Новини

Сесія обласної ради відбулася: ухвалено бюджет і розглянуто ще понад сто питань

Сьогодні, 7 грудня, у День місцевого самоврядування, відбулася чергова, одинадцята сесія обласної ради сьомого скликання.

Розпочалося пленарне засідання хвилиною мовчання. Учасники засідання – керівники органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, депутати, представники громадських організацій і засобів масової інформації – таким чином вшанували пам’ять загиблих земляків-захисників України Віктора Маслова – гранатометника 25-ої окремої повітрянодесантної бригади і Володимира Мальцева – молодшого сержанта 54-ої окремої механізованої бригади.

Голова обласної ради Ігор Вдовенко наголосив, що тільки завдяки щоденному героїзму і мужності захисників Батьківщини сьогодні є можливість жити під мирним небом, здійснювати свою професійну діяльність, проводити різноманітні заходи, в тому числі – відзначати знаменні дати і професійні свята.

Одне з таких свят – День місцевого самоврядування. З принагідним словом до учасників пленарного засідання звернувся голова обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Валерій Куліч, який разом з Ігорем Вдовенком за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм і з нагоди Дня місцевого самоврядування спільними Почесними грамотами обласної державної адміністрації і обласної ради нагородили голову Ніжинської районної ради Олега Бузуна й керуючого справами виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Олену Зубок. Кращі працівники органів місцевого самоврядування були нагороджені відзнаками обласної ради, обласної державної адміністрації та Чернігівської міської ради.

Далі, затвердивши часовий регламент сесії та порядок денний, включивши до нього додаткові питання, депутати перейшли до обговорення і прийняття рішень.

Першим депутати одностайно затвердили звіт голови обласної ради. Тези звітної доповіді «Про роботу обласної ради за період із грудня 2016 по грудень 2017 року», як і решта проектів рішень, розміщені на веб-сайті обласної ради, а також опубліковані в газеті «Деснянська правда» і розіслані всім депутатам.

Потім, традиційно, розглядалися бюджетні питання. Затвердивши звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2017 року та зміни до рішення обласної ради від 20 грудня 2016 року «Про обласний бюджет на 2017 рік», народні обранці погодили головний фінансовий документ Чернігівщини на 2018 рік. Також було прийнято рішення про розподіл коштів перевиконання дохідної частини загального фонду обласного бюджету.

Свої зауваження й пропозиції до фінансових питань висловили депутати обласної ради: Олег Авер’янов, Дмитро Іванов, Сергій Журман, Ольга Чередник, Іван Якуб, Дмитро Блауш. Більшість запитань стосувалися розподілу коштів, освоєння фінансів, а також встановлення надбавки до заробітної плати працівникам бібліотечних та освітніх закладів. Роз’яснення із бюджетних питань надав директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко.

Доходи обласного бюджету затверджено в сумі 7098,7 млн. грн. Видатки – 7095,3 млн. грн.

Наступним рішенням сесії було затверджено обласну Програму економічного і соціального розвитку області на 2018 рік.

На фінансування ухваленої депутатами Програми покращання матеріально-технічного забезпечення заходів територіальної оборони, військових частин і правоохоронних органів, які беруть участь в антитерористичній операції та дислокуються на території Чернігівської області, передбачається за рахунок коштів обласного бюджету спрямувати 2 мільйони 499 тисяч гривень.

Депутати внесли зміни до Плану заходів із реалізації у 2018 – 2020 роках Стратегії сталого розвитку області на період до 2020 року, а також до рішення обласної ради від 19 червня 2015 року «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області».

Внесення змін до Програми профілактики правопорушень у Чернігівській області на 2016 – 2020 роки викликане тим, що для виконання заходів із профілактики правопорушень залучаються і підрозділи Управління патрульної поліції в Чернігові, які за результатами проведених реформ не входять до структури Головного управління Національної поліції в області. Загальний обсяг коштів, які залучаються для виконання заходів програми, залишається незмінним.

На покращення матеріально-технічного забезпечення Управління патрульної поліції в Чернігові, щорічно, з 2017 по 2020 роки, буде виділятися по 100 тис. грн., зменшивши на відповідну суму видатки, передбачені на матеріально-технічне забезпечення Головного управління Національної поліції в області.

У числі ухвалених документів – обласна Програма відзначення державних і професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Чернігівською областю, здійснення представницьких та інших заходів на 2018 – 2022 роки, а також Програма інформатизації області на 2018 – 2020 роки.

Відповідно до Програми стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів Чернігівської області на 2018 – 2020 роки з обласного бюджету буде відшкодовуватися позичальникам 10% річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження, та за кредитами, виділеними на заходи, орієнтовані на використання альтернативних газу джерел енергії. На виконання заходів Програми у 2018 – 2020 роках з обласного бюджету заплановано виділити по 1 млн. грн. на кожний рік. У 2016-2017 роках уже діяла відповідна Програма, за якою з обласного бюджету було відшкодовано частину відсоткової ставки в сумі 1 млн. 26 тис. грн. За цей період частину відсоткової ставки було відшкодовано 2484 фізичним особам та 1 об’єднанню співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Також на пленарному засіданні внесено зміни до низки обласних цільових програм, зокрема, до регіональної цільової Програми ведення містобудівного кадастру Чернігівської області на 2016 – 2018 роки, Програми фінансової підтримки обласних громадських організацій інвалідів і ветеранів на 2016 – 2020 роки та низки інших важливих документів. Загальний обсяг фінансових ресурсів обласного бюджету, необхідних для реалізації цієї Програми, складає 7 млн.50 тис. грн.

У блоці питань про використання природних ресурсів погоджено проекти землеустрою, ліміти використання лісових ресурсів, надання спеціальних дозволів. Серед іншого внесено зміни до Регіональної цільової програми розвитку водного господарства Чернігівської області на період до 2021 року, затвердженої рішенням обласної ради від 29 березня 2013 року.

У сфері управління об’єктами комунальної власності депутати затвердили низку питань із надання спеціальних дозволів, розподілу орендної ставки, списання з балансу основних засобів, реорганізації та перейменування окремих закладів.

Крім того, внесено зміни та доповнення до деяких регуляторних актів, зокрема до Типового договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а також Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Чернігівської області та інших документів.

У блоці кадрових питань прийнято рішення про звільнення, призначення та продовження контрактів з керівниками комунальних підприємств обласної ради. В контексті розгляду питання «Про звільнення Марченко В.В.» як варіант виходу із ситуації було прийнято рішення «Про запровадження в КП «Чернігівське МБТІ» колегіальної форми управління» шляхом утворення виконавчої дирекції з числа працівників підприємства. Це рішення можна розцінювати як пілотний проект, що може бути поширений у подальшому на інші обласні комунальні підприємства. Суть колегіальної форми управління зводиться до встановлення обмежень деяких функцій керівника підприємства під час прийняття важливих оперативних управлінських рішень, пов’язаних з укладанням договорів, витрачанням коштів, складанням стратегічних планів діяльності, визначенні пріоритетів розвитку, організації роботи тощо.

Далі, відповідно до Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» та рейтингового голосування, яке проводилося на офіційному сайті обласної ради з 1 червня по 1 вересня ц.р. і в якому взяли участь 87 392 респондентів, цей почесний титул присвоєно Валентину Мельничуку, Віктору Ткаченку та Дмитру Іванову.

Рішенням «Про проведення звітів депутатів обласної ради перед виборцями» заплановано провести звіти народних обранців перед населенням у січні-березні 2018 року. Також затверджено план роботи обласної ради на 2018 рік.

Крім того, на пленарному засіданні народні обранці ухвалили низку Звернень до керівництва держави про перегляд і доопрацювання Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року, щодо підтримки рішення Харківської обласної ради стосовно державної допомоги суб’єктам господарювання, щодо недопущення зміни джерел фінансування вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації у 2018 році тощо.

Депутатами підтримано запити колег Ірини Грозенко, Арсена Дідура, Лариси Осадчук, Юрія Болоховця, Миколи Шматка, Наталії Копиці, Сергія Охонька, Андрія Віротченка, Валерія Гавриленка, Людмили Бойко, Ігоря Дягеля, Григорія Супруна, Олега Калиняка про відновлення автобусних маршрутів, виконання ремонту доріг, екологічного покращання річки Остер, забезпечення правопорядку, а також виділення коштів на реалізацію проекту з будівництва системи водовідведення та інших важливих питань. Джерело: Чернігівська ОДА


Депутати проголосували за обласний бюджет 2018 року, –  сюжет Чернігівської філії НСТУ

Одинадцята сесія обласної ради сьомого скликання співпала зі святом – Днем місцевого самоврядування. Не зважаючи на свято, депутати провели плідну роботу: на розгляд було подано більше сотні питань серед яких бюджет 2018 року. Через таку велику кількість рішень, які треба прийняти, депутати одноголосно домовились працювати без перерви. Про результати цієї сесії розкажуть наші журналісти.

Традиційно біля обласної ради передсесійний мітинг. На пленарне засідання одинадцятої сесії обласної ради сьомого скликання депутати йшли людським коридором, у який з плакатами вишикувались власники паїв та фермери Чернігівщини. Вони зібрались на мирний протест і вимагали від депутатів підтримати рішення щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Нещодавно у Києві Комітет з питань аграрної політики підтримав законопроект щодо продовження мораторію ще на рік, скоро це питання будуть розглядати у Верховній Раді.

Тим часом у сесійній залі почали реєстрацію. 45 присутніх – кворум є.

Члени президії вирішили розпочати роботу на позитивній ноті. Перед тим як перейти до розгляду порядку денного з нагоди Дня самоврядування кращих представників місцевого самоврядування Чернігівщини відзначили грамотами обласної ради та облдержадміністрації.

І одразу ж депутати перейшли до розгляду бюджетних питань. На цій сесії одним із найважливіших рішень, яке мали прийняти депутати, був обласний бюджет на 2018 рік. За словами начальника департаменту фінансів облдержадміністрації Валерія Дудка, цей проект бюджету набагато кращий за минулорічний. Проте є свої недоліки. Доходи стали значно більші, та в обласній скарбниці все одно прогнозується нестача коштів у розмірі 49 мільйонів гривень.

Депутати одноголосно підтримали запропонований проект бюджету на наступний рік. У ньому поки закладено не підвищену мінімальну заробітну – 3723 гривні. Це тому, що проект обласного бюджету розроблений раніше ніж державний. Як тільки у Верховній Раді приймуть новий державний бюджет до проекту обласного буде внесено правки.

Загалом на сесії розглядали понад сотню питань, а тому депутати вирішили працювати без перерви. Таким чином було підтримано рішення про звернення обласної ради до Кабміну щодо прийняття в новій редакції Стратегії реформування лісового господарства на період до 2020 року. Одноголосно підтримали і звернення про продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Серед такої великої кількості питань вагому частину містили кадрові питання. Також на цій сесії одноголосно депутати підтримали рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» заступнику голови обласної ради Валентину Мельничуку, голові Чернігівського земляцтва Віктору Ткаченку та головному редактору тижневика «Гарт» Дмитру Іванову.


Джерело: ПАТ «НСТУ» «Чернігівська регіональна дирекція»

Останні новини за категоріям(и): Влада,

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: