Новини

Чи є перспективи створення об’єднаної громади у Грем’ячі?

У четвер, 5 липня у Грем’ячі відбулася інформаційна зустріч «Реформа децентралізації: виклики та можливості для громади», яку ініціював Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

У зустрічі взяли участь голови Гремяцької сільської ради та рад, які межують з нею і в перспективі могли б стати однією громадою, а також В’ячеслав Кауфман, голова Новгород-Сіверської районної ради, та Наталія Разумейко, керівник апарату Новгород-Сіверської РДА.

Грем’яч – це населений пункт у Новгород-Сіверському районі, який знаходиться на кордоні Чернігівської області і фактично є крайньою північною точкою нашої держави. Особливістю і цього села і інших в районі є мала кількість населення, великі відстані між населеними пунктами та умовні дороги, які існують лише на карті. Як наприклад, між деякими селами на карті позначена дорога і за оцінками водіїв її можна проїхати за півгодини, а в реаліях цього шляху не має і час на дорогу займає більше двох годин.

Ще однією «родзинкою» Новгород-Сіверського району є те, що на його території не створено жодної територіальної громади. І хоча місцеві кажуть, що рухи в цьому напрямку були, і навіть громадські обговорення проводилися, але нічого не змінилося.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, розповіла про можливості та перспективи, які дає сільським територіям реформа децентралізації. Але для потенційних громад Новгород-Сіверського району існують складнощі, пов’язані з великими відстанями та спроможністю. Якщо буде створено тільки одну громаду в межах району, то порушуються вимоги доступності – відстані між крайніми населеними пунктами більше 70 км, а від Новгород-Сіверського до Грем’яча більше 45 км. Приймаючи такі рішення, громади мають усвідомлювати ці ризики. Саме тому передбачалось створення Гремяцькоі ОТГ.

На думку Олександра Мельника, радника з місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС, найбільшою проблемою з якою може стикнутися Гремяцька громада буде питання кадрів, а не грошей. Держава надасть фінансову підтримку новоствореному об’єднанню, прогнозний бюджет може бути вдвічі більшим ніж ті доходи, які мають сільради сьогодні.

Гремяцька сільська рада вже неодноразово ініціювала об’єднання, але поки що від сусідів позитивних рішень не отримували. Олексій Карцан, Грем’яцький сільський голова, зазначив, що готовий повторити спробу і запропонувати сусідам створити громаду. Чи приймуть вони пропозицію, невідомо, оскільки їх очільники не впевнені, що жителі сіл підтримують цю ідею. «Треба порадитися із людьми», – сказали практично всі.

Представники Новгород-Сіверської районної влади висловили припущення, що формування громад в районі завершиться відповідно до перспективного плану і до 2020 року.

Обговорення тривало більше трьох годин. Експерти Чернігівського ЦРМС намагалися розвіяти міфи та сумніви по реформу місцевого самоврядування та довести, що вона вносить позитивні зміни у життя сільських мешканців.

Нагадаємо, що у червні відбулася інформаційна зустріч у Новгород-Сіверську, під час якої мова йшла про перспективи створення Новгород-Сіверської ОТГ, шляхом приєднання сусідніх сільських територій.


Джерело: Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Новгород-Сіверська,

В громадах Чернігівщини будують 17 сільських медамбулаторій

Цьогоріч в області побудують 21 амбулаторію для медичного обслуговування жителів сіл. На будівництво цих медзакладів виділено понад 74,1 мільйона гривень субвенції з державного бюджету. Співфінансування з місцевих бюджетів – майже 9,24 мільйона. Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА є замовником робіт…

Корисно знати: коли буде наступний етап передачі земель громадам

Процес передачі державних сільськогосподарських земель за межами населених пунктів став головною подією 2018 року в напрямку земельної децентралізації. Так за результатами минулого року 646 ОТГ отримали у власність 1450,8 тисяч гектарів земель. Цікаво, що в січні 2018 прогнозували, що громадам…

Жителів Новгород-Сіверської ОТГ кличуть в ОСББ

Минулого тижня жителів Новгород-Сіверського, які мешкають у багатоквартирних будинках, зібрали на зустріч з керівництвом ТОВ ”Новгород-Сіверська ЖЕК” та фахівцями галузі житлово-комунального господарства. Сергій Сергієнко, депутат облради, розповів про зміни у нормативно-правових актах, через які 1 квітня ТОВ ”Новгород-Сіверська ЖЕК” не…

Депутати однієї із громад на Чернігівщині масово не подали у строк декларації

Депутати Троїцької сільської ради, що у Новогород-Сіверському районі, порушили Закон України «Про запобігання корупції». Так, у суді доведено винуватість п’яти (!) депутатів Троїцької сільської ради Новгород-Сіверського району у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією. Ці депутати несвоєчасно, без поважних причин,…

Туристична децентралізація громад Чернігівщини стала прикладом для колег з інших регіонів

Рецепт розвитку туризму у громаді потребує найкращих складових та компонентів. Для громад Чернігівщини одним з основних компонентів є історично-культурна спадщина та видатні особистості, які жили на Сіверській землі. Другою складовою є розвиток індустрії гостинності та активність інвесторів по створенню тієї…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: