також пробуватиме свої сили на виборах.

Очевидно, що список на виборах в ОТГ буде і у партії «Слуга народу», сподіваючись отримати більші відсотки за рахунок успіху щойно обраного Володимира Зеленського.

Серед ймовірних кандидатів на посаду Борзнянської ОТГ:

  • діючий мер Борзни Анатолій Койда (головує вже другий строк);
  • голова Борзнянської РДА Віра Проскура – за результатами президентських виборів має писати заяву на звільнення, тож поборотись за посаду голови ОТГ дає гарний шанс залишитись у політичному житті громади;
  • голова Борзнянської районної ради Віктор Горбащенко, пройшов у раду від партії «Наш край»;
  • заступник голови Борзнянської районної ради Андрій Козішкурт, у 2012-2014 роках голова місцевої РДА, наразі представляє Аграрну партію України;
  • депутат обласної ради Анатолій Хавило (Радикальна партія Ляшка), втім наразі він проживає у Чернігові, очолює бюджетну комісію облради.

Джерело: Ілона Бориско для Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Борзнянська, Перші вибори 30 червня 2019 року,

У Вертіївську ОТГ обирають ще 7 депутатів

До Вертіївської об’єднаної територіальної громади минулого року приєднались 6 сіл: Березанка, Велика Кошелівка, Дуболугівка, Заньки, Черняхівка, Лісове. За відповідне рішення проголосувала позачергова сесія Вертіївської сільської ради 7 скликання від 12 червня 2018 року. На підставі Постанов ЦВК № 847 від…

Чернігівщина піднялась у рейтингу реформи децентралізації

Чернігівська область опинилась на ІІ місці у рейтингу областей за результатами моніторингу процесу децентралізації та реформи місцевого самоврядування станом на 10 травня 2019 року. Аналіз всіх показників реформи – у презентації нижче. Минулого тижня в області створено ще 2 ОТГ:…

Стартував виборчий процес у 6 ОТГ Чернігівщини

Сьогодні, 11 травня 2019 року, розпочинається виборчий процес на перших виборах депутатів у 5 сільських об’єднаних територіальних громад та 1 міської: Вихвостівській, Хмільницькій, Киїнській, Новобілоуській, Озерянській та Борзнянській. Відповідно до календарного плану, затвердженого ЦВК, до 18 травня районні виборчі комісії…

Перші вибори в об’єднаних громадах: Борзнянська ОТГ

30 червня 2019 року відбудуться перші вибори голови та депутатів Борзнянської об’єднаної громади. Для читачів сайту Громади Чернігівщини зібрали кілька фактів та політичних новин про цю громаду. Борзнянська міська об’єднана громада утворена рівно рік тому. 25 квітня 2018 року голова…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: