За останні тижні сильно піднялась вода у річці Дніпро. Через це вже ускладнено сполучення із кількома населеними пунктами Михайло-Коцюбинської та Ріпкинської громад. Так, весняна вода перелила проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня. Тут ще можуть проїхати авто підвищеної прохідності. У Пустинках живе…
Перший День Незалежності у Михайло-Коцюбинській ОТГ. ВІДЕО

«Ми ті, хто творить Україну в роботі, в творчості, в житті» — під таким гаслом проходило святкування Дня Незалежності України та дня селища у Михайло-Коцюбинському Чернігівського району, вперше у об’єднаній територіальній громаді.
До ОТГ входить 20 населених пунктів, представники кожного з них приїхали на свято. Урочиста частина почалась з підняття державного прапора, це право надали доньці героя, який не повернувся з неоголошеної війни з російським агресором, Івана Томилка Мирославі, його батькові Миколі та учаснику Другої світової війни Олександру Команді.
Присутні вшанували пам’ять полеглих у боротьбі за свободу нашої держави, поклавши квіти до Меморіалу Слави та пам’ятника загиблим в зоні АТО Володимиру Брешинському та Івану Томилку.
Жителям громади, які зробили значний вклад в її розвиток, вручили грамоти та подяки. Подарунки також отримали наймолодша жителька Михайло-Коцюбинського Вікторія Попович, якій нещодавно виповнився місяць та найстарша – учасниця Другої світової війни 97-річна Ольга Плуток. А ще – батьки сімох дітей Юлія та Олександр Руденки.
Людей на святі було чимало, та михайло-коцюбинці вирішили нагодувати всіх. Ось у цьому величезному казані вариться 120 літрів козацького кулешу.
Запрошують до себе на гостину жителі кожного з сіл: привезли гарні вироби народних майстрів, наготували смачних страв. Є тут і борщ, і картопелька, і вареники, і до вареників. А скільки на святі краси! Багато картин – написаних фарбами, вишитих нитками, стрічками та бісером. А ці рушники та скатертини – роботи відомого етнографа та краєзнавця із села Москалі Юрія Дахна за 25 років його творчості. Візерунки взяті із старовинних вишиваних полотен різних періодів, яких має велику колекцію.
Михайло-Коцюбинська громада молода, об’єдналися села вісім місяців тому. За цей короткий час уже мають певні досягнення.
«В цьому році ми в кожній громаді провели поточні ремонти асфальтових доріг, це десь в середньому 150 тисяч на кожний населений пункт. Допомагаємо культурі, закупили і костюми, апаратуру, намагаємося підняти на більш високий рівень», – каже Микола Завальний, голова Михайло-Коцюбинської ОТГ.
Джерело: Чернігівська філія НСТУ