Новини

Нову шкільну їдальню збудують за 12 мільйонів

У жовтні 2016-го загорілась Сновська гімназія. Пожежа почалася близько 17-ї години з їдальні. Вогонь повністю знищив над нею (на площі 150 кв. м) покрівлю (на фото). Стіни вогнеборці відвоювали.

Навчальний корпус хоч і постраждав, але вистояв: він споруджений майже 90 років тому. Тоді будували на совість. Там вигоріло 3 класи на другому поверсі і 2 — на першому. Минулого року міськрада спрямувала на ремонт гімназії 5 720 736 грн. — за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. Класи, коридори відновили. Їдальня чекала своєї черги.

До пожежі її відвідували близько 200 учнів — майже 80 процентів їх загальної кількості. Після неї і до сьогодні на обіди гімназистів возять у Вище училище лісового господарства. Задіяні З шкільних автобуси. Більше не треба, бо тепер дітей харчується майже наполовину менше.

Батьки (крім міських, у гімназії навчаються школярі з п’яти сіл об’єднаної громади) з нетерпінням чекали, коли почне роботу «своя» їдальня. Були певні, що приміщення просто відремонтують. В той час як проект реконструкції передбачав сучасні технологічні рішення і багато такого, що старій їдальні й не снилося, — від окремих цехів: м’ясного, рибного, овочевого, гарячого та холодного і т. ін. до санвузла, душової і гардеробної.

Згідно з рішенням сесії міськради від 24 травня цього року, у Києві в Українському науково-дослідному і проектному інституті цивільного будів-ництва був замовлений детальний план території по об’єкту «Реконструкція їдальні Сновської гімназії». Після виготовлення проекту було оголошено про громадське обговорення цієї містобудівної документації. Воно мало відбуватися з 2 до 15 серпня. Але протягом цього часу до Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту міськради від мешканців не надійшло жодної пропозиції чи за-уваження. На громадських слуханнях з цього питання були присутні всього 19 осіб — представники міськради, райдержадміністрації, гімназії.

Пристрасті вибухнули після 31 серпня, коли був оголошений тендер (конкурс) на виконання робіт і громадськість дізналася, що їх очікувана вартість складає 12 182 192 грн. (кошти — з Державного фонду регіонального розвитку плюс співфінансування міськради).
«За такі гроші можна купити кілька квартир у Києві», «Більшу половину коштів «відмиють», «Розтягнуть по кишенях», «Навіщо така їдальня на дві з половиною сотні учнів, краще б розв’язали більш нагальні міські проблеми» — це найневинніші з висловлювань, яких не бракувало. У тому числі і в соціальних мережах. «Каміння летіло» і в бік міськради, і у бік дирекції гімназії. Але маховик реалізації проекту вже почав розкручуватись.

— Який стан справ на сьогодні? — цікавлюсь у голови міськради Олександра Медведьова.

Він розповідає: у тендері взяли участь дві організації. переможець — ТОВ  «Нормаль-Украіна» з Чернігова, яке зобов’язалося виконати роботи дешевше, ніж була очікувана сума (економія склала 5,11%). їх почали в кінці жовтня.

— На жаль, із запізненням, — не приховує Олександр Медведьов.

Згідно з проектом, реконструкцію мали завершити до кінця нинішнього року.

Насправді будуватимуть наново. Уже демонтували стару споруду їдальні, викопали траншею під фундамент нової. Як швидко просуватиметься робота, залежить від погоди.


Джерело: Ганна ЮХИМЕНКО, м. Сновськ. Фото автора. Газета ГАРТ від 22.11.2018 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Сновська,

У Сновській ОТГ будують нову амбулаторію. ФОТО

Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Тур’я продовжується. Тут вже зроблено покрівлю будівлі, утеплено стіни, встановлені металопластикові вікна та двері. Наразі проводяться підготовчі роботи з прокладання електропроводки та монтаж підвісної стелі. Амбулаторія будується відповідно до державної програми «Сільська медицина»….

У Сновській ОТГ облаштовують туалети всередині шкіл

У Сновській ОТГ триває підготовка освітніх навчальних закладів громади до нового навчального року. Так, наразі в рамках проекту «Капітальні видатки на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщенні закладів загальної середньої освіти» ведуться роботи з облаштування внутрішніх туалетів у Кучинівській, Тихоновицькій…

У Сновську за кошти субвенції ремонтують дорогу. Задоволені не всі

У Сновську розпочали капітальний ремонт дорожнього покриття. Відновляюють ділянку дороги по вул. Попудренка з проїздом до вул.Свободи. Фінансування проекту здійснюється за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. Безпосередньо роботи виконує ФОП Костюк В.П. з Чернігова. У…

Дві ОТГ з Чернігівщини отримають 5 мільйонів на спортивні комплекси шкіл

На офіційному порталі Уряду оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення та ремонт існуючих спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів у 2019 році». Всього розподілено 150 млн гривень….

У Сновській ОТГ вперше голосуватимуть за проекти Бюджету участі

Цього року вперше Сновська ОТГ впроваджує Бюджету участі. Згідно Програми, прийнятій на сесії міської ради в січні поточного року, на 2019 рік в міському бюджеті передбачено 200 тисяч гривень на реалізацію проектів-переможців, авторами яких є жителі нашої громади. В березні…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: