Новини

Гімназія з Козелецької ОТГ у Всеукраїнському топ-10

Як розвинути в дітях закладені природою таланти та здібності? Чи можливо це в сучасному закладі освіти? І що відіграє ключову роль у цьому процесі: генетика учня чи фаховість його педагогів? Відповіді на всі ці запитання ми шукали у Козелецькій гімназії № 1, котра цьогоріч посіла 8 місце у Всеукраїнському конкурсі-рейтингу по роботі з обдарованими учнями «Школа – джерело талантів».

Про конкурс

– Четвертий рік поспіль беремо участь у цьому рейтингу, та вперше отримали такий високий результат! – радіє Людмила Павленко, директор гімназії. – Ми були тринадцятими, ще раніше – тридцять першими, а тепер потрапили в топ-10. З кожним роком все краще й краще. І це дійсно радує. Адже я впевнена, що майже половина наших учнів зможе досягати найвищих результатів і абсолютно всі значно розвинуть власні здібності.

Рейтинг-конкурс «Школа – джерело талантів» не є обов’язковим. Але зайняти певну позицію в ньому прагнуть тисячі шкіл з усієї України. Людмила Іванівна не змогла уточнити, скільки саме учасників конкурсу було цьогоріч, але їхня заявка була 1036-тою. Оцінюється робота з обдарованими дітьми та молоддю за минулий навчальний рік. Усього береться 15 критеріїв-кроків. До них належать інтелектуальні досягнення школярів, тобто перемоги в обласних і всеукраїнських олімпіадах та роботи в МАН, спортивні здобутки, участь у різноманітних творчих конкурсах, а також діяльність педагогів – їхні розробки уроків, проходження тренінгів, вебінарів тощо. Одним словом, паперів на підтвердження цього слід зібрати добру теку. В Козелецькій гімназії керує цим процесом заступник директора з навчально-методичної роботи Валентина Сорока. Вона ж виступає ініціатором багатьох активностей, направлених на різнобічний розвиток дітей.

– Орієнтир нашої гімназії – на використання інноваційних технологій задля розвитку творчих здібностей учнів, – у два голоси стверджують педагогині. Та переконують, що провідного напрямку, на якому акцентуються, у закладі освіти немає – всі таланти дітей розвивають однаковою мірою. До прикладу, з 56 учнів, котрі брали участь у олімпіадах місцевого рівня, більш 40 перемогли, серед них в області переможцями стали 7. Загалом минулого року за результатами наполегливої праці і дітей і педагогів 10 гімназістів отримали відзнаки та грошові стипендії від Козелецького селищного голови Олени Дмитренко як обдаровані діти громади. До слова, два роки поспіль обдаровані діти Козелецької ОТГ за власні досягнення отримували не лише визнання, а й путівки на море від селищної ради.

Цьогоріч, на жаль, пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани.

– Більшість творчих конкурсів було відмінено через карантин, – розповідає Валентина Сорока. – Навіть олімпіади встигли провести лише на місцевому та обласному рівнях, бо з середини березня все зупинилося й у подальшому було скасовано. Тому говорити про відзначення обдарованих школярів за результатами цього навчального року не доводиться. Діти просто не мали змоги показати себе.

Про гімназію

То що ж робить власне гімназія для того, щоб розкрити весь потенціал дитини в стінах освітнього закладу? Відповідь дуже проста – педколектив просто показує гімназистам різні барви життя, такі, які вони є. Тут уроки – не монотонна теорія, і тому частенько вони виходять за межі класу.

– Якось урок біології, де мали вивчати групи крові, ми перенесли в районну лікарню, до пункту переливання крові. І там уже лікарі з лаборантами розповідали дітям, як визначається група крові, показували весь процес наочно, – ділиться Людмила Павленко. – Такі уроки звісно ж залишаються у пам’яті надовго. І цей приклад – не єдиний. Наші вчителі водили учнів у банк, на пошту, в аптеку, в пожежну частину, їздили в Чернігів у Центр народних ремесел і творчості. Там школярі не лише побачили різні види виробів, а й самі спробували щось зробити, майстер-класів у Центрі – на всі смаки. А якось сьомий та дев’ятий клас зустрічалися з депутатом селищної ради Кариною Артюх. Їм так сподобалося спілкування з нею, до того ж, дітей запросили на справжню сесію Козелецької ОТГ. Після неї учні прийшли до мене, сповнені емоцій і захоплення.

Не можна не згадати і величезну кількість екскурсійних поїздок гімназистів. Як правило, екскурсії не відбуваються просто так, кожна з них пов’язана з певним навчальним матеріалом. Так, літературу представляє театр, і не будь-який, а Національний академічний драмтеатр ім. Франка. Він полюбився і дітям, і педагогам. Тож дивилися «Кайдашеву сім’ю», «Весілля Фігаро», «Ромео і Джульєтту». Також неодноразово були в Національній опері України. Співпрацює Козелецька гімназія і з громадськими організаціями, які з великим ентузіазмом говорять з дітьми на соціально значущі гострі теми. Завжди цікаво школярам бувати в столичних музеях, котрі використовують інтерактивні методи роботи з відвідувачами, і все в них можна узяти й помацати. До всього, гімназійні вчителі постійно підшукують тренінги, семінари чи вебінари для власного розширення кругозору. Все це вкупі дає результат.

90% випускників гімназії вступають до вищих навчальних закладів. За останні п’ять років в цих стінах навчалися п’ять президентських і кабмінівських стипендіатів. Була і випускниця, яка набрала на ЗНО 200 балів з історії України. Як гадаєте, це все збіг? Не думаю! Висновки очевидні: злагоджений педагогічний колектив докладає всіх зусиль заради розвитку дітей.

Джерело сайт Козелецької ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Які медичні заклади оновлюють у Козелецькій ОТГ?

Цього року у Козелецькій об’єднаній територіальній громаді приділяють увагу оновленню медичних закладів. Так тут завершили будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Лемеші та проводять модернізацію приймального відділення Козелецької районної лікарні в рамках програми EMERGENSY. Днями хід робіт на…

Козелецька ОТГ: навчальний рік в умовах карантину

1 вересня у закладах освіти Козелецької громади розпочинається новий 2020-2021 навчальний рік. На даний момент у дитячих садочках та школах Козелецької селищної ради триває активна підготовка до початку нового навчального року. Окрема увага приділяється і безпеці навчально-виховного процесу в умовах…

Козелецька ОТГ виділила 171 тисячу гривень для безпеки дітей

Під час карантину козелецький дитсадок став безпечнішим. Його обладнали всіма необхідними засобами протипожежної безпеки. Дитсадок №2, до речі, найстаріший в Козельці, під час закриття на карантин поліпшив протипожежну безпеку. На гроші, виділені з бюджету Козелецької ОТГ, обладнали заклад протипожежною сигналізацією,…

Гімназія з Козелецької ОТГ у Всеукраїнському топ-10

Як розвинути в дітях закладені природою таланти та здібності? Чи можливо це в сучасному закладі освіти? І що відіграє ключову роль у цьому процесі: генетика учня чи фаховість його педагогів? Відповіді на всі ці запитання ми шукали у Козелецькій гімназії…

У Козелецькій громаді діє інформаційний пункт підприємця

Інформаційний пункт підприємця (ІПП) відкритий і працює у ЦНАПі Козелецької громади з минулого року. Це спільна ініціатива селищної ради, регіональних органів влади та Офісу розвитку мікро-, малого та середнього підприємництва як консультативно-дорадчого органу при Мінекономіки. ІПП – це єдине вікно,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: