Новини

Як відпочивали діти із Холминської ОТГ

Минулої п’ятниці свою роботу завершує оздоровчий табір денного перебування «Дружба» при Холминській школі. Він працював із 29 травня.

Як працювалося-відпочивалося? Що цікавого тут пропонували дітям? Як харчували?

 

Цікаві зупинки

Директор оздоровчого табору денного перебування «Дружба» при Холминській ЗОШ І-ІІІ ст. Наталія Авдієвська розповіла, що цьогорічна зміна налічувала 113 дітей.

Кожен клас – це загін. Усього було 7 загонів. У таборі діти перебували з 8.00 до 14.00. Робота «Дружби» була побудована у вигляді цікавих подорожей із щоденними зупинками: Сонячною, Зоологічною, Спортивною, Зупинкою англійської мови, Зупинкою іменинників, ін. Відтак кожен день був присвячений певній темі, яку відтворювали у різноманітних заходах, конкурсах, перегляді мультфільмів, поробках, малюнках на асфальті.

Чи не щодня гуляли у сквері біля школи, влаштовували розваги під музику на шкільному подвір’ї.

А ось подорож була лише одна – екскурсія у Бреч шкільним автобусом, оскільки дітям важко витримувати тривалі поїздки у літню спеку.

Без підвозу

Директор школи Ніна Коморна розповідає, що мама однієї дівчинки з Чорного Рогу забрала документи на дитину зі школи, обурившись, що …немає підвозу дітей до літнього табору.

Звісно, каже директор, доставляти дитину у Холми і назад для батьків з інших сіл є великою незручністю, але зарадити цьому у школі не можуть. Мовляв, відколи й існують пришкільні табори, підвозу не було ніколи. Протягом цьогорічної зміни своїм ходом добиралися у табір і додому троє дітей: одна з Камки і двоє з Олешні.

 

Сума одна – харчування різне

Харчувалися таборувальники у Холмах усього на 20 гривень, як і всюди по області, але все одно, виходить, дещо краще, ніж, скажімо, у Корюківці. Чому? Бо 20 гривень у Холмах спрямовані виключно на харчування дітей, оскільки два кухарі, комірник і підсобний робітник – у штаті школи, а це означає, що всі витрати по організації харчування у таборі лягли на селищний бюджет. А у місті дітей харчує приватна структура, яка орендує приміщення їдалень у школах, сплачує за воду, електроенергію, заробітну плату кухарям та іншим працівникам. Коли на все це «відщипнути» з 20-ти дитячих гривень, то що ж залишається на їхнє харчування? А на оздоровлення?

За словами директора холминського табору «Дружба» Наталії Авдієвської, холминські діти харчувалися двічі на день. Снідали зазвичай чаєм з пряниками чи печивом, обід мали повноцінний – з першою і другою стравами. У меню були яблука, соки, цукерки, щоправда, хотілося б більше і різноманітніших фруктів. 5 червня, коли редакція навідалася у холминську «Дружбу», в обідню пору дітей саме годували борщем зеленим (зі щавлем і шматочком м’яса), картопляним пюре та смаженою рибою, салатом із свіжих огірків. Ще на столах було достатньо хліба, чай, печиво і яблука. З’їли все!


Джерело: районна газета “Маяк”, Наталія Рубей

 

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

Невдачі на фронті змушують росію активізувати внутрішній план дестабілізації в Україні

Плани росії щодо послаблення України, її здатності оборонятися і функціонувати в умовах довготривалої війни були відомі ще 2023 році. Тоді «Інтерфаксу» в Службі зовнішньої розвідки повідомили, що з подачі фсб рф (яка вважає поточну стратегію з підриву західної воєнної, економічної та політичної допомоги малоефективною)…

Після відвідин Корюківки Штайнмаєр видав історичне звернення до нації, де згадав Чернігівщину

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прокоментував свої враження перебування у бомбосховищі у Корюківці під час останнього візиту наприкінці жовтня. Примітно те, що згадав він про це у буквально найісторичнішій за останній час промові, яку виголошував німецький політик. Його промова вже стала…

У Семенівській ОТГ пропонують встановити пам’ятник чоботам

Відповідний допис зроблений у ФБ-спільноті Welcome to Semenivka. В ньому йдеться проте, що Семенівка споконвіку славилася своїми шевцями, які виготовляли гарні чоботи. Про розвиток взуттєвого виробництва в нашому містечку з кінця XVIII століття до наших днів, зокрема і про першу…

Нові райони на Чернігівщині: що не працює

17 липня 2020 року Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачала укрупнення районів. Реформу проводили, аби з одного боку скоротити кількість чиновників, з іншого – дати більше повноважень громадам. На Чернігівщині замість існуючих 22 районів, утворили п’ять: Новгород-Сіверський, Прилуцький, Ніжинський,…

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад.  Запуск ринку землі може бути вигідним і людям, які працюють на землі — фермерам, і громадам. Як це може бути – пояснюємо на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: