Новини

Хто потрапив у черговий випуск “Книги успіхів громад”

Асоціація міст України випустила чергову “Книгу успіхів” громад. Це квартальна збірка за ІV квартал 2018 року.

У цьому випуску Книги успіхів опубліковано близько 80 історій, які демонструють позитивний вплив децентралізації на життя громад.

Отримавши завдяки реформам нові повноваження та ресурси, органи місцевого самоврядування мають можливість спрямовувати збільшені бюджети на покращення комфорту та підвищення якості життя у громадах. Зміни на краще спостерігаються практично в усіх сферах – від освіти та охорони здоров’я до ЖКГ.

“Для всіх вже очевидно, що отримані громадами нові фінанси та нові повноваження стали новими можливостями для розвитку та руху вперед до підвищення якості життя українців. Органи місцевого самоврядування тепер самостійно вирішують, які потреби є першочерговими і на які проекти слід спрямувати кошти. Але дуже важливо навчитися ефективно управляти ресурсами, визначати пріоритетні напрями, планувати розвиток громади, – зазначив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

До збірника потрапили 3 об’єднані громади, а також місто Чернігів.

У Чернігові діє місцева Програма підтримки народжуваності на 2017-2022 роки. Молодим родинам, в яких народилася дитина, з місцевого бюджету додатково до державної допомоги виплачується 5 тис. грн за першу, 10 тис. грн за другу та 20 тис. грн за третю дитину. Програма діє вже другий рік. За цей час 2006 родин отримали виплати на загальну суму понад 17 млн грн. Допомога видається одному з батьків, які постійно проживають з дитиною і місце проживання яких зареєстровано в місті Чернігові, та за висновком спеціальної комісії.

Носівська ОТГ. Подружжя лікарів Олександра та Яни Шевцових, які працюють у районній центральній лікарні на території Носівської ОТГ, отримали службове житло у м. Носівка. Кошти на придбання житла було виділено з місцевого бюджету на умовах співфінансування в рамках програми забезпечення медичних працівників службовим житлом на 2017-2019 роки. Через десять років лікарі отримають право безкоштовно приватизувати помешкання

Сновська ОТГ. Для проведення опитування жителів щодо різноманітних питань життєдіяльності громади рада ОТГ затвердила «Положення про порядок з’ясування громадської думки за допомогою телекомунікаційних технологій — СМС-повідомлення». Для цього рада укладатиме договір із мобільним оператором, а мешканці зможуть писати повідомлення до 160 символів латиницею чи 70 символів кирилицею. У Положенні зазначено, що процес формування громадської думки має відкритий характер, проводиться на засадах добровільності, анонімності та гласності. Ніхто з громадян не може бути примушений або обмежений в участі. Процес опитування відбуватиметься наступним чином: рада публікує на сайтах чи в газетах оголошення про старт збору думок, потім збирає, аналізує та впродовж десяти днів публікує результати опитування.

Вертіївська ОТГ. Придбали вісім інфрачервоних камер відеонагляду та встановила їх на стовпах освітлення. Система відеонагляду у тестовому режимі під’єднана до моніторів у сільській раді. Камери дозволяють отримувати чітке зображення навіть в умовах повної темряви. Для цього з місцевого бюджету було виділено 93 тис.грн. У 2019 році планується закупити ще більше двох десятків камер і встановити у всіх населених пунктах ОТГ. Також у наступному році очікується відкриття поліцейської дільниці в Вертії вці.

Видання здійснене в рамках Проекту ПУЛЬС, який Асоціація міст України реалізує за підтримки USAID.

Завантажити збірку можна ТУТ.

Джерело: Децентралізація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вертіївська, Носівська, Сновська, Чернігівська,

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Мала приватизація: депутати Чернігівської міської ради від «Слуги Народу» пропонують віддати частину коштів громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроекти щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. Із вимогою якнайшвидше ухвалити цей пакет документів, передбачивши перерахування частину коштів від продажу…

Як «Велика реставрація» збереже унікальні пам’ятки на Чернігівщині

Культурна спадщина Чернігівщини просто вражає – навіть жителі області щоразу відкривають для себе нові місця для подорожей: Батурин, Любеч, Новгород-Сіверський, Ніжин та, звісно, Чернігів. Зберегти унікальні архітектурні пам’ятки й зробити їх ще привабливішими для туристів – такою є мета президентської…

На що витрачає кошти влада Чернігова

Центр спільних дій продовжує аналізувати бюджети обласних центрів. Ми вже розповідали, як витрачають гроші на Заході, в Центрі, на Півдні та Сході України. Цього разу розглянемо місцеві фінанси облцентрів Півночі України, серед них –  Чернігівської міської громади. Інформацію взято з Державного веб-порталу Мінфіну та офіційних сайтів органів місцевого…

Бюджет участі у Чернігові: подано 92 проєкти

31 травня в Чернігові завершився прийом проєктів «Бюджету участі» цього року. У підсумку, на вебплатформі “Громадський проект” зареєстровано 92 проєкти на суму в майже 75,5 мільйонів гривень. Зокрема, подано 43 малих проєкти на суму 11 мільйонів та 49 великих на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: