Новини

Як працює КП «Козелецьводоканал»

Під час останнього засідання виконкому Козелецької селищної ради його члени звернулися до селищного голови Валентина Бригинця за роз’ясненнями щодо роботи КП «Козелецьводоканал». Тому після зібрання відзвітував начальник підприємства Руслан Сочивець:

– У попередні роки, а саме 2018, 2019, 2020 комунальне підприємство «Козелецьводоканал» отримувало фінансову підтримку Козелецької селищної ради через Програми підтримки. Я маю на увазі саме водопровідно-каналізаційне господарство, НЕ благоустрій. Абоненти, які користуються водовідведенням, раніше сплачували 24 грн./міс за куб. м. На той час за зробленим нами розрахунком, люди мали б сплачувати 43,72 грн. Але для того, щоб не виникло соціальної напруги, селищною радою і було прийнято Програму, за якою відшкодовувалася така тарифна різниця. Тобто замість того, щоб платити майже 44 грн., абоненти платили лише 24 грн.

Цього року ситуація інакша – кошти в Програму не закладали. Все повністю має сплачувати абонент. І всі ми – заручники цієї ситуації. Тобто людям треба тільки економити, іншого шляху немає.

Щодо водопостачання, то тут у тариф було закладено лише основні моменти – заробітна плата і енергоносії, а все інше – закупівля насосного обладнання, системи управління ним, розробка матеріалів щодо отримання дозволів – не закладалося. Згідно механізму розрахунку тарифів, передбаченого 869 Постановою Кабміну, вказано, що плата на наступний рік встановлюється до 20 серпня діючого року. Тож ми і розраховували тариф, який вступив у дію від початку 2021-го року ще в серпні 2020-го. Відповідно ми відштовхувалися від середньо-планових показників на електроенергію та заробітну плату. Також я маю зазначити, що на нині діючий тариф не закладена рентабельність, ми вирішили запустити його пілотно, а згодом зробити корегування. Можливо, за результатами першого кварталу. Тож, як ви розумієте, мінімальна зарплата піднялася, ціна енергоносіїв зросла, тож теперішній тариф вже є збитковий, – підсумував Руслан Сочивець.

– Коли 2018-го року вперше була оприлюднена фінансова звітність КП, там уже був мінусовий баланс 200 тисяч, – зазначила Катерина Мороз, членкиня виконкому. – Як ми почули тут, 2020-го року селищна рада знову підтримує підприємство, компенсуючи різницю в тарифах ще на 600 тисяч. Я зараз говорю про те, що ми, члени виконавчого комітету, маємо розуміти, із чим ми працюємо. Тому й необхідна відкритість. І не лише перед нами, але й перед мешканцями громади слід чесно про це говорити.

Слід чітко і зрозуміло розділити галузі господарства КП «Козелецьводоканал». Благоустрій – це одне, тут все зрозуміло із Програмою, яка цього року фінансуватиме саме роботи із благоустрою. А ось водопровід і водовідведення – це зовсім інша історія.

І також мені хотілося б усвідомлювати, який відсоток робіт із благоустрою дістається селам. Бо, здебільшого, мова йде про Козелець. А фінансується Програма начебто для потреб всієї громади.  То прозвітуйте нам і про те, що саме зроблено за Програмою із благоустрою для сіл і що для Козельця. Якщо у нас основний споживач послуг є Козелець, то скільки б ми тут не планували покращити ситуацію в селах, скільки б ми не закладали коштів, це залишиться хіба що в наших мріях. І про це треба знову ж таки чесно говорити.

Ми маємо проаналізувати роботу КП «Козелецьводоканал» в розрізі діяльності із благоустрою та водопровідно-каналізаційного господарства. І зрозуміти, яка є потреба в грошах, щоб вивести підприємство із збитковості на рівень дохідності, а також на інший рівень обслуговування – щоб воно працювало для всієї громади. Тому я пропоную повернутися до цього питання на інших засіданнях виконкому і таки привнести зміни в роботу комунальників, – підвела підсумок Катерина Мороз.

143125885 731755244149198 1058492822882398110 n

Джерело: сайт Козелецької селищної ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Козелецька селищна рада має міні сонячну станцію для екстрених випадків

Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…

У Козелецькій громаді проблеми з водою

О них местные жители рассказали в соцсетях, сетуя на халатность единственного в поселке поставщика соответствующих услуг — КП «Козелецводоканал» В частности, некоторые пользователи из частного сектора отметили, что из кранов в их домах — ни капли воды в течение суток….

У Козелецькій громаді перевірили місця для купання

Цього тижня у Козелецькій селищній раді перевірили місця масового купання на водоймах. До комісії, яка перевіряла, увійшли заступник селищного голови Олена Золотаревська, спільно з головним спеціалістом відділу  містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства селищної ради Леонідом Дубинським, головним інспектором ВЗНС Чернігівського…

Депутати домоглись ремонту дороги

У Козелецькій громаді ремонтують дорогу, що сполучає декілька населених пунктів громади. Тут буде нове дорожнє покриття, укріплені узбіччя, а також засоби організації та безпеки дорожнього руху. Минулого року до тоді ще кандидатів у депутати від «Слуги Народу» звернулись місцеві жителі…

У Козелецькій громаді влаштовують нове дорожнє покриття

На виконання програми Президента України «Велике будівництво»  ведуться роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О250704 Горбачі – Патюти – Ставиське на ділянці км 0+000 – км 16+200. Протяжність цієї ділянки — 5,3 кілометра. Загальний обсяг…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: