Новини

Валентин Мельничук: «Лідерство та підтримка – секрети успіху громад на чолі з «Нашим краєм»

– Валентине Васильовичу, цього тижня ви брали участь у відкритті Центру адміністративних послуг Кіптівської громади. Чи реально, щоб такі центри були у всіх громадах?

– Центри адміністративних послуг потрібні усім об’єднаним громадам, але для їх створення необхідні кошти і концентрація зусиль усієї громади, залучення інвестицій.

Адмінцентр у Кіптях – показовий, на них слід рівнятися іншим. Там надають близько 100 адміністративних послуг, і дуже важливо, що місцеві жителі їх можуть отримати у громаді – за різними довідками не потрібно, як раніше, їхати до райцентру. Посол Швеції в Україні під час відкриття високо оцінив рівень модернізованого адмінцентру. Він підкреслив, що рішення мають приймати на місцях – це фундаментальний принцип децентралізації. Також необхідно, щоб послуги були ближчими до людей, а місцеві жителі, у свою чергу, повинні контролювати якість цього процесу.

Взагалі, Кіптівська об’єднана територіальна громада є взірцем у різних сферах – від адмінпослуг до організації землеустрою.

– Про які тенденції розвитку ОТГ Чернігівщини ви можете говорити?

– Чернігівщина входить у трійку лідерів серед областей України за кількістю створення об’єднаних територіальних громад.

Чернігівська обласна * рада свого часу доклала до цього значних зусиль. Зараз спостерігаються тенденції, що ті села, які з тих чи інших причин не увійшли до ОТГ, тепер хочуть доєднатися. Це означає, що у громадах Чернігівщини життя поліпшується, вирішуються важливі для людей питання. Там ремонтують дороги, відновлюють вуличне освітлення, оновлюють дитячі садки, школи, ФАПи.

У нас зворотного шляху немає. Створення об’єднаних територіальних громад – це завтрашній день не лише Чернігівської області, а й усієї України.

– Об’єднані територіальні громади на Чернігівщині, які очолюють представники «Нашого краю», є доволі успішними: Парафіївка, Кіпті, Батурин та інші. Це закономірність чи випадковість?

– Громади на чолі з «Нашим краєм» демонструють, як потрібно працювати.

Там сильні лідери, а ще, що дуже важливо, йде підтримка з боку парти.

Важливу методичну допомогу надає регіональне відділення Всеукраїнської асоціації сільських, селищних рад. Адже на етапі становлення громади важливими є навчання, підготовка не тільки керівника громади, а й співробітників. Підвищення кваліфікації працівників є запорукою подальших успіхів громади.

– З чим йде «Наш край» на перші вибори у 14 ОТГ Чернігівщини?

– З чітким баченням перспектив розвитку кожної громади, розумінням конструктивної співпраці обраних голови та депутатського корпусу.

І навіть назва нашої політичної сили вказує, що її представники готові працювати задля розвитку свого краю.

Кожна громада має бути самодостатньою.

Як говорив хтось із мудреців, коли ми керуємо своїм багатством – ми багаті і маємо свободу. Це можна сказати і про громади. На місцях потрібно без політичних амбіцій розумно витрачати кошти задля розвитку і майбутнього. Люди вірять у «Наш край», а ми намагаємося їх не розчаровувати.

– Результати децентралізації помітні і в обласних центрах, і в об’єднаних громадах. Чи триватиме реформа надалі, адже зі столиці з’являються тривожні сигнали щодо можливого згортання децентралізації?

– Так, звичайно, як і в будь-якій реформі, є загрози її згортання. У проекті держбюджету на 2018 рік передбачено, що буде збільшено з 50% до 80% обсяги вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету (так звана реверсна дотація). Йдеться про місцеві бюджети, які мають рівень надходжень податку на доходи фізичних осіб на одного мешканця вище 1,1. Для вже створених і для майбутніх об’єднаних територіальних громад це призведе до необґрунтованого зменшення фінансового ресурсу місцевих бюджетів. Але бюджет на наступний рік ще не ухвалено, тому хочеться сподіватися, що згортання децентралізації не буде. Також на місцеві бюджети перекладено низку повноважень щодо утримання закладів. Пільги та субсидії, фінансування освіти та медицини, субвенція на перевезення пільгових категорій – це державні гарантії, які не повинні фінансуватися з місцевих бюджетів.

Якщо уряд вирішив перекласти на місця частину видатків, то повинен дати і нові джерела надходжень. Але він цього не робить.

Небезпека і в тому, що не проведена адміністративно-територіальна реформі. Не вирішена подальша доля райдержадміністрацій і районних рад. Створюються ОТГ, а РДА і райради продовжують функціонувати.

Проте незаперечно одне – децентралізацію в Україні слід і надалі підтримувати.

Створені об’єднані територіальні громади у більшості випадків демонструють успішний розвиток. А саме цього потребують мешканці Чернігівщини і всієї країни.

ЛЮДИ ГОВОРЯТЬ ПРО «НАШ КРАЙ»

Олександр Соколов, керівник фракції «Наш край» у Чернігівській міській раді:

– Секрет успіху партії «Наш край» у тому, що політична сила у своїх лавах об’єднує людей справи, тих, хто має досягнення у професійній діяльності і прагне змінити на краще життя своїх земляків. У практичній площині прикладів достатньо – усі об’єднані територіальні громади Чернігівщини, які очолюють представники «Нашого краю», динамічно розвиваються, раціонально витрачають кошти місцевих бюджетів, що зросли у кілька разів. Ця партія не займається популізмом, а її представники працюють над конкретними проектами у громадах. Я переконаний, що партія, поступово зростаючи, стане потужною парламентською політичною силою. Люди вірять «Нашому краю»!

Ніна Коваленко, жителька с Карпилівка Срібнянського Району:

– В Україні так багато партій, що можна розгубитися. Але я підтримую «Наш край», бо там відповідальні люди, які виконують свої обіцянки, доводять розпочаті справи до завершення. Я знаю, що у Парафіївці, Батурині, Носівці, де обрали «Наш край», відбуваються зміни. Вони потрібні і в Срібнянській громаді, адже люди потребують змін на краще – рівних доріг, вуличного освітлення, затишних шкіл та садків, працюючих медпунктів і амбулаторій І тощо. Знаю багатьох представників «Нашого краю» на Срібнянщині – це гідні люди. Буду голосувати за «Наш край»!

Оксана Хорошок, головний лікар Куликівської райлікарні:

– Не словом, а ділом! Саме ці слова описують роботу команди «Наш край». Як лікар особисто зверталася за допомогою для лікарні. Ми отримали на район величезну машину із приладдям для реабілітації людей з обмеженими можливостями і людей похилого віку, обладнання для «мобільної медицини» і для лабораторії. Підтримку відчули не лише на словах, а реальними справами.

Отець Василій, настоятель храму в с Бахмач:

– кадію від того, що є люди, які не байдужі до своїх земляків та підтримують розвиток духовності. Особисто звертався до депутатів «Нашого краю», і ці звернення не залишалися поза увагою. Наш храм отримав дуже значну допомогу на будівництво. Бахмацький край відчуває підтримку своїх депутатів. Це освітлення вулиць, підтримка освітніх закладів, допомога нашим бійцям у зоні АТО і багато інших добрих важливих справ.


Джерело: тижневик «Чернігівський вісник» №42 від 19 жовтня 2017 року, автор: Олег Коваленко

Останні новини за категоріям(и): Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: