Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Городнянський міський голова хоче бути повністю непідконтрольним

Яким має бути контроль за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України – це питання викликало досить гостру дискусію серед представників громад та експертів.
У Мінрегіоні вважають, що наглядові повноваження слід надати місцевим державним адміністраціям та центральному органу виконавчої влади.
Асоціація міст України звернулася до представників громад з проханням висловити свою думку щодо того, якими мають бути взаємовідносини між органами місцевого самоврядування та місцевими органами державної виконавчої влади.
Коментує Городнянський міський голова Андрій Богдан:
– Сьогодні проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» викликає дуже не однозначні емоції. Незрозуміло як дії керівників органів місцевого самоврядування, яких обирає громада, будуть контролювати голови місцевих державних адміністрацій, яких часто призначають за політичними вподобаннями. Вважаю, що в умовах децентралізації на даному етапі не доцільно посилювати той орган, який буде ліквідовано після закінчення реформи та введення інституту префектів.
На думку Городнянського міського голови, у разі виявлення невідповідностей рішення органу місцевого самоврядування Конституції та законам України орган державного контролю може зупинити його дію в цілому чи частково. Таким чином орган держконтролю може шукати причини для зупинення тих чи інших дій органів місцевого самоврядування.
Довідково: Городнянська міська ОТГ почала формуватися із травня 2017 року та складатиметься із територіальних громад: Городнянської міської ради, Бутівської міської ради, Гніздищенської сільської ради, Дроздовицької сільської ради, Конотопської сільської ради, Кузницької сільської ради, Моложавської сільської ради, Мощенської сільської ради, Пекурівської сільської ради, Поліської сільської ради, Сеньківської сільської ради, Солонівської сільської ради, Смичинської сільської ради, Хотівлянської сільської ради, Хрипівської сільської ради. Адміністративним центром ОТГ стане місто Городня. Населення майбутньої ОТГ становитиме близько 21 тис. осіб. Наразі готуються документи до Чернігівської обласної державної адміністрації для отримання висновку щодо відповідності рішення про добровільне об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.
Джерело: Асоціація міст України