Новини

Чим їм там намазано?

29 жовтня відбулися вибори голів і депутатів у 14 об’єднаних громадах. Кандидатів на ці посади було безліч, кипіли справжні пристрасті, як колись у чергах за дефіцитом. І підступи, і капості, і навіть підкуп виборців – усього траплялося під час виборчої кампанії. Кажуть, по селах роздавали від 300 до 600 гривень за голос.

24 грудня знову вибори голів громад. Тепер роздають і по тисячі гривень, якщо вірити обуреним заявам місцевих політиків. Чому ж так прагнуть у голови громад? Яким медом ті посади намазані?

ХОЛМИ: «ПОСТАВИЛИ КРОСНА, ЩОБ ПРЯСТИ»

– Чому ви покинули спокійну роботу і захотіли керувати громадою? – спитала у Олександра ШЕВЧИКА, колишнього директора Холминської школи (Корюківський район).

– Стабільна школа вже є, потрібна стабільна громада. Хочеться мати хорошу лікарню, клуби, ФАПи, садочки. Створити щось нове. Наприклад, футбольне поле зі штучним покриттям. Проект на 1,5 мільйона гривень. 30 відсотків – кошти громади, решта з держбюджету. Треба розвивати туризм і заробляти гроші. У нас є громадська організація «Джерело відродження». Поставили кросна, щоб прясти килими, смугасті доріжки. Найстарішій майстрині 94 роки.

– Яка у вас нині зарплата?

– Не провокуйте… І так проблем багато. Не вистачає кадрів. Наприклад, до цього часу немає директора школи. Виконує обов’язки заступник. На конкурс не подано жодної кандидатури. Де-юре, школа підпорядковується району. Де-факто, це проблема громади.

КУЛИКІВКА: «НАВЧИМОСЯ ЗАРОБЛЯТИ – БУДЕ ДОБРЕ»

– Наталіє Миколаївно, чому вас зі стабільної посади, що не передбачає великої відповідальності, понесло у голови ОТГ?

Наталія ХАЛІМОН, колишня голова райради, відповіла:

– Над цим іноді сама задумуюсь. Пішла, щоб перевірити власні сили. Також це унікальна можливість втілити свої ідеї і принести користь громаді. Ламати завжди легко, створювати важче. Шанс мені дала громада, і його треба використати. Є команда, я на неї покладаюся. Якби була сама, не ризикнула б. Я не боялася програти. Проте і досі перебуваю у поствиборчому синдромі.

– Яка у вас зарплата?

– Нині 16 тисяч гривень. Головою райради я мала 5300 оклад плюс надбавку за ранг, вислугу років і т. д. У травні Кабінет Міністрів додав преміювання. До того отримувала менше.

– Які проекти на меті?

– Плануємо відкрити міні-пекарню. Куликівські ковбаси є, куликівське масло і молоко є, а хлібних виробів немає. Міні-асфальтний завод потрібен, бо у селах дороги – просто катастрофа. Будинок побуту, хоча б один на громаду, хочеться відкрити. Ще будучи головою райради, відправила до Державного фонду регіонального розвитку проект на 8 мільйонів гривень на придбання комунальної техніки. 10 відсотків фінансуватиме громада, 90 відсотків – з фонду. Нині триває конкурсний відбір проектів. Нам потрібні: трактор, автобус, сміттєвоз, косарка, машина-подрібнювач деревини. Адже у Куликівській центральній районній лікарні котел працює на відходах соняшнику, кукурудзи, подрібненій щепі.

Потрібно створювати майданчик для роздільного збору сміття. Заробляти гроші, а не проїдати. Коли навчимося заробляти, все у нас буде добре.

СЕМЕНІВКА: «БІЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, РЕСУРСІВ»

– Сергію Івановичу, ви прийшли на посаду голови ОТГ, тому що райдержадміністрації мають ліквідувати? – провокую Сергія ДЕДЕНКА, колишнього голову Семенівської РДА.

– Тому що цікаво працювати, більше можливостей. Те, що я робив, перебуваючи на посаді голови РДА, можу втілювати тут краще, маючи ресурс. Це і енергозбереження, й інші проекти.

– У зарплаті виграли чи програли? Скільки?

– Програв. Скільки, ще не знаю. Я на день вийшов на роботу і потрапив до лікарні. Отримаю – побачу різницю.

– Кажуть, очільники ОТГ відчувають себе князьками.

– Що маєте на увазі? Нікому не підпорядковуються? Я себе таким не відчуваю.

– На який термін вас обрали: 4-5 років?

– Цього ніхто не знає. Кажуть, вибори будуть через два роки.

БОБРОВИЦЯ: «Нема за що вчепити, то чого переживати?»

– Тетяно Миколаївно, навіщо вам посада, де треба крутитись як білка в колесі? – цікавлюся в Тетяни КОВЧЕЖНЮК, вона працювала головою райради.

– Захотіла туди, де ще нас не було. У райдержадміністрації працювала, в райраді теж.

– У зарплаті втратили?

– Не в грошах щастя.

– Перед виборами за підозрою в хабарництві затримали голову сільради у Бо-бровицькому районі. Не боїтеся підступів колишніх конкурентів? Провокацій?

– Підступи були, є і будуть. Але якщо нема за що вчепити, то чого переживати? Я з 1998 року працювала заступником у п’яти голів райдержадміністрації, головою ради.

ЛЮБЕЧ: «ПОПРАЦЮЄМО – ПОБАЧИМО»

– Сергію Івановичу, навіщо ви прийшли на цю посаду? – напряму доскіпуюсь до Сергія ПІНЧУКА, колишнього командира взводу ДАІ, а тепер голови Любецької громади Ріпкинського району.

– Принести користь громаді. Та у мене принцип: спочатку зроби, потім говори.


Джерело: «Чернігівський вісник» №51 від 21.12.2017

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Бобровицька, Вибори, Куликівська, Любецька, Перші вибори 24 грудня, Перші вибори 29 жовтня, Семенівська, Холминська,

Як виконуються бюджети громад Чернігівщини за 9 місяців 2018 року

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні дослідили показники фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад за 9 місяців 2018 року. В ході моніторингу всі 665 громад розподіли на чотири групи в залежності від чисельності населення. Також до теми:

Новий шкільний автобус возитиме учнів Холминської ОТГ

Новий автобус придбала Холминська об’єднана територіальна громада. Транспортний засіб марки “АТАМАН” має 28 дитячих посадкових місць для дітей та одне для  супроводжуючого. На придбання витратили 168 тис. грн із селищного бюджету, а 1,66 млн – субвенція  з державного бюджету. Автобус працюватиме на…

У Холминській ОТГ “по знайомству” розпочинають сортування сміття

У Холминській ОТГ на Корюківщині активісти, заручившись підтримкою сільської ради, почали привчати місцеве населення сортувати сміття. Наразі вже виготовлено та встановлено 22 контейнери для збору пластику, у найближчі перспективі замовлять таку ж кількість контейнерів для скла. Джерело: Офіс реформ при…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: