Новини

Об’єднані територіальні громади готові фінансувати дільничних

Михайло-Коцюбинська ОТГ утворилась рік тому, а вже має такі амбітні цілі як фінансування поліцейських, що обслуговують громаду. Поки що депутатський корпус лише виділив пальне для свого дільничного офіцера поліції. Втім громада готова в майбутньому навіть придбати автомобіль.

Про це розповів голова Михайло-Коцюбинської селищної ради Микола Завальний. За іронією долі він чотири роки свого життя теж пропрацював дільничним, тож зсередини розуміє особливості даної роботи.

Микола Завальний ставить дільничному Михайло-Коцюбинської громади тверду четвірку.

Микола Завальний

З дільничним Романом Семеною ми співпрацюємо досить плідно. Він знаходиться на своєму місці, швидко реагує на дзвінки голови, депутатського корпусу, підприємців та мешканців громади. На одній із сесій депутати прийняли рішення забезпечити дільничного офіцера поліції пальним. 20 літрів на тиждень не так уже й багато, але хоч трохи допоможе йому безперешкодно добиратися до віддалених населених пунктів, — каже голова Микола Завальний.

До складу Михайло-Коцюбинської ОТГ увійшли 8 громад (20 населених пунктів), у яких мешкає майже 8 тисяч осіб. Площа територіальної громади: 434,2900 кв. км. Наразі цю територію обслуговує один дільничний. Упоратися з такою територією та населенням неабияк важко. Якщо раніше один дільничний мав обслуговувати 2,5 тисячі осіб, то зараз — учетверо більше.

Керівники об’єднаних територіальних громад мають думку, що потрібно підвищити кількість поліцейських на їхній території. Вони зі свого боку готові допомагати у фінансуванні. Тобто дільничні інспектори поліції й надалі підпорядковуватимуться начальникам райвідділів, а ОТГ допомагатимуть їм матеріально.

– Якщо в нас будуть розв’язані руки, то ми навіть зможемо реалізувати такі амбітні плани як придбання для дільничного автомобіля. Але це питання потрібно врегульовувати на рівні Верховної Ради України. Сподіваємося, що така ініціатива буде підтримана. Михайло-Коцюбинська ОТГ із більш-менш середніх громад, тож могла б знайти фінансування, — підсумовує голова Михайло-Коцюбинської селищної ради Микола Завальний.

Голова припускає, що можна було б спробувати зменшити кількість інших посад, натомість збільшити кількість дільничних офіцерів поліції. Колись у Михайло-Коцюбинському був селищний відділок поліції, а тепер працює одна людина. Тож і виникають питання, як встигнути доїхати швидко з одного кінця громади до іншого, коли тобі дзвонять люди та просять допомоги.

До речі, у Михайло-Коцюбинській громаді наразі триває робота по створенню так званої добровільної народної дружини. У громаді чимало активістів, які готові запропонувати свою допомогу, але для цього потрібно все організувати: розробити посвідчення, форму тощо. Звісно, що їхні повноваження будуть обмеженими, але присутність дружинників на масових заходах стримуватимуть негативні настрої.


Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Михайло-Коцюбинська,

Новий автобус для Михайло-Коцюбинської гімназії

17 жовтня у Михайло-Коцюбинській гімназії пройшов Олімпійський урок. Розпочалося свято дуже сюрпризом: в урочистій обстановці виконуюча обов’язки голови Михайло-Коцюбинської селищної ради Ніна Ворох вручила ключі та документи на новий шкільний автобус « ISUZU» директору Михайло-Коцюбинської гімназії Миколі Шпаку. Той у…

Вибори в ОТГ Чернігівщини: виклики, перспективи та прогнози

Про виклики, перспективи та виборчу статистику мова йшла на прес-конференції «Вибори в ОТГ Чернігівщини: виклики, перспективи та прогнози», яка відбулася 19 червня у Чернігові. Організатор заходу – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та…

Голова Михайло-Коцюбинської ОТГ служить у Чернігові плюс отримує зарплату

42-річного Миколу Завального, голову селища Михайло-Коцюбинське Чернігівського району, жителі громади на роботі не бачили з кінця минулого року. Ходять чутки, що служить у Чернігові. — Миколи Васильовича немає на роботі вже вісім місяців. Перед тим як піти служити за контрактом…

Жінок із ОТГ Чернігівщини вчать лідерству

Громадська організація «Спілка жінок Чернігівщини» розпочала реалізацію проекту «Розширення можливостей жінок в прийнятті рішень – успішна децентралізація влади». Мета – підвищення громадської активності жінок, залучення їх до прийняття та реалізації рішень стосовно життєдіяльності громад у процесі децентралізації влади, сприяння становленню…

Творчий звіт колективів у Михайло-Коцюбинській ОТГ

Минулого тижня колективи художньої самодіяльності закладів культури Михайло-Коцюбинської ОТГ представили творчий звіт під назвою «Таланти твої, рідна громадо!». У концертній програмі свята – пісні у виконанні народного аматорського хору „Джерело”, колективів художньої самодіяльності старостинських округів громади, вокалістів Ірини Недобой, Олексія…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: