Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Обговорення питань децентралізації у Семенівці

17 березня у найпівнічнішому райцентрі України, місті Семенівка, представники Сіверського інституту регіональних досліджень, Корпусу миру США, Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, Асоціації міст України, проекту ЄС ПРООН взяли участь у семінарі для депутатів місцевих рад всіх рівнів, керівників підприємств, організацій, установ, голів сільських рад під назвою “Процес децентралізації та спільний розвиток територій”.
Про сприйняття спільного розвитку, оцінки і визначення пріоритетів спільного розвитку поінформував присутніх волонтер Корпусу Миру США в Україні Кайл Колд.
Питання здобутків та викликів реформи децентралізації на Чернігівщині розкрила директор Чернігівського відокремленого підрозділу установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” Ірина Кудрик.
Про формування бюджету об’єднаної територіальної громади розповів консультант з бюджетних питань Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України, кандидат економічних наук Микола Силенко.
Крім того, учасники семінару – тренінгу взяли участь у практичному занятті з теми: «Залучення зовнішніх джерел фінансування для розвитку територій», яке провела учений секретар Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат філософських наук Людмила Чабак.
У своїх виступах експерти розглянули актуальні питання процесу децентралізації, аналіз діючого законодавства, передовий досвід роботи та проектної діяльності.
Цікавими виявилися результати соціологічного опитування, проведеного серед учасників семінару. Так, третина слухачів знає про реформу недостатньо або мало, і як наслідок – не має віри у її успіх та успіх власної Семенівської громади;
третина – має посередні знання про реформу і не задумується над її результатом;
третина опитаних вважає, що має достатні децентралізаційні знання, зокрема, про бюджетні процеси в об’єднаних громадах, і вірить у майбутнє своєї громади.

Триває процес обговорення
У свою чергу, Семенівський міський голова Олександр Бичков зазначив, що альтернативи реформи децентралізації просто не існує. На даний час досить багато громад в Україні, і на Чернігівщині зокрема, вже успішно діють. І Семенівщина не повинна у цьому процесі відставати.
Джерело: OTG.cn.ua