Новини

Чернігівщина децентралізується успішно

Принаймні так вважають чиновники та експерти, які взяли участь 27 квітня у зустрічі з громадськими діячами, журналістами та лідерами суспільної думки з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Казахстану та Киргизстану.

Реанімаційний Пакет Реформ організував для представників з п’яти пострадянських країн навчальний тур Україною, аби показати, як тут відбувається реформування різних сфер життєдіяльності та який вплив на ці зміни має громадський сектор.

На Чернігівщині мова йшла про децентралізаційні процеси. Область наразі входить до десятки кращих по темпах створення ОТГ. Територія громад, що пройшли процедуру об’єднання, складає майже 35% території області, де проживає понад 20% населення. Вже функціонують 16 об’єднаних територіальних громад. 30 квітня відбудуться перші місцеві вибори в Комарівській, Козелецькій та Менській громадах. Очікують на призначення виборів ще п’ять ОТГ. Три громади днями отримали від ОДА висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання.

Після досвіду п’яти перших ОТГ, які створилися ще в 2015 році і вже отримали на ряду з повноваженнями значне зростання бюджетів, жителі самі стали відчувати потребу в об’єднанні. Адже громади відтепер мають право розпоряджатися коштами, відтак раціонально можуть витрачати їх, вкладаючи в розвиток інфраструктури своїх територій.

Адже доходи бюджетів громад зросли у 8 разів, а власні доходи місцевих бюджетів — у 4,5 рази. Так, на розвиток інфраструктури територій область у 2016 році отримала з держбюджету понад 228 мільйонів гривень. Зокрема, п’ять ОТГ використали 31,6 мільйона гривень цілеспрямованої державної субвенції.

Під час обговорення

Закордонних журналістів та громадських діячів цікавили різні аспекти реформи децентралізації: перспективи територіально-адміністративного устрою України, забезпечення стандартів якості життя людей в громадах, кадрові питання при створенні громад, можливість змін у складі ОТГ, фіскальна політика, сфера відповідальності в громадах за надання медичних послуг.

Після теоретичної частини візиту на Чернігівщину гості мали змогу почуте перевірити на практиці, відвідавши Парафіївську об’єднану територіальну громаду.


Джерело: ОТГ.cn.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Парафіївська,

Парафіївська селищна рада: декларації без помилок та депутати з офшорних підприємств Тігіпка

Головні бухгалтери кількох підприємств, без помилок в деклараціях та з авто за 2 тис грн — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Парафіївської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”. Також до теми:

Обласна акція з вручення паспортів громадянам України відбулась у Парафііївській ОТГ

Наш прапор – це символ свободи і незалежності, слави і відродження України. Мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю за рідну країну. Також до теми:

Мінрегіон погодив проекти для 11 ОТГ Чернігівщини

31 травня Комісія при Мінрегіоні погодила 180 інфраструктурних проектів об’єднаних громад на загальну суму 154 мільйони гривень. Загалом уже погоджено 492 проекти 154 ОТГ на загальну суму 468 мільйонів гривень. Також до теми:

Як у Парафіївській ОТГ вдосконалюють медичну сферу. ВІДЕО

Шість об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині взяли на себе відповідальність керувати первинною ланкою медичної допомоги. Серед них – Парафіївська ОТГ. У 2016 році тут був створений комунальний заклад «Парафіївський центр надання первинної медико-санітарної допомоги». Центр, як і вся первинка, фінансується…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: