Новини

Чи буде Лосинівка центром об’єднаної громади?

Під час сходу села в Лосинівці (Ніжинський район) зала Будинку культури була переповнена. Це засвідчило: у селищі живуть люди з активною життєвою позицією.

Розпочинаючи збори, селищний голова Анатолій Стрілець відразу повів мову про децентралізацію. На пропозицію до об’єднання навколо Лосинівки вже відгукнулися Сальне, Шняківка, Вікторівка, Шатура, Терешківка. Поки що вагаються з рішенням Перемога й Данине.
Але те, що об’єднана територіальна громада матиме центр саме в Лосинівці, ні керівник громади, ні сама громада не сумніваються.

Перелік переваг Лосинівки перед іншими населеними пунктами більш, ніж очевидний: географічне положення, розвинена інфраструктура, наявне виробництво, кількість населення, центр первинної медико-санітарної допомоги, школа, садочок, навчально-виробничий комбінат, Будинок дітей та юнацтва, сучасний Будинок культури, пожежна частина, комунальне підприємство.

Декомунізація в Лосинівці пройшла безболісно і вчасно, тож Анатолій Олексійович лише нагадав нові назви вулиць і провулків. Таблички з новими назвами вже виготовляються, на це з місцевого бюджету виділили 5 тис. грн. Наступні статистичні дані теж на користь великого населеного пункту.

На балансі селищної ради перебувають: дитячий садочок, де виховуються 112 діток, Будинок культури в Лосинівці та клуб у Погребці, пожежна частина, комунальне підприємство «Промінь». Саме воно забезпечує населений пункт водою, утримує сміттєзвалище, каналізаційно-насосну станцію, займається благоустроєм. «Промінь» має понад 230 абонентів, але працює в збиток. Причина – несвоєчасна сплата за надані послуги, тож очільник громади закликав односельців розраховуватися за спожиту воду й використання каналізаційних мереж.

У місцевій пожежній команді працює десятеро вогнеборців. Застаріла техніка, безумовно, не сприяє мобільності, але у випадку біди не треба чекати допомоги ззовні. На паливно-мастильні матеріали і запчастини здали жителі довколишніх сіл. Лосинівці не здали жодної копійки! Чи то впевнені, що свої на місці допоможуть у будь-якому випадку, чи то покладають надії на місцевий бюджет, але Анатолій Стрілець, це не вперше, звертався до громади буди свідомішими і теж долучитися до здачі коштів на утримання пожежної частини.

Стосовно шкільних та позашкільних навчальних закладів – вони, не зважаючи на всі труднощі й проблеми сьогодення, необхідність ремонтів, заміни вікон та дверей тощо, працюють належним чином. Свідченням сьомому – чисельні перемоги на конкурсах, олімпіадах та змаганнях місцевих діток і їхніх наставників.

На 65-70% вдалося виконати заплановане у 2014 році стосовно благоустрою. Причина – нестача коштів. Хоча пам’ятники та обеліски все-таки ремонтували, додалося вуличного освітлення, копали та розчищали ставки. Щодо сміттєзвалища, то керівник громади сказав відверто: якщо так триватиме й далі – не ми подолаємо смітник, а він нас.

Ділячись планами на майбутнє, Анатолій Стрілець вів мову про подальше освітлення вулиць, особливо тих, якими курсують автобуси, допомогу учасникам АТО та їхнім родинам, підтримку малозабезпечених родин, підготовку до 30-ї річниці ліквідації аварії на ЧАЕС (в Лосинівці мешкають53 ліквідатори), упорядкування водойм та ставків тощо. Присутні в залі уважно вислухали звіт. А далі почали обговорювати найбільш важливе питання для селян – землю, плату за паї, її розмір.

На території Лосинівської селищної ради працюють два сільгосппідприємства – ПП «Агропрогрес» та КСП аф «Лосинівська». Загалом, добре, коли на одній території працюють кілька орендарів. Дивлячись один на одного, вони підніматимуть свої ставки, аби люди не віддали свої паї іншому. Це практика здорової конкуренції – заявив Микола Окостень із залу й пообіцяв, що агрофірма сплачуватиме 7%, що складе 3800 грн.

Сергій Селютін відзвітував перед присутніми про відсутність будь-яких боргів, повне погашення заборгованості із зарплати, готовність до посівної кампанії, нарощення надоїв.

Криком материнських душ назвав Анатолій Стрілець колективне звернення, підписане десятками лосинівців, у якому люди просять заборонити працювати місцевим закладам відпочинку після 22 години. Адже легкодоступні алкоголь і наркотичні засоби у нічний час провокують не просто проблеми, а й кримінальні злочини. Останні події в Лосинівці – цьому приклад. Селищний голова погодився з громадою, головне, щоб таке рішення виконувалося всіма без виключення.

«Саме на сходах задається тон життя громади, випрацьовується стратегія її розвитку, складаються плани на майбутнє», – впевнений Олег Бузун.

Для Вячеслава Івашина Лосинівка по-своєму рідна, адже тут живе мама його дружини. Тож, він не з чуток знає про життя селища. Керівник району повідомив, що саме на базі Лосинівської школи планується створення базового, європейського зразка навчального закладу. Понад 900 тис. грн. планується витратити на заміну вікон і дверей, ремонт фасаду, облаштування спортивних майданчиків.

Болючим для нас лишається питання ремонту дороги від Лосинівки до Погребця. Це загалом 600-700 погонних метрів суцільного асфальту й мільйони гривень, які треба залучати в якості інвестицій або грантових коштів. За поданням районної державної адміністрації ця дорога включена до проектів на 2016 рік.

«Ніхто й ніколи вам не побудує світле й гарне життя, крім вас самих. Тож, беріться до справ і починайте з найменших – благоустрій, прибирання сміття, впорядкування кладовищ, озеленення території тощо, – сказав Олег Бузун. – А влада завжди підтримає гарні починання».


Джерело: Ніжинська РДА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Лосинівська,

Як виконуються бюджети громад Чернігівщини за 9 місяців 2018 року

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні дослідили показники фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад за 9 місяців 2018 року. В ході моніторингу всі 665 громад розподіли на чотири групи в залежності від чисельності населення. Також до теми:

Ще 13 громад Чернігівщини стали господарями землі

На початку цього року Уряд України оприлюднив механізм, який у межах чинного законодавства дозволяє передати землі сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад: 31 січня прийнято розпорядження Кабінету Міністрів щодо передачі таких земельних ділянок з державної власності у комунальну власність…

День Прапора у Лосинівській ОТГ

23 серпня у Лосинівській об’єднаній територіальній громаді провели урочистості до 27-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора. Також до теми:

Перевізник відмовився від маршруту: погані дороги

З 20 липня 2018 року ТОВ «ВЕТТОР» припинив здійснювати пасажироперевезення на маршруті Ніжин – Терешківка. Серед причин – збитковість маршруту та неналежний стан асфальтового покриття дороги з Лосинівки до Терешківки. Також до теми:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: