Новини

Чи є перспективи створення об’єднаної громади у Грем’ячі?

У четвер, 5 липня у Грем’ячі відбулася інформаційна зустріч «Реформа децентралізації: виклики та можливості для громади», яку ініціював Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

У зустрічі взяли участь голови Гремяцької сільської ради та рад, які межують з нею і в перспективі могли б стати однією громадою, а також В’ячеслав Кауфман, голова Новгород-Сіверської районної ради, та Наталія Разумейко, керівник апарату Новгород-Сіверської РДА.

Грем’яч – це населений пункт у Новгород-Сіверському районі, який знаходиться на кордоні Чернігівської області і фактично є крайньою північною точкою нашої держави. Особливістю і цього села і інших в районі є мала кількість населення, великі відстані між населеними пунктами та умовні дороги, які існують лише на карті. Як наприклад, між деякими селами на карті позначена дорога і за оцінками водіїв її можна проїхати за півгодини, а в реаліях цього шляху не має і час на дорогу займає більше двох годин.

Ще однією «родзинкою» Новгород-Сіверського району є те, що на його території не створено жодної територіальної громади. І хоча місцеві кажуть, що рухи в цьому напрямку були, і навіть громадські обговорення проводилися, але нічого не змінилося.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, розповіла про можливості та перспективи, які дає сільським територіям реформа децентралізації. Але для потенційних громад Новгород-Сіверського району існують складнощі, пов’язані з великими відстанями та спроможністю. Якщо буде створено тільки одну громаду в межах району, то порушуються вимоги доступності – відстані між крайніми населеними пунктами більше 70 км, а від Новгород-Сіверського до Грем’яча більше 45 км. Приймаючи такі рішення, громади мають усвідомлювати ці ризики. Саме тому передбачалось створення Гремяцькоі ОТГ.

На думку Олександра Мельника, радника з місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС, найбільшою проблемою з якою може стикнутися Гремяцька громада буде питання кадрів, а не грошей. Держава надасть фінансову підтримку новоствореному об’єднанню, прогнозний бюджет може бути вдвічі більшим ніж ті доходи, які мають сільради сьогодні.

Гремяцька сільська рада вже неодноразово ініціювала об’єднання, але поки що від сусідів позитивних рішень не отримували. Олексій Карцан, Грем’яцький сільський голова, зазначив, що готовий повторити спробу і запропонувати сусідам створити громаду. Чи приймуть вони пропозицію, невідомо, оскільки їх очільники не впевнені, що жителі сіл підтримують цю ідею. «Треба порадитися із людьми», – сказали практично всі.

Представники Новгород-Сіверської районної влади висловили припущення, що формування громад в районі завершиться відповідно до перспективного плану і до 2020 року.

Обговорення тривало більше трьох годин. Експерти Чернігівського ЦРМС намагалися розвіяти міфи та сумніви по реформу місцевого самоврядування та довести, що вона вносить позитивні зміни у життя сільських мешканців.

Нагадаємо, що у червні відбулася інформаційна зустріч у Новгород-Сіверську, під час якої мова йшла про перспективи створення Новгород-Сіверської ОТГ, шляхом приєднання сусідніх сільських територій.


Джерело: Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Новгород-Сіверська,

Туристична децентралізація громад Чернігівщини стала прикладом для колег з інших регіонів

Рецепт розвитку туризму у громаді потребує найкращих складових та компонентів. Для громад Чернігівщини одним з основних компонентів є історично-культурна спадщина та видатні особистості, які жили на Сіверській землі. Другою складовою є розвиток індустрії гостинності та активність інвесторів по створенню тієї…

Чистити сніг взимку: такою була одна з умов приєднання села до міста

7,5 тисяч гривень на прибирання снігу у селах Горбівського старостинства витратили з бюджету Новгород-Сіверської міської громади з початку зими. Це перша зима для сіл колишньої Горбівської сільради, коли чистять сніг централізовано. Трактор для очистки надає і оплачує Новгород-Сіверська міська рада….

На виборах у громадах Чернігівщини стартував процес висунення кандидатів

Відучора, з 19 листопада розпочався процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на перших виборах в ОТГ, призначених на 23 грудня 2018 року. Також до теми:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: