Новини

Скільки земель запасу та резерву отримала Батуринська ОТГ

Батуринська об’єднана територіальна громада Бахмацького району та ще 9 громад області 6 червня стали повноправними власниками земель запасу та резерву, розташованих за межами населених пунктів.

Раніше земля була державною. Нею розпоряджався Держгеокадастр. Тепер розпорядником стала громада.

Передача земель відбулася із запізненням. 10 громад, які одержали документи на землю, — це перші ластівки, які мали отримати ділянки ще у березні, квітні, травні. План передачі земель для громад усієї України є на сайті Держгеокадастру.

Для Батуринської громади передача була запланована на квітень.

— Що відчули, отримуючи документи на землю? — запитала Леоніда Душу, голову Батуринської ОТГ.

— Нічого. Дали та й дали. 2900 гектарів.

— Як відзначили? Келихом шампанського?

— Що там відзначать. Працювати треба.

— Фермери вже чекають, коли можна буде взяти в оренду?

— Чекають. Багато бажаючих. Проведемо земельні аукціони. Поставимо максимальний відсоток — 12. Хто погодиться платити стільки, той і працюватиме. Але спочатку потрібно взяти витяги на ділянки, які з цих 2900 гектарів фактично вже передані. Ділянки виділялися для оренди протягом останніх десяти років, коли розпорядником іще був Держгеокадастр. З цією роботою, вважаю, впораємося за місяць. Думаю, що буде 50 на 50. На 50 відсотків земель за межами населених пунктів ми вже працюємо, а ще 50 — чекають господаря.

* * *

Загальна площа земельних ділянок, які передали 10 громадам, 18,7 тисячі гектарів, повідомляє головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області. Крім Батуринської ОТГ Бахмацького району, багатшими стали Іванівська сільська ОТГ Чернігівського району, Варвинська селищна ОТГ Варвинського району, Височанська сільська ОТГ Борзнянського району, Линовицька селищна ОТГ Прилуцького району, Макіївська сільська ОТГ Носівського району, Олишівська селищна ОТГ Чернігівського району, Остерська міська ОТГ Козелець- кого району, Тупичівська сільська ОТГ Городнянського району та Мринська сільська ОТГ Носівського району.
На червень запланована передача земель Менській міській ОТГ, Лосинівській селищній ОТГ Ніжинського району, Олишівській селищній ОТГ Чернігівського району.


Джерело: Тамара Кравченко, ВісникЧ, 14 червня 2018 року

Останні новини за категоріям(и): Батуринська,

Жителі Кіптівської громади проти, а Батуринської – за. Бо їх ніхто не питав?

29 березня у Підлісному Кіптівської громади протестували. Місцеві і приїжджі (зареєстровані в селі, живуть у Чернігові) зустрічались із засновником ТОВ «Екологічні продукти України» Сергієм Голубом (родом з Ніжина, живе в столиці). Він привіз їм пропозицію побудувати лінію сортування сміття біля…

У Батуринській ОТГ почав роботу відділ соціального захисту населення

Соціальні послуги, для оформлення яких раніше доводилося їздити у Бахмач, тепер доступні в Батурині. З початку 2021 року в міській раді відкрився Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я. Він займатиметься оформленням всіх соціальних послуг – допомог, компенсацій, субсидій та пільг….

Чернігівський правозахисник Анатолій Гунько став кандидатом від “Слуги народу” по 208-му округу

Сьогодні під час з’їзду партія Слуга народу оголосила, що кандидатом на довиборах по 208му виборчому округу буде Анатолій Гунько. Анатолій Гунько – громадський діяч, правозахисник. Очолює ГО «Правозахист плюс» і є головою наглядової ради Благодійного фонду «Гільдія добра» За словами…

Польським войтам та бурмістрам показали ОТГ Чернігівщини

«Ми відправилися в далеку подорож, а виявилося, що не залишили меж Європи», – саме висловлювалися представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща), які відвідали Чернігівщину 13 – 17 травня 2019 р. за програмою візиту «День Європи – 2019: співпраця польських…

В області вже 30 ЦНАПів

6 громад з Чернігівщини – Іванівська, Ічнянська, Ніжинська, Остерська, Талалаївська та Холминська – стали кандидатами на участь у третьому раунді впровадження напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою». Тепер приміщення, визначені під центри надання адміністративних послуг, мають…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: