Новини

Нову шкільну їдальню збудують за 12 мільйонів

У жовтні 2016-го загорілась Сновська гімназія. Пожежа почалася близько 17-ї години з їдальні. Вогонь повністю знищив над нею (на площі 150 кв. м) покрівлю (на фото). Стіни вогнеборці відвоювали.

Навчальний корпус хоч і постраждав, але вистояв: він споруджений майже 90 років тому. Тоді будували на совість. Там вигоріло 3 класи на другому поверсі і 2 — на першому. Минулого року міськрада спрямувала на ремонт гімназії 5 720 736 грн. — за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. Класи, коридори відновили. Їдальня чекала своєї черги.

До пожежі її відвідували близько 200 учнів — майже 80 процентів їх загальної кількості. Після неї і до сьогодні на обіди гімназистів возять у Вище училище лісового господарства. Задіяні З шкільних автобуси. Більше не треба, бо тепер дітей харчується майже наполовину менше.

Батьки (крім міських, у гімназії навчаються школярі з п’яти сіл об’єднаної громади) з нетерпінням чекали, коли почне роботу «своя» їдальня. Були певні, що приміщення просто відремонтують. В той час як проект реконструкції передбачав сучасні технологічні рішення і багато такого, що старій їдальні й не снилося, — від окремих цехів: м’ясного, рибного, овочевого, гарячого та холодного і т. ін. до санвузла, душової і гардеробної.

Згідно з рішенням сесії міськради від 24 травня цього року, у Києві в Українському науково-дослідному і проектному інституті цивільного будів-ництва був замовлений детальний план території по об’єкту «Реконструкція їдальні Сновської гімназії». Після виготовлення проекту було оголошено про громадське обговорення цієї містобудівної документації. Воно мало відбуватися з 2 до 15 серпня. Але протягом цього часу до Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту міськради від мешканців не надійшло жодної пропозиції чи за-уваження. На громадських слуханнях з цього питання були присутні всього 19 осіб — представники міськради, райдержадміністрації, гімназії.

Пристрасті вибухнули після 31 серпня, коли був оголошений тендер (конкурс) на виконання робіт і громадськість дізналася, що їх очікувана вартість складає 12 182 192 грн. (кошти — з Державного фонду регіонального розвитку плюс співфінансування міськради).
«За такі гроші можна купити кілька квартир у Києві», «Більшу половину коштів «відмиють», «Розтягнуть по кишенях», «Навіщо така їдальня на дві з половиною сотні учнів, краще б розв’язали більш нагальні міські проблеми» — це найневинніші з висловлювань, яких не бракувало. У тому числі і в соціальних мережах. «Каміння летіло» і в бік міськради, і у бік дирекції гімназії. Але маховик реалізації проекту вже почав розкручуватись.

— Який стан справ на сьогодні? — цікавлюсь у голови міськради Олександра Медведьова.

Він розповідає: у тендері взяли участь дві організації. переможець — ТОВ  «Нормаль-Украіна» з Чернігова, яке зобов’язалося виконати роботи дешевше, ніж була очікувана сума (економія склала 5,11%). їх почали в кінці жовтня.

— На жаль, із запізненням, — не приховує Олександр Медведьов.

Згідно з проектом, реконструкцію мали завершити до кінця нинішнього року.

Насправді будуватимуть наново. Уже демонтували стару споруду їдальні, викопали траншею під фундамент нової. Як швидко просуватиметься робота, залежить від погоди.


Джерело: Ганна ЮХИМЕНКО, м. Сновськ. Фото автора. Газета ГАРТ від 22.11.2018 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Сновська,

П’ять проектів надійшло до Бюджету участі Сновської ОТГ

31 травня 2019 року закінчився термін подання проектів відповідно до Програми «Громадське бюджетування (бюджет участі) в Сновській об’єднаній територіальній громаді на 2019-2022 роки». Жителями Сновської громади подано 5 проектів: «Безпечне харчування» (придбання меблів та обладнання для їдальні Сновського НВК «ДНЗ-СЗНЗ…

У Сновській ОТГ ремонтують заклади культури та освіти

У Сновській об’єднаній громаді реалізуються проекти, включені до Плану соціально-економічного розвитку ОТГ. Зокрема, ремонтують заклади культури та освіти. Ремонт даху центральної бібліотеки на завершальній стадії. Наразі проходять лабораторні роботи з якості вогнегасного оброблення. Розпочато капітальний ремонт покрівлі дитячої музичної школи….

На Чернігівщині будують 18 сільських амбулаторій

В області виконується 18 договорів підряду з будівництва сільських амбулаторій. На об’єктах у селах Бахмач Бахмацького району, Чорнотичі Сосницького, Нехаївка Коропського, Наумівка Корюківського, Хоробичі Городнянського та Грем’яч Новгород-Сіверського району виконуються роботи по зведенню капітальних стін. Натомість у селах Кобижча Бобровицького…

Польським войтам та бурмістрам показали ОТГ Чернігівщини

«Ми відправилися в далеку подорож, а виявилося, що не залишили меж Європи», – саме висловлювалися представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща), які відвідали Чернігівщину 13 – 17 травня 2019 р. за програмою візиту «День Європи – 2019: співпраця польських…

Скільки коштує ямковий ремонт в Сновській громаді

У Сновській об’єднаній громаді розпочато ямковий ремонт доріг. Планується, що буде проведено ямковий ремонт по вулицям міста в наступній черговості: Автошляхопровід, вул.Залізнична, пров.Клубний, вул.Сагайдачного, Гомельська, Свободи, Миру, Некрасова, Партизанська, пров.Свободи, вул.55-ї Стрілецької Дивізії. На дані роботи заплановано на суму 1,2…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: