Новини

Гімназія з Козелецької ОТГ у Всеукраїнському топ-10

Як розвинути в дітях закладені природою таланти та здібності? Чи можливо це в сучасному закладі освіти? І що відіграє ключову роль у цьому процесі: генетика учня чи фаховість його педагогів? Відповіді на всі ці запитання ми шукали у Козелецькій гімназії № 1, котра цьогоріч посіла 8 місце у Всеукраїнському конкурсі-рейтингу по роботі з обдарованими учнями «Школа – джерело талантів».

Про конкурс

– Четвертий рік поспіль беремо участь у цьому рейтингу, та вперше отримали такий високий результат! – радіє Людмила Павленко, директор гімназії. – Ми були тринадцятими, ще раніше – тридцять першими, а тепер потрапили в топ-10. З кожним роком все краще й краще. І це дійсно радує. Адже я впевнена, що майже половина наших учнів зможе досягати найвищих результатів і абсолютно всі значно розвинуть власні здібності.

Рейтинг-конкурс «Школа – джерело талантів» не є обов’язковим. Але зайняти певну позицію в ньому прагнуть тисячі шкіл з усієї України. Людмила Іванівна не змогла уточнити, скільки саме учасників конкурсу було цьогоріч, але їхня заявка була 1036-тою. Оцінюється робота з обдарованими дітьми та молоддю за минулий навчальний рік. Усього береться 15 критеріїв-кроків. До них належать інтелектуальні досягнення школярів, тобто перемоги в обласних і всеукраїнських олімпіадах та роботи в МАН, спортивні здобутки, участь у різноманітних творчих конкурсах, а також діяльність педагогів – їхні розробки уроків, проходження тренінгів, вебінарів тощо. Одним словом, паперів на підтвердження цього слід зібрати добру теку. В Козелецькій гімназії керує цим процесом заступник директора з навчально-методичної роботи Валентина Сорока. Вона ж виступає ініціатором багатьох активностей, направлених на різнобічний розвиток дітей.

– Орієнтир нашої гімназії – на використання інноваційних технологій задля розвитку творчих здібностей учнів, – у два голоси стверджують педагогині. Та переконують, що провідного напрямку, на якому акцентуються, у закладі освіти немає – всі таланти дітей розвивають однаковою мірою. До прикладу, з 56 учнів, котрі брали участь у олімпіадах місцевого рівня, більш 40 перемогли, серед них в області переможцями стали 7. Загалом минулого року за результатами наполегливої праці і дітей і педагогів 10 гімназістів отримали відзнаки та грошові стипендії від Козелецького селищного голови Олени Дмитренко як обдаровані діти громади. До слова, два роки поспіль обдаровані діти Козелецької ОТГ за власні досягнення отримували не лише визнання, а й путівки на море від селищної ради.

Цьогоріч, на жаль, пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани.

– Більшість творчих конкурсів було відмінено через карантин, – розповідає Валентина Сорока. – Навіть олімпіади встигли провести лише на місцевому та обласному рівнях, бо з середини березня все зупинилося й у подальшому було скасовано. Тому говорити про відзначення обдарованих школярів за результатами цього навчального року не доводиться. Діти просто не мали змоги показати себе.

Про гімназію

То що ж робить власне гімназія для того, щоб розкрити весь потенціал дитини в стінах освітнього закладу? Відповідь дуже проста – педколектив просто показує гімназистам різні барви життя, такі, які вони є. Тут уроки – не монотонна теорія, і тому частенько вони виходять за межі класу.

– Якось урок біології, де мали вивчати групи крові, ми перенесли в районну лікарню, до пункту переливання крові. І там уже лікарі з лаборантами розповідали дітям, як визначається група крові, показували весь процес наочно, – ділиться Людмила Павленко. – Такі уроки звісно ж залишаються у пам’яті надовго. І цей приклад – не єдиний. Наші вчителі водили учнів у банк, на пошту, в аптеку, в пожежну частину, їздили в Чернігів у Центр народних ремесел і творчості. Там школярі не лише побачили різні види виробів, а й самі спробували щось зробити, майстер-класів у Центрі – на всі смаки. А якось сьомий та дев’ятий клас зустрічалися з депутатом селищної ради Кариною Артюх. Їм так сподобалося спілкування з нею, до того ж, дітей запросили на справжню сесію Козелецької ОТГ. Після неї учні прийшли до мене, сповнені емоцій і захоплення.

Не можна не згадати і величезну кількість екскурсійних поїздок гімназистів. Як правило, екскурсії не відбуваються просто так, кожна з них пов’язана з певним навчальним матеріалом. Так, літературу представляє театр, і не будь-який, а Національний академічний драмтеатр ім. Франка. Він полюбився і дітям, і педагогам. Тож дивилися «Кайдашеву сім’ю», «Весілля Фігаро», «Ромео і Джульєтту». Також неодноразово були в Національній опері України. Співпрацює Козелецька гімназія і з громадськими організаціями, які з великим ентузіазмом говорять з дітьми на соціально значущі гострі теми. Завжди цікаво школярам бувати в столичних музеях, котрі використовують інтерактивні методи роботи з відвідувачами, і все в них можна узяти й помацати. До всього, гімназійні вчителі постійно підшукують тренінги, семінари чи вебінари для власного розширення кругозору. Все це вкупі дає результат.

90% випускників гімназії вступають до вищих навчальних закладів. За останні п’ять років в цих стінах навчалися п’ять президентських і кабмінівських стипендіатів. Була і випускниця, яка набрала на ЗНО 200 балів з історії України. Як гадаєте, це все збіг? Не думаю! Висновки очевидні: злагоджений педагогічний колектив докладає всіх зусиль заради розвитку дітей.

Джерело сайт Козелецької ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Козелецька селищна рада має міні сонячну станцію для екстрених випадків

Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…

У Козелецькій громаді проблеми з водою

О них местные жители рассказали в соцсетях, сетуя на халатность единственного в поселке поставщика соответствующих услуг — КП «Козелецводоканал» В частности, некоторые пользователи из частного сектора отметили, что из кранов в их домах — ни капли воды в течение суток….

У Козелецькій громаді перевірили місця для купання

Цього тижня у Козелецькій селищній раді перевірили місця масового купання на водоймах. До комісії, яка перевіряла, увійшли заступник селищного голови Олена Золотаревська, спільно з головним спеціалістом відділу  містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства селищної ради Леонідом Дубинським, головним інспектором ВЗНС Чернігівського…

Депутати домоглись ремонту дороги

У Козелецькій громаді ремонтують дорогу, що сполучає декілька населених пунктів громади. Тут буде нове дорожнє покриття, укріплені узбіччя, а також засоби організації та безпеки дорожнього руху. Минулого року до тоді ще кандидатів у депутати від «Слуги Народу» звернулись місцеві жителі…

У Козелецькій громаді влаштовують нове дорожнє покриття

На виконання програми Президента України «Велике будівництво»  ведуться роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О250704 Горбачі – Патюти – Ставиське на ділянці км 0+000 – км 16+200. Протяжність цієї ділянки — 5,3 кілометра. Загальний обсяг…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: