Новини

Валентин Мельничук: «Лідерство та підтримка – секрети успіху громад на чолі з «Нашим краєм»

– Валентине Васильовичу, цього тижня ви брали участь у відкритті Центру адміністративних послуг Кіптівської громади. Чи реально, щоб такі центри були у всіх громадах?

– Центри адміністративних послуг потрібні усім об’єднаним громадам, але для їх створення необхідні кошти і концентрація зусиль усієї громади, залучення інвестицій.

Адмінцентр у Кіптях – показовий, на них слід рівнятися іншим. Там надають близько 100 адміністративних послуг, і дуже важливо, що місцеві жителі їх можуть отримати у громаді – за різними довідками не потрібно, як раніше, їхати до райцентру. Посол Швеції в Україні під час відкриття високо оцінив рівень модернізованого адмінцентру. Він підкреслив, що рішення мають приймати на місцях – це фундаментальний принцип децентралізації. Також необхідно, щоб послуги були ближчими до людей, а місцеві жителі, у свою чергу, повинні контролювати якість цього процесу.

Взагалі, Кіптівська об’єднана територіальна громада є взірцем у різних сферах – від адмінпослуг до організації землеустрою.

– Про які тенденції розвитку ОТГ Чернігівщини ви можете говорити?

– Чернігівщина входить у трійку лідерів серед областей України за кількістю створення об’єднаних територіальних громад.

Чернігівська обласна * рада свого часу доклала до цього значних зусиль. Зараз спостерігаються тенденції, що ті села, які з тих чи інших причин не увійшли до ОТГ, тепер хочуть доєднатися. Це означає, що у громадах Чернігівщини життя поліпшується, вирішуються важливі для людей питання. Там ремонтують дороги, відновлюють вуличне освітлення, оновлюють дитячі садки, школи, ФАПи.

У нас зворотного шляху немає. Створення об’єднаних територіальних громад – це завтрашній день не лише Чернігівської області, а й усієї України.

– Об’єднані територіальні громади на Чернігівщині, які очолюють представники «Нашого краю», є доволі успішними: Парафіївка, Кіпті, Батурин та інші. Це закономірність чи випадковість?

– Громади на чолі з «Нашим краєм» демонструють, як потрібно працювати.

Там сильні лідери, а ще, що дуже важливо, йде підтримка з боку парти.

Важливу методичну допомогу надає регіональне відділення Всеукраїнської асоціації сільських, селищних рад. Адже на етапі становлення громади важливими є навчання, підготовка не тільки керівника громади, а й співробітників. Підвищення кваліфікації працівників є запорукою подальших успіхів громади.

– З чим йде «Наш край» на перші вибори у 14 ОТГ Чернігівщини?

– З чітким баченням перспектив розвитку кожної громади, розумінням конструктивної співпраці обраних голови та депутатського корпусу.

І навіть назва нашої політичної сили вказує, що її представники готові працювати задля розвитку свого краю.

Кожна громада має бути самодостатньою.

Як говорив хтось із мудреців, коли ми керуємо своїм багатством – ми багаті і маємо свободу. Це можна сказати і про громади. На місцях потрібно без політичних амбіцій розумно витрачати кошти задля розвитку і майбутнього. Люди вірять у «Наш край», а ми намагаємося їх не розчаровувати.

– Результати децентралізації помітні і в обласних центрах, і в об’єднаних громадах. Чи триватиме реформа надалі, адже зі столиці з’являються тривожні сигнали щодо можливого згортання децентралізації?

– Так, звичайно, як і в будь-якій реформі, є загрози її згортання. У проекті держбюджету на 2018 рік передбачено, що буде збільшено з 50% до 80% обсяги вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету (так звана реверсна дотація). Йдеться про місцеві бюджети, які мають рівень надходжень податку на доходи фізичних осіб на одного мешканця вище 1,1. Для вже створених і для майбутніх об’єднаних територіальних громад це призведе до необґрунтованого зменшення фінансового ресурсу місцевих бюджетів. Але бюджет на наступний рік ще не ухвалено, тому хочеться сподіватися, що згортання децентралізації не буде. Також на місцеві бюджети перекладено низку повноважень щодо утримання закладів. Пільги та субсидії, фінансування освіти та медицини, субвенція на перевезення пільгових категорій – це державні гарантії, які не повинні фінансуватися з місцевих бюджетів.

Якщо уряд вирішив перекласти на місця частину видатків, то повинен дати і нові джерела надходжень. Але він цього не робить.

Небезпека і в тому, що не проведена адміністративно-територіальна реформі. Не вирішена подальша доля райдержадміністрацій і районних рад. Створюються ОТГ, а РДА і райради продовжують функціонувати.

Проте незаперечно одне – децентралізацію в Україні слід і надалі підтримувати.

Створені об’єднані територіальні громади у більшості випадків демонструють успішний розвиток. А саме цього потребують мешканці Чернігівщини і всієї країни.

ЛЮДИ ГОВОРЯТЬ ПРО «НАШ КРАЙ»

Олександр Соколов, керівник фракції «Наш край» у Чернігівській міській раді:

– Секрет успіху партії «Наш край» у тому, що політична сила у своїх лавах об’єднує людей справи, тих, хто має досягнення у професійній діяльності і прагне змінити на краще життя своїх земляків. У практичній площині прикладів достатньо – усі об’єднані територіальні громади Чернігівщини, які очолюють представники «Нашого краю», динамічно розвиваються, раціонально витрачають кошти місцевих бюджетів, що зросли у кілька разів. Ця партія не займається популізмом, а її представники працюють над конкретними проектами у громадах. Я переконаний, що партія, поступово зростаючи, стане потужною парламентською політичною силою. Люди вірять «Нашому краю»!

Ніна Коваленко, жителька с Карпилівка Срібнянського Району:

– В Україні так багато партій, що можна розгубитися. Але я підтримую «Наш край», бо там відповідальні люди, які виконують свої обіцянки, доводять розпочаті справи до завершення. Я знаю, що у Парафіївці, Батурині, Носівці, де обрали «Наш край», відбуваються зміни. Вони потрібні і в Срібнянській громаді, адже люди потребують змін на краще – рівних доріг, вуличного освітлення, затишних шкіл та садків, працюючих медпунктів і амбулаторій І тощо. Знаю багатьох представників «Нашого краю» на Срібнянщині – це гідні люди. Буду голосувати за «Наш край»!

Оксана Хорошок, головний лікар Куликівської райлікарні:

– Не словом, а ділом! Саме ці слова описують роботу команди «Наш край». Як лікар особисто зверталася за допомогою для лікарні. Ми отримали на район величезну машину із приладдям для реабілітації людей з обмеженими можливостями і людей похилого віку, обладнання для «мобільної медицини» і для лабораторії. Підтримку відчули не лише на словах, а реальними справами.

Отець Василій, настоятель храму в с Бахмач:

– кадію від того, що є люди, які не байдужі до своїх земляків та підтримують розвиток духовності. Особисто звертався до депутатів «Нашого краю», і ці звернення не залишалися поза увагою. Наш храм отримав дуже значну допомогу на будівництво. Бахмацький край відчуває підтримку своїх депутатів. Це освітлення вулиць, підтримка освітніх закладів, допомога нашим бійцям у зоні АТО і багато інших добрих важливих справ.


Джерело: тижневик «Чернігівський вісник» №42 від 19 жовтня 2017 року, автор: Олег Коваленко

Останні новини за категоріям(и): Громади,

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Автомати – загальнодоступні розваги в онлайн казино

Дозвілля можна проводити по-різному і все більше користувачів інтернету намагаються урізноманітнити його, користуючись ігровими автоматами. Їх чимало, а в каталозі клубу Лавина завжди можна вибрати кілька варіантів з декількох сотень. Відеослоти стають більш привабливими в порівнянні зі стандартними однорукими бандитами….

Де вакцинуватись у громадах цими вихідними

У зв’язку з тим, що наближаються святкові вихідні, у Чернігівській області дещо змінений графік роботи центрів вакцинації. Управління охорони здоров’я ОДА надало узагальнений графік їх роботи. Всі охочі щепитися можуть ознайомитися з інформацією та обрати для себе зручний центр вакцинації….

Ставки на спорт в БК Mostbet: точная инструкция и способы вывода выигрышей

БК Мостбет: как делать ставки на спорт новичкам

Беттинг на официальном сайте БК Mostbet принесет не только море незабываемых впечатлений. Если вы решили зарабатывать деньги на прогнозах, одного желания недостаточно – важно придерживаться правил, которые помогут делать ставки на спорт Mostbet с максимальной выгодой. Изучив представленное ниже руководство, вы сможете понять ключевые моменты игрового…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: