В Шатуре Лосиновской территориальной общины Нежинского района здание девятилетки перекрасили местные жители. На стенах – яркая палитра цветов. Больше всего зеленого, красного и фиолетового. Также есть желтый и розовый. Автор идеи – 44-летняя Татьяна Рубан. – Официально наше заведение называется…
Деснянська громада – 12-а у рейтингу фінансової спроможності ОТГ

Відповідний рейтинг оприлюднив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Як відомо, спроможність кожної об’єднаної громади залежить від чотирьох ключових критеріїв – її чисельності, питомої ваги базової дотації у структурі доходів, капітальних видатків на 1-го мешканця (без субвенцій із держбюджету), а також – витрат на утримання управлінського апарату.
За цими критеріями експертами Центрального офісу реформ при Мінрегіоні підготовлено рейтинг фінансової спроможності 366 об’єднаних громад.
Як виявилось, ОТГ із чисельністю менше 5 тисяч мешканців мають менший потенціал розвитку, порівняно із більш населеними територіями. Адже розвиток малого і середнього підприємництва на території певної громади залежить від наявності там кваліфікованих трудових ресурсів, обсягу місцевого ринку споживання, спроможності ОТГ створювати і утримувати інфраструктуру.
«Безумовно, більш населені громади з огляду на ці чинники є привабливішими для розвитку бізнесу і залучення інвестицій. Вони здатні надавати якісніші послуги і забезпечити кращі стартові умови для соціального та економічного зростання», – наголосив Геннадій Зубко.
На його думку, аналізуючи першу шістку найбільш успішних громад, – Слобожанської, Богданівської, Вербківської (Дніпропетровщина), Шахівської (Донеччина), Шишацької (Полтавщина), Ушомирської (Житомирщина), можна запропонувати чотири ключові критерії успішного розвитку.
«Чисельність громади має сягати щонайменше 5-7 тис мешканців, питома вага базової дотації у структурі доходів не повинна перевищувати 30% обсягів власних надходжень, граничний рівень витрат на управлінський апарат може бути до 20% від власного ресурсу громади (без трансфертів із центрального і обласного бюджетів). Важлива умова – зростання обсягів капітальних видатків із обрахунку на одного мешканця», – наголосив Геннадій Зубко.
Що стосується Чернігівщини, то найвища позиція у рейтингу – у Деснянської ОТГ – 12-е місце. Громада має один із найнижчих рівнів дотаційності бюджету (це питома вага реверсної / базової дотації у загальних доходах) і достатньо великі (94-е місце) видатки на утримання апарату.
Інші громади Чернігівської області у рейтингу: Гончарівська (29 місце), Корюківська (46-е), Батуринська (58-е), Вертіївська (63-е), Парафіївська (92-е). Решта – нижче першої сотні. Найменш спроможна громада – Лосинівська ОТГ – на 284-у місці.
Довідково. Моніторинг фінансової спроможності ОТГ здійснено експертною Групою фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.
Оцінку фінансової спроможності 366-ти ОТГ проведено на підставі результатів моніторингу виконання місцевих бюджетів за І півріччя 2017 року та за чотирма основними показниками, які відображають:
- власні доходи на 1-го мешканця;
- рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах);
- питому вагу видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів з державного бюджету);
- капітальні видатки на 1-го мешканця (без субвенцій з державного бюджету).
На підставі зазначених показників сформовано загальний рейтинг ОТГ.
З моніторингом фінансової спроможності 366 об’єднаних громад за перше півріччя 2017 року можна ознайомитись за посиланням.
Джерело: Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України