Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Сайт ОТГ: яким він має бути

Більшість з діючих 19 об’єднаних територіальних громад уже мають сайти.
Значна частина веб-порталів – на стадії розробки. Тож, аби допомогти уникнути найпоширеніших помилок у медіа-плануванні, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА спільно з Чернігівським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» провів тематичне навчання для представників громад.
– Наша мета – допомогти розробити ефективні та зручні електронні ресурси, а також налагодити співпрацю з відповідальними за комунікацію в громадах, – розповідає директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА Андрій Подорван. – Наразі Департамент проаналізував сайти ОТГ на наявність необхідних рубрик, їх наповнення та оформлення. Результати моніторингу і стали безпосереднім предметом обговорення.
Фахівці Департаменту детально розповіли про структуру сайту та надали загальні поради щодо підготовки інформаційних повідомлень. Обговорювали й основні аспекти роботи у соціальних мережах.
Окрім того, представниця Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення України в області Ірина Сенченко поінформувала присутніх про концепції місцевого мовлення.
– Новостворені громади мають налагоджувати систему інформування населення. Для більшості жителів сільської місцевості джерелом інформації є саме радіо. Організувати радіомовлення у громаді чи окремому районі можливо. За приклад – ефір з Борзни, – зазначає Ірина Сенченко.
Жваве обговорення викликали вимоги щодо розміщення на сайтах інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
– Налагодження якісного інформування та комунікації з населенням – один з ключових пунктів у стратегії розвитку громади. Адже повноваження віддали на місця задля того, аби люди знали про них та використовували належним чином, – акцентувала директорка чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик.
У планах Департаменту – продовжувати навчання у форматі семінарів та тренінгів, але з меншими групами та за окремими темами.
Джерело: Чернігівська ОДА