Новини

Більше 100 медійників з регіонів зібрав Національний прес-клуб реформ

Сьогодні, 26 листопада, у Києві зібрався Національний прес-клуб реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи». Це вже п’ятий подібний захід, який проводить Асоціація міст України у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

До медіа-заходу долучились журналісти із Чернігівської області – представники Інтернет-сайтів Челайн та Час Чернігівський, місцевих газет “Наше слово” та “Новини Городнянщини”.

На заході мав бути присутній Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, втім через напружену зовшнішньополітину ситуацію його виступ скасували.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, зважаючи на останні події та ймовірність запровадження у країні військового стану, розповів про особливості правових засад його прийняття, як у такому разі діють органи державної влади, військового командування, військові адміністрації, органи місцевого самоврядування.

Найбільше часу у перший день приділили питанням бюджету наступного року. Адже саме із питань фінансів місцеві експерти АМУ найбільше консультують місцеві ради, особливо новостворені об’єднані громади.

Перед медійниками виступила експерт АМУ з розробки законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Людмла Даменцова, яка розповіла про приєднання громад селищ та сіл до міст обласного значення. Як відомо, на Чернігівщині оформились вже 2 такі громади – Новогород-Сіверська та Ніжинська.

Більше: Ніжинська міська рада одноголосно дала «добро» на створення ОТГ. ВІДЕО

Цікавою стала дискусія щодо успіхів та планів на 2019 рік реформи медичної галузі. Про неї говорив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

– 22 мільйона людей обрали свого сімейного лікаря. 76% пацієнтів задоволені лікарями, яких обрали. А в 2019 році буде запроваджено електронні медичні документи: карта пацієнта, направленння до спеціаліста, рецепт і лікарняний, – сказав Павло Ковтонюк.

Інша дискусійна панель стосувалась опалювального сезону в Україні та позицію та кроки Асоціації міст України щодо виведення галузі ЖКГ на новий якісний рівень. Адже нещодавні події у окремих містах України, коли ту зриві опалювального сезону центральна влада звинуватила саме мерів міст, підтверджують наявність проблем у цій галузі.

Зі свого боку, АМУ неодноразово повідомляла про необхідність закладення у Державний бюджет коштів для відшкодування субсидій та різниці в тарифах на опалення, яка б попередила ріст боргів теплопостачальних підприємств перед постачальниками газу та електричної енергії. Інша вимга АМУ – передати органам місцевого самоврядування повноважень зі встановлення тарифів, а також передати підприємства з теплопостачання у комунальну власність місцевих громад.

Також на сторінці проекту ПУЛЬС доступні записи трансляції із заходу:


Джерело: Асоціація міст України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, НДО/NGO,

Фіскальна служба відкриє громадам інформацію про борги по місцевих податках

У рамках Форуму місцевого самоврядування виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан повідомив про позитивну для громад новину. Відтепер фіскальна служба надаватиме органам місцевого самоврядування інформацію про сплачені податки та збори, а також суми податкового боргу по кожному платнику податків. Також…

Більше 100 медійників з регіонів зібрав Національний прес-клуб реформ

Сьогодні, 26 листопада, у Києві зібрався Національний прес-клуб реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи». Це вже п’ятий подібний захід, який проводить Асоціація міст України у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). До медіа-заходу долучились журналісти із…

Як виконуються бюджети громад Чернігівщини за 9 місяців 2018 року

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні дослідили показники фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад за 9 місяців 2018 року. В ході моніторингу всі 665 громад розподіли на чотири групи в залежності від чисельності населення. Також до теми:

Головам ОТГ та бізнесменам учергове розповіли про енергоефективність

Якщо оптимізувати процес сушіння готових виробів будматеріалів, то за 1-3 роки можна окупити затрати на модернізацію і з першого дня використання почати значно заощаджувати на електриці. А якщо взяти звичку користуватися нічним тарифом для електропечі, то витрати «відіб’ються» за півтора,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: