Новини

Чи є перспективи створення об’єднаної громади у Грем’ячі?

У четвер, 5 липня у Грем’ячі відбулася інформаційна зустріч «Реформа децентралізації: виклики та можливості для громади», яку ініціював Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

У зустрічі взяли участь голови Гремяцької сільської ради та рад, які межують з нею і в перспективі могли б стати однією громадою, а також В’ячеслав Кауфман, голова Новгород-Сіверської районної ради, та Наталія Разумейко, керівник апарату Новгород-Сіверської РДА.

Грем’яч – це населений пункт у Новгород-Сіверському районі, який знаходиться на кордоні Чернігівської області і фактично є крайньою північною точкою нашої держави. Особливістю і цього села і інших в районі є мала кількість населення, великі відстані між населеними пунктами та умовні дороги, які існують лише на карті. Як наприклад, між деякими селами на карті позначена дорога і за оцінками водіїв її можна проїхати за півгодини, а в реаліях цього шляху не має і час на дорогу займає більше двох годин.

Ще однією «родзинкою» Новгород-Сіверського району є те, що на його території не створено жодної територіальної громади. І хоча місцеві кажуть, що рухи в цьому напрямку були, і навіть громадські обговорення проводилися, але нічого не змінилося.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, розповіла про можливості та перспективи, які дає сільським територіям реформа децентралізації. Але для потенційних громад Новгород-Сіверського району існують складнощі, пов’язані з великими відстанями та спроможністю. Якщо буде створено тільки одну громаду в межах району, то порушуються вимоги доступності – відстані між крайніми населеними пунктами більше 70 км, а від Новгород-Сіверського до Грем’яча більше 45 км. Приймаючи такі рішення, громади мають усвідомлювати ці ризики. Саме тому передбачалось створення Гремяцькоі ОТГ.

На думку Олександра Мельника, радника з місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС, найбільшою проблемою з якою може стикнутися Гремяцька громада буде питання кадрів, а не грошей. Держава надасть фінансову підтримку новоствореному об’єднанню, прогнозний бюджет може бути вдвічі більшим ніж ті доходи, які мають сільради сьогодні.

Гремяцька сільська рада вже неодноразово ініціювала об’єднання, але поки що від сусідів позитивних рішень не отримували. Олексій Карцан, Грем’яцький сільський голова, зазначив, що готовий повторити спробу і запропонувати сусідам створити громаду. Чи приймуть вони пропозицію, невідомо, оскільки їх очільники не впевнені, що жителі сіл підтримують цю ідею. «Треба порадитися із людьми», – сказали практично всі.

Представники Новгород-Сіверської районної влади висловили припущення, що формування громад в районі завершиться відповідно до перспективного плану і до 2020 року.

Обговорення тривало більше трьох годин. Експерти Чернігівського ЦРМС намагалися розвіяти міфи та сумніви по реформу місцевого самоврядування та довести, що вона вносить позитивні зміни у життя сільських мешканців.

Нагадаємо, що у червні відбулася інформаційна зустріч у Новгород-Сіверську, під час якої мова йшла про перспективи створення Новгород-Сіверської ОТГ, шляхом приєднання сусідніх сільських територій.


Джерело: Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Новгород-Сіверська,

У Новгород-Сіверській громаді ремонтують дороги

У Новгороді-Сіверському почали перший в цьому році ремонт дороги – на вулиці Губернській. Як розповів міський голова Олег Бондаренко, ремонт поточний середній. «Планується відремонтувати 2300 кв. метрів дорожнього покриття (близько 320 метрів у довжину). Ремонтні роботи виконує місцеве товариство «Шляховик»,…

Які проекти будуть реалізовуватися в ОТГ Чернігівщини за кошти ДФРР у 2019 році?

5 липня Уряд вніс зміни до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. В Чернігівській області комісія ДФРР підтримала 20 проектів, на які буде виділено 210,2 млн…

У Новгороді-Сіверському проїзд по… 10… копійок

Новгород-сіверські маршрутки возять містом по 10 копійок. Зранку і ввечері. Різницю в тарифах компенсує міськрада. — Перша маршрутка за такою ціною поїхала ще у 2016 році, — каже Віталій Сергієнко, начальник відділу житлово-комунального господарства Новгород-Сіверської міськради. — Таку пропозицію висунув…

На Чернігівщині будують 18 сільських амбулаторій

В області виконується 18 договорів підряду з будівництва сільських амбулаторій. На об’єктах у селах Бахмач Бахмацького району, Чорнотичі Сосницького, Нехаївка Коропського, Наумівка Корюківського, Хоробичі Городнянського та Грем’яч Новгород-Сіверського району виконуються роботи по зведенню капітальних стін. Натомість у селах Кобижча Бобровицького…

У північних ОТГ області “UA:Чернігів” тепер тільки у цифрі

На Чернігівщині сьогодні припинили трансляцію телепрограм Суспільного мовлення в аналоговому форматі. Відтак, телеканали «UA: Перший», «UA: Чернігів» у Новгород-Сіверській, Семенівській, Сосницькій, Холминській та Корюківській ОТГ можна дивитись тільки у цифрі. За інформацією Чернігівської філії Концерну РРТ, таке рішення ухвалене на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: