Правоохоронці викрили мешканця селища Короп на незаконній порубці дерев на території національного парку. Йому повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст.246 КК України). За даними слідства, підозрюваний у вересні 2020 року, здійснив…
У Коропській громаді вчилися стратегії

11 липня у Коропській ОТГ відбувся семінар-нарада з питань стратегії розвитку об’єднаної територіальної громади.
В нараді взяли участь голова громади Віктор Журавель, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко, керівники місцевої районної ради та райдержадміністрації, депутати обласної ради, старости Коропської об’єднаної територіальної громади та голови сільських, селищних рад району.
Ірина Грозенко повідомила, що за два роки проведення децентралізації утворено 413 об’єднаних територіальних громад. Чернігівщина у цьому списку посідає третє місце. Ще майже півтори сотні громад чекають призначення виборів Центральною виборчою комісією.
Ірина Грозенко радила представникам сільських громад, які, поки, не увійшли до складу ОТГ, особливу увагу звертати на особистість керівника громади, який повинен бути соціально активним та мати якості лідера, бо успіх громади часто залежить від її керманича.
Обговорювалося питання залучення грантів, зокрема участь у процесі старост сіл, які повинні вже сьогодні визначити напрям роботи у своєму селі, на який потрібні будуть додаткові кошти. Старости сіл мають вчитися заповнювати грантову аплікаційну форму, в цьому буде допомагати також і економічний відділ Асоціації. Учасники семінару цікавилися позитивним досвідом новостворених громад інших районів області.
Коропський селищний голова Віктор Журавель звернув увагу директора Чернігівського відділення Асоціації сільських, селищних рад на потребу забезпечення Коропщини сучасним, швидкісним інтернет-зв’язком, для підвищення якості надання адмінпослуг населенню.
Обговорювали і три основних законопроекти, які зможуть полегшити роботу об’єднаних громад у напрямку соціально-економічного розвитку:
1) Проект закону “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” (щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні) №4390 від 12.04.2016.
2) Проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поширення повноважень органів місцевого самоврядування територіальних громад на всю територію відповідної сільської, селищної, міської територіальної громади” №5253 від 07.10.2016.
3) Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” №6403 від 21.04.2017.
Загалом, всі учасники семінару прийшли до висновку, що новоутворені об’єднані територіальні громади демонструють, загалом, гарні результати розвитку, що дає їм можливість впевнено дивитись у майбутнє.
Джерело: ОТГ.cn.ua