Школу у Змітневі, де перед початком навчального року подвоїлась кількість учнів, не відкриють. Рішення ухвалили депутати на сесії, сказав голова Сосницької громади Андрій Портний, переголосовувати його не будуть. Рішення про закриття школи депутати прийняли у квітні. Тоді там навчалось 25…
Чотири голови і полковник зареєстровані кандидатами на посаду очільника Сосницької ОТГ

Наймолодший із кандидатів – нинішній голова Сосницької селищної ради Андрій Портний. У листопаді йому виповниться 33. Одружений. Має трирічного сина. За фахом – юрист. Працював слідчим, помічником судді, адвокатом, служив у Чернігівському прикордонному загоні.
Селищним головою його обрали в 2015-му. Одним із головних завдань тоді він називав перетворення Сосниці в затишне, комфортне для місцевих мешканців і привабливе для туристів містечко.
– Виконали?
– Старалися. Почали з модернізації системи вуличного освітлення (за сприяння нардепа Анатолія Євлахова). Тепер воно майже у 5 разів економніше, ніж старе. Упорядкували вивезення побутового сміття із приватного сектора.
При Портному був запроваджений бюджет участі – для реалізації проектів мешканців селища. Відрахували туди 1 відсоток місцевого бюджету. Ці кошти (80 тис. грн.) пішли на відновлення парку на В’юнищі та створення центру технічної творчості молоді.
З останніх об’єктів, що, без перебільшення, прикрасили Сосницю, в соціальних мережах називають сквер біля Центральної районної лікарні, ковану скульптуру ведмедя за мотивами старовинного герба селища та щойно (до Дня захисника України і Покрови) відкритий меморіальний комплекс на честь героїв АТО і Небесної сотні.
У планах Андрія Портного (у разі перемоги на виборах) – продовження розпочатої роботи, тепер не лише в Сосниці, а й у старостатах, що увійшли до об’єднаної територіальної громади, – Загребельському, Волинсь кому, Матвіївському, Чорнотицькому та Киріївському.
– Акцент будемо робити на залучення інвестицій, щоб на території ОТГ розвивалось виробництво.
Найстарший із претендентів – колишній голова Сосницької селищної ради, 61-річний Віктор Гординський. За фахом – викладач фізики. У нього – дружина і дочка. Онуків поки що немає.
Віктор Михайлович очолював селищну раду впродовж 28 років. Лише на виборах у 2015-му перемога дісталася не йому, а Портному.
– Багато чого залишилося нереалізованим, – пояснює своє рішення балотуватися Віктор Гординський.
Крім розвитку інфраструктури населених пунктів ОТГ, малого і середнього бізнесу тощо, планує зокрема запровадити безоплатне – двічі на рік – вивезення і переробку сміття від населення, зробити ліки, що виписуються за безкоштовними рецептами, дійсно безкоштовними (за рахунок бюджетних коштів). Виступає проти закриття шкіл.
Двом іншим головам-кандидатам – по 45. Якщо більш точно, старший (на 9 місяців) Андрій Ірха із Шаболтасівки. У них із дружиною – дві дорослих дочки. Вже двічі дідусь і бабуся.
За фахом Андрій Іванович – агроном. Головує в селі (тут зареєстровані 800 мешканців) із 2006 року. Розказує: головні досягнення за минулі 11 років – газифікація села (за «людські» і державні кошти), реконструкція вуличного освітлення, дороги.
– Якщо оберуть, буду старатися, щоб не були обділені села, що входять в ОТГ, – коротко озвучив свою програму.
Авдіївському голові Анатолієві Адаменку 45 виповнилося 11 жовтня.
– Бакалавр. Облік і аудит, – відповідає на запитання про освіту.
Неодружений («ще не зустрів єдиної і неповторної»). Незмінний голова села (1860 мешканців) із 2002 року.
У нинішньому Авдіївка (в рамках Всеукраїнського соціального проекту «Сільський ревізор») здобула звання «Творче село року». Школі, фермерським господарствам, медицині «ревізори» поставили максимальних 5 балів, звернувши увагу на внесок у розвиток села нардепів Анатолія Євлахова, Олега Ляшка та Василя Амельченка. Дитсадок, дороги, вуличне освітлення отримали «четвірку». За нагороду (10 тис. грн.) сільрада купила проектор для школи.
– У першу чергу сформую професіональну і бойову команду. І – працювати, – повідомив про плани (в разі обрання) Анатолій Адаменко.
Полковнику у відставці Іванові Матвієнку – 63. У нього дві дочки, але «ще не дід». Служив на Далекому Сході, Забайкаллі, на Курильських островах, у Чернівцях. Після виходу у відставку 10 років жив в Італії. Об’їздив туристом майже всю Європу. Побачив світу і повернувся (2011 року) додому – в Сосницю. Одразу ж влився в лави активістів. Каже: дуже обурила корупція деяких місцевих чиновників.
– Боровся, хоч це дуже важко. Були порушені кримінальні справи, та більшість із них потім закрили. Були звільнені деякі начальники, але без посад вони не залишились.
За правду мені не раз погрожували. А в нинішньому березні вдалися до фізичної розправи.
Та я не з тих, кого можна залякати. Надіваю військову форму і йду воювати за справедливість.
Крім цього, головним завданням пан полковник вважає гідне наповнення місцевого бюджету.
… За народними прогнозами, боротьба за посаду голови ОТГ розгориться між Андрієм Портним та Анатолієм Адаменком. За документами вони, як і 3 інших зареєстрованих кандидати, – самовисуванці.
Вибори призначені на 29 жовтня.
P.S . Вcього на Чернігівщині останньої неділі жовтня вибори відбудуться в 14 ОТГ. Крім Сосницької, в Ічнянській, Куликівській, Семенівській, Срібнянській, Талалаївській, Бобровицькій, Новобасанській Бобровицького району, Плисківській – Борзнянського, Тупичівській – Г о р о д нянського, Холминській – Корюківського, Малодівицькій – Прилуцького, Любецькій – Ріпкинського, Олишівській Чернігівського.
29 жовтня виборці оберуть рекордну на сьогодні (за одні вибори в ОТГ) кількість депутатів (їх буде 320). Кількість жителів громад, які мають право голосу, цього разу також рекордна – близько 110 тисяч.
Джерело: тижневик «Гарт» №42 від 18 жовтня 2017 року, автор: Ганна Юхименко