Новини

У Борзнянській громаді в ліс випустили диких свиней

Десять дорослих і 19 поросят нещодавно випустили на волю в урочищі Базарщина, що у Борзнянському лісництві. Раніше звірі жили у загородці площею 16 гектарів. На цій території ліс і ставок. Взимку їх підгодовували. Дикі звикли до людей. А нині мають їх остерігатися. Бо тепер живуть там, де ходять браконьєри та офіційні мисливці.

У 2013-2014 роках диких свиней викосила африканська чума. Лісівники вирішили відновити, популяцію на 107 тисячах гектарів мисливських угідь.

— Тварин закупили у приватників в Черкаській та Сумській областях, інших регіонах. Домовлялися. Є таке поняття, змішування крові, — пояснює 40-річний Андрій Данько, директор державного підприємства «Борзнянське лісове господарство».

— Скільки у загородці лишилося?

— П’ять самок і кабан. Наступного року вони дадуть приплід. Будемо і їх випускати.

— Дорого коштує молоде дике поросятко?

— Ми брали річних, щоб могли давати приплід. Одне близько п’яти тисяч гривень.

— Ви їх випустили у дику природу, а там мисливці. Скільки коштує ліцензія на кабанчика?

— Близько трьох тисяч гривень, плюс бланк. Раніше він обходився десь у 600 гривень. Торік у нас за відсутності поголів’я на кабана ліцензій не було.

— Свині призвичаїлися, що їх підгодовують. Чи не будуть вони надто довірливі до людей?

— Сподіваюся, що інстинкт самозбереження візьме своє. Одна свиноматка залежно від умов, наявності кормової бази, дає потомство шість-вісім поросят.

— Андрію Анатолійовичу, не думаєте, що всіх завезених диких свиней вистріляють?

— Людина навіть з ліцензією не може сама піти. З нею йде наш єгер. Вся організація полювання відбувається під наглядом єгерів, навіть у приватних угіддях.

— Популяції яких звірів ще треба відновлювати?

— Можливо, оленя, але це витратно. У вольєрному середовищі вирощують і фазанів, а потім відпускають, і зайців-русаків. У нас заячий-вольєр є. Дві зайчихи і самець. Ми їх відловили у дикій природі. Чекаємо, що покажуть скоро нам своє потомство.

Найближче до урочища Базарщина село Забілівщина. Воно входить до Борзнянської ОТГ.

— Чи не будуть кабани рити картоплю і знищувати кукурудзу на городах? — поцікавилася у 48-річної Лариси Осадчук, голови Борзнянської ОТГ.

— На території, де живуть ці тварини, стоять годівниці, їм кормів вдосталь.

Нещодавно мала розмову з головним лісничим. Вони постійно закуповують зерно кукурудзи, інші корми. Хочуть ще взяти землі, аби вирощувати самим. Бо купувати у агрофірм дорого. Але якщо раптом будуть скарги, вживатимуться заходи.

Джерело: Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №19 (1826), 13 травня 2021 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Борзнянська,

Новий шкільний автобус для Борзнянської ОТГ

23 листопада з робочим візитом Борзнянську територіальну громаду відвідали народний депутат України Анатолій Гунько та заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов. Спільно із міським головою Ларисою Осадчук вони урочисто передали новий шкільний автобус марки «Еталон» для Борзнянської ЗОШ І-ІІІ ст….

У Борзні та Носівці відремонтують стадіони

Восени цього року у Носівській та Борзнянській громадах мають завершитися капітальні ремонти одразу двох спортивних об’єктів Президентської програми «Велике будівництво». Це 400-метровий легкоатлетичний стадіон дитячо-юнацької спортивної школи у Носівці та стадіон «Колос» у Борзні. Хід виконання робіт на обох об’єктах…

У Борзнянській ОТГ опікуються багатодітними родинами

Днями міський голова Борзни Лариса Осадчук привітала багатодітні родини Борзнянської територіальної громади з нагоди свята – Дня родини. Згідно статистики на сьогоднішній день в громаді проживає 143 багатодітні родини, в яких виховується 475 дітей, з них: 113 родин виховують 3…

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад.  Запуск ринку землі може бути вигідним і людям, які працюють на землі — фермерам, і громадам. Як це може бути – пояснюємо на…

Борзнянська ОТГ: ремонтувати дороги допомагає місцевий бізнес

Керівництво та жителі Борзнянської ОТГ дякують місцевим підприємцям за допомогу у навеленні ладу у населених пунктах громади. У Ядутинському старостинському окрузі директор фермерського господарства «Колосиста нива» Юрій Петренко за власний кошт здійснив ямковий ремонт центральної вулиці села Ядути. Крім того,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: