Новини

Чернігівщина децентралізується успішно

Принаймні так вважають чиновники та експерти, які взяли участь 27 квітня у зустрічі з громадськими діячами, журналістами та лідерами суспільної думки з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Казахстану та Киргизстану.

Реанімаційний Пакет Реформ організував для представників з п’яти пострадянських країн навчальний тур Україною, аби показати, як тут відбувається реформування різних сфер життєдіяльності та який вплив на ці зміни має громадський сектор.

На Чернігівщині мова йшла про децентралізаційні процеси. Область наразі входить до десятки кращих по темпах створення ОТГ. Територія громад, що пройшли процедуру об’єднання, складає майже 35% території області, де проживає понад 20% населення. Вже функціонують 16 об’єднаних територіальних громад. 30 квітня відбудуться перші місцеві вибори в Комарівській, Козелецькій та Менській громадах. Очікують на призначення виборів ще п’ять ОТГ. Три громади днями отримали від ОДА висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання.

Після досвіду п’яти перших ОТГ, які створилися ще в 2015 році і вже отримали на ряду з повноваженнями значне зростання бюджетів, жителі самі стали відчувати потребу в об’єднанні. Адже громади відтепер мають право розпоряджатися коштами, відтак раціонально можуть витрачати їх, вкладаючи в розвиток інфраструктури своїх територій.

Адже доходи бюджетів громад зросли у 8 разів, а власні доходи місцевих бюджетів — у 4,5 рази. Так, на розвиток інфраструктури територій область у 2016 році отримала з держбюджету понад 228 мільйонів гривень. Зокрема, п’ять ОТГ використали 31,6 мільйона гривень цілеспрямованої державної субвенції.

Під час обговорення

Закордонних журналістів та громадських діячів цікавили різні аспекти реформи децентралізації: перспективи територіально-адміністративного устрою України, забезпечення стандартів якості життя людей в громадах, кадрові питання при створенні громад, можливість змін у складі ОТГ, фіскальна політика, сфера відповідальності в громадах за надання медичних послуг.

Після теоретичної частини візиту на Чернігівщину гості мали змогу почуте перевірити на практиці, відвідавши Парафіївську об’єднану територіальну громаду.


Джерело: ОТГ.cn.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Парафіївська,

Парафіївська громада вже “приміряє” землю за межами населених пунктів

Згідно з розпорядженням уряду землі сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, перейдуть у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення урядовці прийняли 31 січня. Читайте також

ОТГ для людей. Але хто про це знає? Або як влада об’єднаних громад інформує громадян

  Новини про децентралізацію влади в Україні, статистика щодо створення об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) та «історії успіху» реформи на місцях вже два роки є топ-новинами у медіа. Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: