Новини

Нову шкільну їдальню збудують за 12 мільйонів

У жовтні 2016-го загорілась Сновська гімназія. Пожежа почалася близько 17-ї години з їдальні. Вогонь повністю знищив над нею (на площі 150 кв. м) покрівлю (на фото). Стіни вогнеборці відвоювали.

Навчальний корпус хоч і постраждав, але вистояв: він споруджений майже 90 років тому. Тоді будували на совість. Там вигоріло 3 класи на другому поверсі і 2 — на першому. Минулого року міськрада спрямувала на ремонт гімназії 5 720 736 грн. — за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. Класи, коридори відновили. Їдальня чекала своєї черги.

До пожежі її відвідували близько 200 учнів — майже 80 процентів їх загальної кількості. Після неї і до сьогодні на обіди гімназистів возять у Вище училище лісового господарства. Задіяні З шкільних автобуси. Більше не треба, бо тепер дітей харчується майже наполовину менше.

Батьки (крім міських, у гімназії навчаються школярі з п’яти сіл об’єднаної громади) з нетерпінням чекали, коли почне роботу «своя» їдальня. Були певні, що приміщення просто відремонтують. В той час як проект реконструкції передбачав сучасні технологічні рішення і багато такого, що старій їдальні й не снилося, — від окремих цехів: м’ясного, рибного, овочевого, гарячого та холодного і т. ін. до санвузла, душової і гардеробної.

Згідно з рішенням сесії міськради від 24 травня цього року, у Києві в Українському науково-дослідному і проектному інституті цивільного будів-ництва був замовлений детальний план території по об’єкту «Реконструкція їдальні Сновської гімназії». Після виготовлення проекту було оголошено про громадське обговорення цієї містобудівної документації. Воно мало відбуватися з 2 до 15 серпня. Але протягом цього часу до Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту міськради від мешканців не надійшло жодної пропозиції чи за-уваження. На громадських слуханнях з цього питання були присутні всього 19 осіб — представники міськради, райдержадміністрації, гімназії.

Пристрасті вибухнули після 31 серпня, коли був оголошений тендер (конкурс) на виконання робіт і громадськість дізналася, що їх очікувана вартість складає 12 182 192 грн. (кошти — з Державного фонду регіонального розвитку плюс співфінансування міськради).
«За такі гроші можна купити кілька квартир у Києві», «Більшу половину коштів «відмиють», «Розтягнуть по кишенях», «Навіщо така їдальня на дві з половиною сотні учнів, краще б розв’язали більш нагальні міські проблеми» — це найневинніші з висловлювань, яких не бракувало. У тому числі і в соціальних мережах. «Каміння летіло» і в бік міськради, і у бік дирекції гімназії. Але маховик реалізації проекту вже почав розкручуватись.

— Який стан справ на сьогодні? — цікавлюсь у голови міськради Олександра Медведьова.

Він розповідає: у тендері взяли участь дві організації. переможець — ТОВ  «Нормаль-Украіна» з Чернігова, яке зобов’язалося виконати роботи дешевше, ніж була очікувана сума (економія склала 5,11%). їх почали в кінці жовтня.

— На жаль, із запізненням, — не приховує Олександр Медведьов.

Згідно з проектом, реконструкцію мали завершити до кінця нинішнього року.

Насправді будуватимуть наново. Уже демонтували стару споруду їдальні, викопали траншею під фундамент нової. Як швидко просуватиметься робота, залежить від погоди.


Джерело: Ганна ЮХИМЕНКО, м. Сновськ. Фото автора. Газета ГАРТ від 22.11.2018 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Сновська,

У Сновську буде декоративне освітлення вулиць

У Сновську фахівці підключають елементи декоративного світлодіодного освітлення в центрі міста. Працює спеціальна техніка. На офійному сайті громади повідомляється, що проект освітлення замовлено іще взимку. Також продовжуються роботи із відродження міського гідропарку. Вже відновлена частина огорожі, розчищено береги водойм. Наразі…

Громадський бюджет: ОТГ Чернігівщини змагаються за фінанси

В області триває конкурс проєктів «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Із 9 проєктів, допущених до голосування, 7 подані від об’єднаних громад: «Капітальний ремонт приміщення навчально-виховного комплексу «Дзвіночок» (Новгород-Сіверський); «Будівництво майданчику для екстремальних…

Як використали кошти на виконання депутатських повноважень у Сновській ОТГ

У міській раді діє Програма сприяння виконанню повноважень депутатами Сновської міської ради на 2019-2021 роки, затверджена рішенням 30-ї сесії Сновської міської ради у 2019 році. Під цю Програму на 2019 рік було заплановано фінансування – 260 тис. грн., фактично було…

У Сновській ОТГ 61 квартиру підключили до каналізації

У місті Сновськ завершили роботи з реконструкції каналізаційних мереж, які були заплановані на 2019 рік. До діючих міських каналізаційних мереж підключили 61 квартиру по вулицях Незалежності, Некрасова та Сновська. На ремонтні роботи у цьому році витратили 2 млн 360 тис. грн,…

У Сновській громаді реалізували третій проєкт за рахунок бюджету участі-2019

В рамках проєкту «Безпечне харчування» для Сновського навчально-виховного комплексу придбали меблі та обладнання для їдальні на суму більше 80 тис.грн, йдеться на сайті громади. Проєкт реалізували за рахунок коштів Громадського бюджету Сновської ОТГ. Нагадаємо, в цьому році вперше з міського…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: