Новини

Олена Дмитренко: «Стояла біля витоків процесу децентралізації на Чернігівщині і зроблю все для успішного завершення реформи»

Козелецьку ОТГ — одну з найбільших громад Чернігівської області (42 населені пункти, з яких сформовано 14 старостинських округів) з початку її утворення (а це був 2017 рік) очолює Олена Дмитренко. Нині вона кандидатка в депутати обласної ради від «Слуги Народу». Каже, роботи дуже багато — за три роки головування втілила у життя не все заплановане. На це були як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Але ці роки її команда «не проспала» і продовжує працювати далі. Свій досвід Олена Дмитренко хоче застосувати в обласній раді, захищаючи права та інтереси усіх громад Чернігівщини.

— Пані Олено, чому обрали команду президента України?

— Особисто я Володимира Олександровича підтримую. На даному етапі хочу підставити йому своє плече. Чому? Питаннями децентралізації я займаюся довгий час. На мій погляд, це одна з найвдаліших реформ, що проводяться в Україні. Хочу, щоб вона успішно завершилася. А будучи депутатом обласної ради, матиму певні важелі, щоб впливати на цей процес на регіональному рівні. До речі, як депутат 6-го скликання Чернігівської облради, голосувала за перший перспективний план формування територій громад області. Тобто, стояла біля витоків процесу децентралізації на Чернігівщині і хочу вплинути на успішне завершення реформи.

— А на що ще хочете вплинути?

— Знаючи всі нюанси наповнення бюджетів громад та щоденно стикаючись із поточними проблемами як голова, свій досвід перенесу на обласну раду. Буду підтримувати ОТГ якраз у тих питаннях, що входять до компетенції облради.

— Ви вважаєте, що децентралізація — одна з найуспішніших реформ. Чи відчули це на собі жителі Козелецької ОТГ?

— Громада має можливість, хоч і не повністю, розпоряджатися частиною коштів, які вона заробляє. Це вже позитив. При правильному підході до цієї реформи громадам має перейти право збільшення надходжень не до центрального бюджету, а до місцевого.

Завдяки реформі, а відтак і додатковим коштам, вдалося значно покращити рівень послуг на місцях. Без перебільшень, нашою гордістю є центр надання адміністративних послуг, створений за підтримки програми «U-LEAD з Європою». До нашого ЦНАПу звертаються не тільки місцеві, а й жителі сусідніх громад — Остерської, Деснянської, навіть з інших районів.

Починаючи з 2017 року, реалізуємо низку соціальних програм. Одна з них — підтримка народжуваності: на сьогодні породіллям із місцевої скарбниці виплачуємо по три тисячі гривень. Є окрема програма надання допомоги людям, у яких сталася біда — тяжко захворіли, потрапили у надзвичайну ситуацію тощо.

Благоустроєм та охороною громадського порядку в нас опікується «Муніципальна варта» (до речі, у жодній ОТГ області ще не створили таке комунальне підприємство). Часто «Муніципальну варту» залучаємо до виїздів соціальних працівників у неблагополучні сім’ї.

Інтенсивно освітлюємо населені пункти. Мова не лише про центр громади — Козелець, а й старостати. Малі ремонти стараємося виконати власними силами.

Досягненням вважаю те, що з початком медреформи нам вдалося зберегти мережу закладів первинної ланки — жодного ФАПу не закрили. Ті, що мали б оптимізувати, ми фінансуємо з місцевого бюджету. Адже розуміємо, що в селах проживає переважно населення похилого віку. А фельдшер — це людина, яка щоденно тримає «руку на пульсі». Не працюють буквально 2-3 ФАПи через відсутність медиків.

— А чи є такі проблеми, які громаді не вдається розвязати, і чому?

— Найболючіше питання (переконана, що не тільки для Козелецької ОТГ) — це дороги. Пересічний мешканець не розділяє дороги комунальної і державної власності. Він бачить лише їх стан. У результаті — винне керівництво, що нічого не робить. Але ж ми і зробити нічого не можемо, поки дороги не у підпорядкуванні громади.

Кошти, що виділяються зараз областям для ремонту автошляхів, мають усе ж таки розподілятися між об’єднаними територіальними громадами. Для цього дороги мають перейти у власність громади. Тоді на місцях вирішуватиметься пріоритетність об’єктів відновлення та будівництва. Але, наголошую, перейти вони мають із відповідним фінансуванням. Бо самостійно виправити стан, у якому перебувають дороги, ми не зможемо.

Загалом цьогоріч дуже складна економічна ситуація. Невідомо, як складеться наступного року. Тому маємо розуміти, що від кожного з нас, від нашого внеску в розвиток держави залежить те, якою буде Україна завтра. Ми звідси нікуди не поїдемо, ми тут живемо і будемо жити. І не треба перекладати відповідальність на президента, уряд чи ще на когось. Те, як ми будемо жити завтра, залежить тільки від нас. Поки не почнемо берегти свою землю, не голослівно, а дійсно справами, перспектива невтішна… (задумалась, а потім усміхнулась).

Я дуже люблю квіти. У Козельці їх посадили багато. Коли ти проїжджаєш, хай навіть поганою дорогою, але, споглядаючи на квіти, настрій трошки покращується…

Біографічна довідка

Олена Дмитренко народилася 27 липня 1965 року в селищі Козелець Чернігівської області.

У 1992 році закінчила Чернігівський педагогічний інститут за спеціальністю «Вчитель історії і правознавства», у 1998-ому — обласний інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників освіти за спеціальністю «Філолог».

З 1986 по 1992 рік працювала вихователем у дитячому комбінаті №62 в Чернігові.

1992–1997 роки — вчитель української мови та літератури у чернігівській школі-колегіумі №11.

З 1997 по 2001 рік працювала заступником головного лікаря по виховній роботі у міжколгоспному санаторії «Десна».

З 2001 по 2002 рік працювала спеціалістом першої категорії загального відділу Чернігівської міської ради, з 2002 по 2004 рік — головним спеціалістом загального відділу цієї ж ради.

2004 – 2006 роки — заступник начальника загального відділу апарату Чернігівської облдержадміністрації. З 2006 по 2008 рік працювала першим заступником генерального директора державного підприємства «Укрпошта».

2015 – 2017 роки — голова Козелецької районної ради. У 2017-ому очолила Козелецьку ОТГ.

Незаміжня. Має дорослу доньку.

Спілкувалась Юлія Гресь

Імідж

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Козелецька,

Козелецька селищна рада має міні сонячну станцію для екстрених випадків

Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…

У Козелецькій громаді проблеми з водою

О них местные жители рассказали в соцсетях, сетуя на халатность единственного в поселке поставщика соответствующих услуг — КП «Козелецводоканал» В частности, некоторые пользователи из частного сектора отметили, что из кранов в их домах — ни капли воды в течение суток….

У Козелецькій громаді перевірили місця для купання

Цього тижня у Козелецькій селищній раді перевірили місця масового купання на водоймах. До комісії, яка перевіряла, увійшли заступник селищного голови Олена Золотаревська, спільно з головним спеціалістом відділу  містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства селищної ради Леонідом Дубинським, головним інспектором ВЗНС Чернігівського…

Депутати домоглись ремонту дороги

У Козелецькій громаді ремонтують дорогу, що сполучає декілька населених пунктів громади. Тут буде нове дорожнє покриття, укріплені узбіччя, а також засоби організації та безпеки дорожнього руху. Минулого року до тоді ще кандидатів у депутати від «Слуги Народу» звернулись місцеві жителі…

У Козелецькій громаді влаштовують нове дорожнє покриття

На виконання програми Президента України «Велике будівництво»  ведуться роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О250704 Горбачі – Патюти – Ставиське на ділянці км 0+000 – км 16+200. Протяжність цієї ділянки — 5,3 кілометра. Загальний обсяг…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: