Новини

Більше 100 медійників з регіонів зібрав Національний прес-клуб реформ

Сьогодні, 26 листопада, у Києві зібрався Національний прес-клуб реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи». Це вже п’ятий подібний захід, який проводить Асоціація міст України у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

До медіа-заходу долучились журналісти із Чернігівської області – представники Інтернет-сайтів Челайн та Час Чернігівський, місцевих газет “Наше слово” та “Новини Городнянщини”.

На заході мав бути присутній Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, втім через напружену зовшнішньополітину ситуацію його виступ скасували.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, зважаючи на останні події та ймовірність запровадження у країні військового стану, розповів про особливості правових засад його прийняття, як у такому разі діють органи державної влади, військового командування, військові адміністрації, органи місцевого самоврядування.

Найбільше часу у перший день приділили питанням бюджету наступного року. Адже саме із питань фінансів місцеві експерти АМУ найбільше консультують місцеві ради, особливо новостворені об’єднані громади.

Перед медійниками виступила експерт АМУ з розробки законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Людмла Даменцова, яка розповіла про приєднання громад селищ та сіл до міст обласного значення. Як відомо, на Чернігівщині оформились вже 2 такі громади – Новогород-Сіверська та Ніжинська.

Більше: Ніжинська міська рада одноголосно дала «добро» на створення ОТГ. ВІДЕО

Цікавою стала дискусія щодо успіхів та планів на 2019 рік реформи медичної галузі. Про неї говорив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

– 22 мільйона людей обрали свого сімейного лікаря. 76% пацієнтів задоволені лікарями, яких обрали. А в 2019 році буде запроваджено електронні медичні документи: карта пацієнта, направленння до спеціаліста, рецепт і лікарняний, – сказав Павло Ковтонюк.

Інша дискусійна панель стосувалась опалювального сезону в Україні та позицію та кроки Асоціації міст України щодо виведення галузі ЖКГ на новий якісний рівень. Адже нещодавні події у окремих містах України, коли ту зриві опалювального сезону центральна влада звинуватила саме мерів міст, підтверджують наявність проблем у цій галузі.

Зі свого боку, АМУ неодноразово повідомляла про необхідність закладення у Державний бюджет коштів для відшкодування субсидій та різниці в тарифах на опалення, яка б попередила ріст боргів теплопостачальних підприємств перед постачальниками газу та електричної енергії. Інша вимга АМУ – передати органам місцевого самоврядування повноважень зі встановлення тарифів, а також передати підприємства з теплопостачання у комунальну власність місцевих громад.

Також на сторінці проекту ПУЛЬС доступні записи трансляції із заходу:


Джерело: Асоціація міст України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, НДО/NGO,

Польським войтам та бурмістрам показали ОТГ Чернігівщини

«Ми відправилися в далеку подорож, а виявилося, що не залишили меж Європи», – саме висловлювалися представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща), які відвідали Чернігівщину 13 – 17 травня 2019 р. за програмою візиту «День Європи – 2019: співпраця польських…

Чим загрожує громадам Чернігівщини урядова заборона зберігати кошти на депозитах

Як відомо, 23 січня Кабмін прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках». Цей документ забороняє місцевим громадам до 31 грудня 2019 року розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду…

Спрощено механізм надання органами місцевого самоврядування фінансової підтримки комунальним підприємствам

27 грудня Уряд схвалив проект постанови Кабінету Міністрів «Про внесення зміни до переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес», якою до переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес, включено комунальні послуги. Таким чином зі сфери дії Закону України «Про державну…

Навіщо ОТГ паспорти громад?

Щоб бути успішною та самодостатньою об’єднана територіальна громада повинна навчитися не лише споживати та користуватися ресурсами, але і створити умови для розвитку економіки на території, створити сприятливий інвестиційний клімат та бути відкритою для пропозицій. А для цього потрібно розуміти, які…

Чернігівщина почала підготовку до другого етапу децентралізації

Чернігівщина почала підготовку до другого етапу децентралізації Чернігівська область, яка в Україні є одним із лідерів впровадження реформи децентралізації, готова переходити до її другого етапу – формування влади районного рівня. Про це йшлося на конференції “Реформування субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою….

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: