Новини

Вертіївська ОТГ відтепер має герб та прапор

Вертіївська громада офіційно має герб та прапор. За таке рішення на позачерговій сесії Вертіївської сільської ради проголосували депутати.

Створення герба та прапора громада передбачено Програмою розвитку культури на території Вертіївської сільської ради на 2016-2017. Безпосередньо над геральдичними символами працювали начальник відділу культури і туризму ОТГ М. Ярмоленко, директор музею М. Вертюк, громадський діяч, член спілки краєзнавців України М. Череп.

Консультації щодо створення герба та прапора з урахуванням рекомендацій та побажань надав Олександр Лісниченко член Українського геральдичного товариства.

Попередній варіант герба та прапора погодили депутати відправили на геральдично-вексилологічну експертизу. Її результат –  поданий варіант герба та прапора відповідає нормам та принципам формування єдиної системи, що передбачено указом Президента України від 18.05.2000 року «Про впорядкування геральдичної справи в Україні». У розробці герба та прапора вдало підкреслено історичні та природно-господарські особливості поселення. У проектах дотримано всіх вимог геральдичної колористики.

Отже, герб села Вертіївки являє собою геральдичний щит, у синьому полі якого золота фортечна брама з баштою з прапорцем на шпилі. Над нею два перехрещені срібні пірначі, над якими семипроменева срібна зірка.

Прапор—квадратне полотнище синього кольору, на якому два перехрещені білі пірначі, над якими семипроменева біла зірка. У чотирьох кутах полотнища жовті дубові гілки з жолудями.

Як відомо, село Вертіївка вперше згадується в письмових джерелах на початку 17 століття під назвою Веркіївка за іменем осадника Григорія Веркія, який поселив на цьому місці “містечко і замочок”.

Проте поблизу Вертіївки знайдено залишки більш ранніх поселень. Саме ці найдавніші згадки з історії села й символізує фортечна брама з баштою. Крім того, цей символ сторожової вежі актуальний і для наших днів, оскільки нагадує про багаторічне існування в селі стаціонарного посту контролю за дорожнім рухом.

Два перехрещені полковницькі пірначі вгорі вказують на статус Вертіївки як сотенного містечка в часи козаччини в складі Ніжинського козацького полку та належність до рангових маєтностей Ніжинських полковників.

Срібна зірка символізує героїзм і доблесть уродженців Вертіївки в різні історичні часи, в тому числі трьох героїв Радянського Союзу: М. Кирпоноса, І. Мороза та Ф. Ялового, Героя України Ю.М. Мушкетика.

Декоративний картуш у стилі українського бароко було розроблено Українським геральдичним товариством на початку 1990-х років на основі давніх традиційних зображень символіки українських громад, і рекомендується як єдиний зразок оформлення сучасних муніципальних гербів.

Червона мурована корона над щитом застосовується як символ поселення, що мало давні міські права, а саме – статус сотенного містечка Ніжинського козацького полку.

Прапор Вертіївки містить частково ті ж символи, що й герб села. Два перехрещені полковницькі пірначі вгорі вказують на статус Вертіївки як сотенного містечка в часи козаччини в складі Ніжинського козацького полку та належність до рангових маєтностей Ніжинських полковників. Срібна зірка символізує героїзм і доблесть уродженців Вертіївки в різні історичні часи.

Крім того, на прапорі зображено дубові гілки, які традиційно означають мужніть, силу, довголіття, символ зрілої сили. Дуб із прадавніх часів був священним деревом східних свов’ян – царем лісів і символом бога грози і блискавки Перуна. Оскільки село Вертіївка з усіх боків оточена лісами, де з листяних переважає дуб.

Прапор має квадратну форму, оскільки саме така форма рекомендується Українським геральдичним товариством як найдавніша і найбільш традиційна для міст України.

Крім того, квадратна форма прапора більш доцільна з таких міркувань – вона чітко вирізняє прапор міста від інших прапорів (державних, обласних, корпоративних, політичних тощо), і зручніша у використання, оскільки може кріпитися як на вертикальному, так і на горизонтальному древку, завдяки чому всі елементи прапора добре видно, наприклад, у сесійній залі сільської ради.


 

Джерело: сайт Вертіївської ОТГ

Останні новини за категоріям(и): Вертіївська,

Вирішується доля Ніжинської районної лікарні

У середу, 21 липня, у Ніжині радилися щодо перспектив існування Ніжинської центральної районної лікарні. У нараді взяли участь керівники Ніжинської, Вертіївської, Лосинівської, Крутівської, Талалаївської територіальних громад. Кожен з присутніх мав можливість висловити свою пропозицію – це і об’єднання районної та…

На Чернігівщині відкрили ще одну амбулаторію

12 липня урочисто відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини у Вертіївці Ніжинського району. Вертіївська амбулаторія розрахована для роботи 3-4 лікарів. Вони працюватимуть в комфортних умовах, застосовуючи сучасне діагностичне обладнання, що невдовзі тут установлять. Вартість цього проєкту з «нуля» — 7,7…

У Вертіївській ОТГ триває публічне обговорення Стратегії розвитку

З 16 червня по 20 липня 2020 року відповідно до розпорядження сільського голови від 16 червня 2020 р. № 74 «Про проведення громадських обговорень та слухань з обговорення проекту «Стратегії розвитку Вертіївської об’єднаної територіальної громади на 2021–2027 роки» проводяться громадські…

Громадський бюджет: ОТГ Чернігівщини змагаються за фінанси

В області триває конкурс проєктів «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Із 9 проєктів, допущених до голосування, 7 подані від об’єднаних громад: «Капітальний ремонт приміщення навчально-виховного комплексу «Дзвіночок» (Новгород-Сіверський); «Будівництво майданчику для екстремальних…

Новий спортивний комплекс у Вертіївській ОТГ

Займатися вільною боротьбою у Вертіївській ОТГ відтепер можна у новому спортивному комплексі «Громада» Відкрили комплекс 21 грудня.  Початок роботи «Громади» відзначили по-спортивному – влаштували відкритий обласний турнір з вільної боротьби серед юнаків та дівчат. У спортивному змаганні взяли участь 110 дітей. Директором КСК “Громада” став…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: