Новини

Як працює КП «Козелецьводоканал»

Під час останнього засідання виконкому Козелецької селищної ради його члени звернулися до селищного голови Валентина Бригинця за роз’ясненнями щодо роботи КП «Козелецьводоканал». Тому після зібрання відзвітував начальник підприємства Руслан Сочивець:

– У попередні роки, а саме 2018, 2019, 2020 комунальне підприємство «Козелецьводоканал» отримувало фінансову підтримку Козелецької селищної ради через Програми підтримки. Я маю на увазі саме водопровідно-каналізаційне господарство, НЕ благоустрій. Абоненти, які користуються водовідведенням, раніше сплачували 24 грн./міс за куб. м. На той час за зробленим нами розрахунком, люди мали б сплачувати 43,72 грн. Але для того, щоб не виникло соціальної напруги, селищною радою і було прийнято Програму, за якою відшкодовувалася така тарифна різниця. Тобто замість того, щоб платити майже 44 грн., абоненти платили лише 24 грн.

Цього року ситуація інакша – кошти в Програму не закладали. Все повністю має сплачувати абонент. І всі ми – заручники цієї ситуації. Тобто людям треба тільки економити, іншого шляху немає.

Щодо водопостачання, то тут у тариф було закладено лише основні моменти – заробітна плата і енергоносії, а все інше – закупівля насосного обладнання, системи управління ним, розробка матеріалів щодо отримання дозволів – не закладалося. Згідно механізму розрахунку тарифів, передбаченого 869 Постановою Кабміну, вказано, що плата на наступний рік встановлюється до 20 серпня діючого року. Тож ми і розраховували тариф, який вступив у дію від початку 2021-го року ще в серпні 2020-го. Відповідно ми відштовхувалися від середньо-планових показників на електроенергію та заробітну плату. Також я маю зазначити, що на нині діючий тариф не закладена рентабельність, ми вирішили запустити його пілотно, а згодом зробити корегування. Можливо, за результатами першого кварталу. Тож, як ви розумієте, мінімальна зарплата піднялася, ціна енергоносіїв зросла, тож теперішній тариф вже є збитковий, – підсумував Руслан Сочивець.

– Коли 2018-го року вперше була оприлюднена фінансова звітність КП, там уже був мінусовий баланс 200 тисяч, – зазначила Катерина Мороз, членкиня виконкому. – Як ми почули тут, 2020-го року селищна рада знову підтримує підприємство, компенсуючи різницю в тарифах ще на 600 тисяч. Я зараз говорю про те, що ми, члени виконавчого комітету, маємо розуміти, із чим ми працюємо. Тому й необхідна відкритість. І не лише перед нами, але й перед мешканцями громади слід чесно про це говорити.

Слід чітко і зрозуміло розділити галузі господарства КП «Козелецьводоканал». Благоустрій – це одне, тут все зрозуміло із Програмою, яка цього року фінансуватиме саме роботи із благоустрою. А ось водопровід і водовідведення – це зовсім інша історія.

І також мені хотілося б усвідомлювати, який відсоток робіт із благоустрою дістається селам. Бо, здебільшого, мова йде про Козелець. А фінансується Програма начебто для потреб всієї громади.  То прозвітуйте нам і про те, що саме зроблено за Програмою із благоустрою для сіл і що для Козельця. Якщо у нас основний споживач послуг є Козелець, то скільки б ми тут не планували покращити ситуацію в селах, скільки б ми не закладали коштів, це залишиться хіба що в наших мріях. І про це треба знову ж таки чесно говорити.

Ми маємо проаналізувати роботу КП «Козелецьводоканал» в розрізі діяльності із благоустрою та водопровідно-каналізаційного господарства. І зрозуміти, яка є потреба в грошах, щоб вивести підприємство із збитковості на рівень дохідності, а також на інший рівень обслуговування – щоб воно працювало для всієї громади. Тому я пропоную повернутися до цього питання на інших засіданнях виконкому і таки привнести зміни в роботу комунальників, – підвела підсумок Катерина Мороз.

143125885 731755244149198 1058492822882398110 n

Джерело: сайт Козелецької селищної ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Українське радіо почало мовити у Козельці

Учора, 14 квітня, UA: Українське радіо: Чернігівська хвиля почало мовити у селищі Козелець. Відтепер у цьому регіоні програми найбільшої радіомережі України можна слухати на частоті 88 FM. «Щиро радіємо з нагоди запуску нової частоти мовлення на території області. Частота у…

В Козелецькій лікарні встановлено комп’ютерний томограф

За повідомленням КНП КРР «Козелецька ЦРЛ» в рамках президентського проєкту «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» в лікарні проведена реконструкція відділення невідкладної допомоги «Emergency» та встановлено сучасний комп’ютерний томограф від американського виробника «General Еlectric» Optima CT-540. Проведення комп’ютерної томографії (КТ) – швидкий, безпечний та…

Сходи громадян у селах, які останніми доєднались до Козелецької ОТГ

Три дні поспіль, 22, 23 та 24 березня, проходили сходи громадян сіл Олексіївщина, Єрків, Гарбузин, Закревське, Жеребецьке та Тополі. Ці села входили до Олексіївщинської сільської ради, яка на останніх виборах доєдналася до Козелецької громади.  Олександр Стельмах, староста, прозвітував за пророблену роботу…

У Козелецькій ОТГ думають про сонячну станцію

Про неї йдеться в програмі енергозбереження та енергоефективності Козелецької ОТГ (Чернігівська область) на 2021-2022 роки, що ухвалена виконкомом селищної ради. Начальник комунального підприємства “Козелецьводоканал” Руслан Сочивець поінформував, що планується встановити сонячну підстанцію на очисні споруди у Козельці, щоб здешевити вартість…

Семінар з підприємцями провели в Козелецькій громаді

Вчора, 3 березня, Чернігівська ОДА спільно з Фондом  підтримки підприємництва по Чернігівській області для підприємців Козелецької громади провели семінар на тему «Практичні та законодавчі аспекти  ведення  власної справи. Державна допомога  роботодавцям».      Спікерами семінару виступили керівники Регіонального фонду підтримки…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: