У Парафіївській громаді відкрили одразу 2 амбулаторії У Парафіївській селищній громаді завершили будівництво амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Амбулаторія у Парафіївці збудована за активної підтримки громади: із витрачених восьми мільйонів гривень 800 тисяч — кошти місцевого бюджету. Заклад розрахований для…
Парафіївська громада вже “приміряє” землю за межами населених пунктів

Згідно з розпорядженням уряду землі сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, перейдуть у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення урядовці прийняли 31 січня.
Досі ними розпоряджався Держгеокадастр. Тепер він зобов’язаний передати їх у громади. Це суттєво збільшить надходження до місцевих бюджетів.
Спочатку від ОТГ має надійти клопотання до головного управління Держгеокадстру про передачу земель, потім має відбутися інвентаризація земель у межах ОТГ, реєстрація земельних ділянок у кадастрі і лише потім передача їх у комунальну власність.
Як триватиме передавання, можна буде відслідкувати на спеціальному порталі otg.land.gov.ua, де голови громад можуть отримувати консультації, а прості жителі спостерігати за «роздержавленням» земель.
– Передати землі громадам – досить слушне рішення, – коментує нововведення голова Парафіївської об’єднаної громади Валентина Карпенко. – Це буде відчутним джерелом наповнення місцевого бюджету. От тільки наскільки це збільшить фінансові потоки, не відомо. Адже потрібно ще провести інвентаризацію всіх земель, і за це потрібно буде платити із бюджету ОТГ. Наприклад, виготовлення генерального плану Парафіївки коштувало близько мільйона. Очевидно, що інвентаризація земель коштуватиме не менше, а з фінансами у багатьох громад є проблеми.
Джерело: Трудова слава