Новини

Нову шкільну їдальню збудують за 12 мільйонів

У жовтні 2016-го загорілась Сновська гімназія. Пожежа почалася близько 17-ї години з їдальні. Вогонь повністю знищив над нею (на площі 150 кв. м) покрівлю (на фото). Стіни вогнеборці відвоювали.

Навчальний корпус хоч і постраждав, але вистояв: він споруджений майже 90 років тому. Тоді будували на совість. Там вигоріло 3 класи на другому поверсі і 2 — на першому. Минулого року міськрада спрямувала на ремонт гімназії 5 720 736 грн. — за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. Класи, коридори відновили. Їдальня чекала своєї черги.

До пожежі її відвідували близько 200 учнів — майже 80 процентів їх загальної кількості. Після неї і до сьогодні на обіди гімназистів возять у Вище училище лісового господарства. Задіяні З шкільних автобуси. Більше не треба, бо тепер дітей харчується майже наполовину менше.

Батьки (крім міських, у гімназії навчаються школярі з п’яти сіл об’єднаної громади) з нетерпінням чекали, коли почне роботу «своя» їдальня. Були певні, що приміщення просто відремонтують. В той час як проект реконструкції передбачав сучасні технологічні рішення і багато такого, що старій їдальні й не снилося, — від окремих цехів: м’ясного, рибного, овочевого, гарячого та холодного і т. ін. до санвузла, душової і гардеробної.

Згідно з рішенням сесії міськради від 24 травня цього року, у Києві в Українському науково-дослідному і проектному інституті цивільного будів-ництва був замовлений детальний план території по об’єкту «Реконструкція їдальні Сновської гімназії». Після виготовлення проекту було оголошено про громадське обговорення цієї містобудівної документації. Воно мало відбуватися з 2 до 15 серпня. Але протягом цього часу до Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту міськради від мешканців не надійшло жодної пропозиції чи за-уваження. На громадських слуханнях з цього питання були присутні всього 19 осіб — представники міськради, райдержадміністрації, гімназії.

Пристрасті вибухнули після 31 серпня, коли був оголошений тендер (конкурс) на виконання робіт і громадськість дізналася, що їх очікувана вартість складає 12 182 192 грн. (кошти — з Державного фонду регіонального розвитку плюс співфінансування міськради).
«За такі гроші можна купити кілька квартир у Києві», «Більшу половину коштів «відмиють», «Розтягнуть по кишенях», «Навіщо така їдальня на дві з половиною сотні учнів, краще б розв’язали більш нагальні міські проблеми» — це найневинніші з висловлювань, яких не бракувало. У тому числі і в соціальних мережах. «Каміння летіло» і в бік міськради, і у бік дирекції гімназії. Але маховик реалізації проекту вже почав розкручуватись.

— Який стан справ на сьогодні? — цікавлюсь у голови міськради Олександра Медведьова.

Він розповідає: у тендері взяли участь дві організації. переможець — ТОВ  «Нормаль-Украіна» з Чернігова, яке зобов’язалося виконати роботи дешевше, ніж була очікувана сума (економія склала 5,11%). їх почали в кінці жовтня.

— На жаль, із запізненням, — не приховує Олександр Медведьов.

Згідно з проектом, реконструкцію мали завершити до кінця нинішнього року.

Насправді будуватимуть наново. Уже демонтували стару споруду їдальні, викопали траншею під фундамент нової. Як швидко просуватиметься робота, залежить від погоди.


Джерело: Ганна ЮХИМЕНКО, м. Сновськ. Фото автора. Газета ГАРТ від 22.11.2018 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Сновська,

У Сновській ОТГ триває прийом заявок бюджету участі

У Сновській об`єднаній громаді нагадують, що з метою вдосконалення механізмів залучення громадськості до участі у бюджетному процесі у січні 2019 р. була прийнята відповідна Програма та затверджено Положення про громадський бюджет (бюджет участі). Його суть полягає у тому, що, що…

Жителям двох ОТГ розповідатимуть про прозорість в освіті та медицині

Сновська міська рада та Ніжинська міська рада увійшли до складу 20 ОТГ-фіналістів проекту “Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині”. Проект спрямований на використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині,…

Як проголосували в ОТГ, що займає увесь район

Хоча вибори Президента і не можуть відтворити політичну конфігурацію у для місцевих виборів, все ж дозволяють зрозуміти політичну конфігурацію у конкретній ОТГ. Мова про Сновську ОТГ, яка є єдиною в області, що охоплює територію всього району. 31 березня на виборах…

Проблеми невеликого населеного пункту: схід жителів села у Сновській ОТГ

1 березня в Старій Рудні, що у Сновській об’єднаній громаді, пройшли збори громадян. Більше 60 жителів села зібрались у приміщенні сільського клубу щоб обговорити найбільш хвилюючі питання життєдіяльності громади. Микола Шмаровоз, виконуючий обов’язки старости села Стара Рудня, прозвітував перед односельцями…

У Сновській ОТГ тривають роботи з енергозбереження

Завершуються роботи по заміні віконних блоків на енергозберігаючі у Сновському будинку культури та поліклінічному відділенні центральної районної лікарні. Змінюється не тільки естетичний вигляд самих приміщень, а й відчувається значний теплозберігаючий ефект. Наприклад, при тих самих показниках отримання тепла, температура повітря…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: