Новини

Вертіївська ОТГ відтепер має герб та прапор

Вертіївська громада офіційно має герб та прапор. За таке рішення на позачерговій сесії Вертіївської сільської ради проголосували депутати.

Створення герба та прапора громада передбачено Програмою розвитку культури на території Вертіївської сільської ради на 2016-2017. Безпосередньо над геральдичними символами працювали начальник відділу культури і туризму ОТГ М. Ярмоленко, директор музею М. Вертюк, громадський діяч, член спілки краєзнавців України М. Череп.

Консультації щодо створення герба та прапора з урахуванням рекомендацій та побажань надав Олександр Лісниченко член Українського геральдичного товариства.

Попередній варіант герба та прапора погодили депутати відправили на геральдично-вексилологічну експертизу. Її результат –  поданий варіант герба та прапора відповідає нормам та принципам формування єдиної системи, що передбачено указом Президента України від 18.05.2000 року «Про впорядкування геральдичної справи в Україні». У розробці герба та прапора вдало підкреслено історичні та природно-господарські особливості поселення. У проектах дотримано всіх вимог геральдичної колористики.

Отже, герб села Вертіївки являє собою геральдичний щит, у синьому полі якого золота фортечна брама з баштою з прапорцем на шпилі. Над нею два перехрещені срібні пірначі, над якими семипроменева срібна зірка.

Прапор—квадратне полотнище синього кольору, на якому два перехрещені білі пірначі, над якими семипроменева біла зірка. У чотирьох кутах полотнища жовті дубові гілки з жолудями.

Як відомо, село Вертіївка вперше згадується в письмових джерелах на початку 17 століття під назвою Веркіївка за іменем осадника Григорія Веркія, який поселив на цьому місці “містечко і замочок”.

Проте поблизу Вертіївки знайдено залишки більш ранніх поселень. Саме ці найдавніші згадки з історії села й символізує фортечна брама з баштою. Крім того, цей символ сторожової вежі актуальний і для наших днів, оскільки нагадує про багаторічне існування в селі стаціонарного посту контролю за дорожнім рухом.

Два перехрещені полковницькі пірначі вгорі вказують на статус Вертіївки як сотенного містечка в часи козаччини в складі Ніжинського козацького полку та належність до рангових маєтностей Ніжинських полковників.

Срібна зірка символізує героїзм і доблесть уродженців Вертіївки в різні історичні часи, в тому числі трьох героїв Радянського Союзу: М. Кирпоноса, І. Мороза та Ф. Ялового, Героя України Ю.М. Мушкетика.

Декоративний картуш у стилі українського бароко було розроблено Українським геральдичним товариством на початку 1990-х років на основі давніх традиційних зображень символіки українських громад, і рекомендується як єдиний зразок оформлення сучасних муніципальних гербів.

Червона мурована корона над щитом застосовується як символ поселення, що мало давні міські права, а саме – статус сотенного містечка Ніжинського козацького полку.

Прапор Вертіївки містить частково ті ж символи, що й герб села. Два перехрещені полковницькі пірначі вгорі вказують на статус Вертіївки як сотенного містечка в часи козаччини в складі Ніжинського козацького полку та належність до рангових маєтностей Ніжинських полковників. Срібна зірка символізує героїзм і доблесть уродженців Вертіївки в різні історичні часи.

Крім того, на прапорі зображено дубові гілки, які традиційно означають мужніть, силу, довголіття, символ зрілої сили. Дуб із прадавніх часів був священним деревом східних свов’ян – царем лісів і символом бога грози і блискавки Перуна. Оскільки село Вертіївка з усіх боків оточена лісами, де з листяних переважає дуб.

Прапор має квадратну форму, оскільки саме така форма рекомендується Українським геральдичним товариством як найдавніша і найбільш традиційна для міст України.

Крім того, квадратна форма прапора більш доцільна з таких міркувань – вона чітко вирізняє прапор міста від інших прапорів (державних, обласних, корпоративних, політичних тощо), і зручніша у використання, оскільки може кріпитися як на вертикальному, так і на горизонтальному древку, завдяки чому всі елементи прапора добре видно, наприклад, у сесійній залі сільської ради.


 

Джерело: сайт Вертіївської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вертіївська,

У Вертіївській ОТГ шукають державного реєстратора

Конкурс на заміщення вакантної посади державного реєстратора оголосили у Вертіївській сільській раді. Це вакансія у Центр надання адміністративних послуг Вертіївської ОТГ. Вимоги до кандидатів: громадянство України; вільне володіння державною мовою; освіта вища, з освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста; стаж роботи…

Додаткові вибори у Вертіївській ОТГ: результати

Минулого року до Вертіївської об’єднаної територіальної громади приєднались 6 сіл: Березанка, Велика Кошелівка, Дуболугівка, Заньки, Черняхівка, Лісове. У цих селах у пройшли додаткові вибори депутатів. Ось переможці по округах: округ №23: Черпіта Станіслав Миколайович округ №24: Падалка Олександр Михайлович округ…

Вибори в ОТГ Чернігівщини: виклики, перспективи та прогнози

Про виклики, перспективи та виборчу статистику мова йшла на прес-конференції «Вибори в ОТГ Чернігівщини: виклики, перспективи та прогнози», яка відбулася 19 червня у Чернігові. Організатор заходу – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та…

На Чернігівщині будують 18 сільських амбулаторій

В області виконується 18 договорів підряду з будівництва сільських амбулаторій. На об’єктах у селах Бахмач Бахмацького району, Чорнотичі Сосницького, Нехаївка Коропського, Наумівка Корюківського, Хоробичі Городнянського та Грем’яч Новгород-Сіверського району виконуються роботи по зведенню капітальних стін. Натомість у селах Кобижча Бобровицького…

У Вертіївську ОТГ обирають ще 7 депутатів

До Вертіївської об’єднаної територіальної громади минулого року приєднались 6 сіл: Березанка, Велика Кошелівка, Дуболугівка, Заньки, Черняхівка, Лісове. За відповідне рішення проголосувала позачергова сесія Вертіївської сільської ради 7 скликання від 12 червня 2018 року. На підставі Постанов ЦВК № 847 від…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: