Новини

Об’єднані територіальні громади готові фінансувати дільничних

Михайло-Коцюбинська ОТГ утворилась рік тому, а вже має такі амбітні цілі як фінансування поліцейських, що обслуговують громаду. Поки що депутатський корпус лише виділив пальне для свого дільничного офіцера поліції. Втім громада готова в майбутньому навіть придбати автомобіль.

Про це розповів голова Михайло-Коцюбинської селищної ради Микола Завальний. За іронією долі він чотири роки свого життя теж пропрацював дільничним, тож зсередини розуміє особливості даної роботи.

Микола Завальний ставить дільничному Михайло-Коцюбинської громади тверду четвірку.

Микола Завальний

З дільничним Романом Семеною ми співпрацюємо досить плідно. Він знаходиться на своєму місці, швидко реагує на дзвінки голови, депутатського корпусу, підприємців та мешканців громади. На одній із сесій депутати прийняли рішення забезпечити дільничного офіцера поліції пальним. 20 літрів на тиждень не так уже й багато, але хоч трохи допоможе йому безперешкодно добиратися до віддалених населених пунктів, — каже голова Микола Завальний.

До складу Михайло-Коцюбинської ОТГ увійшли 8 громад (20 населених пунктів), у яких мешкає майже 8 тисяч осіб. Площа територіальної громади: 434,2900 кв. км. Наразі цю територію обслуговує один дільничний. Упоратися з такою територією та населенням неабияк важко. Якщо раніше один дільничний мав обслуговувати 2,5 тисячі осіб, то зараз — учетверо більше.

Керівники об’єднаних територіальних громад мають думку, що потрібно підвищити кількість поліцейських на їхній території. Вони зі свого боку готові допомагати у фінансуванні. Тобто дільничні інспектори поліції й надалі підпорядковуватимуться начальникам райвідділів, а ОТГ допомагатимуть їм матеріально.

– Якщо в нас будуть розв’язані руки, то ми навіть зможемо реалізувати такі амбітні плани як придбання для дільничного автомобіля. Але це питання потрібно врегульовувати на рівні Верховної Ради України. Сподіваємося, що така ініціатива буде підтримана. Михайло-Коцюбинська ОТГ із більш-менш середніх громад, тож могла б знайти фінансування, — підсумовує голова Михайло-Коцюбинської селищної ради Микола Завальний.

Голова припускає, що можна було б спробувати зменшити кількість інших посад, натомість збільшити кількість дільничних офіцерів поліції. Колись у Михайло-Коцюбинському був селищний відділок поліції, а тепер працює одна людина. Тож і виникають питання, як встигнути доїхати швидко з одного кінця громади до іншого, коли тобі дзвонять люди та просять допомоги.

До речі, у Михайло-Коцюбинській громаді наразі триває робота по створенню так званої добровільної народної дружини. У громаді чимало активістів, які готові запропонувати свою допомогу, але для цього потрібно все організувати: розробити посвідчення, форму тощо. Звісно, що їхні повноваження будуть обмеженими, але присутність дружинників на масових заходах стримуватимуть негативні настрої.


Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Михайло-Коцюбинська,

Дніпровська вода розлилася на дороги та вулиці у двох громадах Чернігівщини

За останні тижні сильно піднялась вода у річці Дніпро. Через це вже ускладнено сполучення із кількома населеними пунктами Михайло-Коцюбинської та Ріпкинської громад. Так, весняна вода перелила проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня. Тут ще можуть проїхати авто підвищеної прохідності. У Пустинках живе…

У Михайло-Коцюбинській ОТГ третій тиждень без газу

Третій тиждень нема газу, а в одній з квартир наступного дня після відключення ще й стався вибух. Близько 120 жителів Михайло-Коцюбинського вийшли на акцію протесту, щоб їм повернули газопостачання. У Чернігівгазі відповідають, що на території громади замінили газорегуляторний пункт. Щоб…

Михайло-Коцюбинське: життя громади після об’єднання

Михайло-Коцюбинська територіальна громада тісно співпрацює з підприємствами, які працюють, орендують землю і сплачують податки. Загалом по громаді до 120 суб’єктів господарювання. Найбільші платники податків — «Чернігівська індустріальна молочна компанія», «Агріком»  і «Добробія». Про це розповіла голова громади Ніна Ворох. За…

У Михайло-Коцюбинській громаді розповіли про діяльність КП «Єдність»

Комунальне підприємство “Єдність” Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області створено відповідно до рішення 14 сесії шостого скликання Михайло-Коцюбинської селищної ради від 11 жовтня 2012 року. Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади і підпорядковане селищній раді.  До території обслуговування  підприємства…

У Михайло-Коцюбинській ОТГ завершили ремонт водогону

Аварія сталась через вихід з ладу глибинного насосу. Останній тиждень тривали ремонтні роботи по відновленню  водопостачання в селищі Михайло-Коцюбинське свердловини тривають. 21 січня піднято на поверхню глибинний насос із основної свердловини, який повністю не підлягає ремонту. Рівень води у свердловині впав…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: