В Остерській громада формують спроможну мережу закладів освіти Спроможна мережа закладів освіти громади – це мережа шкіл та садочків, які надають конкурентну освіту дітям, мають сучасну матеріально-технічну базу та достатній кадровий потенціал. Саме таку мережу формують сьогодні в Остерській громаді….
Вибори: у 5-ти громадах сьогодні обирають голів та депутатів. Карта

Найбільш масові – не рахуючи позачергових виборів окремих сільських голів чи депутатів – відбуваються сьогодні, 11 грудня у Чернігівській області.
Це вже вдруге обирають політичну владу у об’єднаних територіальних громадах. З жовтня 2015-го новий депутатський корпус працює у 5-и громадах, які першими стали на шлях децентралізації.
Отже, сьогодні обиратимуть очільника та депутатів: (на карті – підсвічені жовтим кольром і відповідною цифрою):
- Батуринська міська об’єднана територіальна громада, Бахмацький район – №1
- Остерська міська об’єднана територіальна громада, Козелецький район – №2
- Лосинівська селищна об’єднана територіальна громада, Ніжинський район – №3
- Мринська сільська об’єднана територіальна громада, Носівський район – №4
- Гончарівська селищна об’єднана територіальна громада, Чернігівський район – №5
На цій же карті – синім кольором позначені громади, які вже пройшли об`єднання та вибори, червоним – обиратимуть голів та депутатів у 2 хвилю – 18 грудня.
За попередніми даними, найзапекліша боротьба триватиме у міських об`єднаних громадах.
Наприклад, на посаду Батуринського міського голови претендують 3-є кандидатів: діючий Батуринський мер Леонід Душа (підтриманий партією “Наш край”), висуванець Аграрної партії Іван Желіхівський та представник ВО “Батьківщина” Борис Староста.
В Остерській громаді балотуються 5-ро: діючий Остерський голова Віктор Самодєлок (самовисуванець), кандидатка від РПЛ Інна Ганчук, самовисуванці Василь Западня та Юрій Заславський, висуванець ВО “Батьківщина” Олександр Луцюк.
За кілька тижнів виборчої кампанії бувало різне. Втім, більшість агітували у межах чинного законодавства. Ходили чутки про одну з партій, що ніби-то платить за голос 300 гривень. Кандидати та депутати часто звинувачували одне одного у нечесній конкуренції. Справжні піар-битви розгортались на сторінках деяких районних газет, які часто виявлялись фактично єдиним офіційним ЗМІ для виборців цілої громади.
Втім, вже очевидно, що технології підкупу та чорнухи на рівні громад не завжди спрацьовують. Адже люди прекрасно знають кандидатів. Навпаки, чорний піар і роздача гречки-грошей може відвернути виборців. Адже в кінцевому підсумки обирають голову та депутатів – менеджерів та управителів громади. Яких бачитимуть ледь не щодня і вимагатимуть конкретних дій.
Джерело: Час Чернігівський