Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…
Наскільки готова Козелецька лікарня приймати хворих на коронавірус?

Вже декілька місяців поспіль не сходить з вуст мешканців Козелецької громади головна тема, яка бентежить весь світ – це пандемія, захворювання гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Налічуються десятки країн, які потерпають від страшної недуги, незалежно від їх економічного розвитку. І статистика сумна, бо жодна держава не була готовою до масштабності захворюваності.
В Україні кількість хворих вже перевищила тисячу чоловік. У Козелецькому районі станом на 6 квітня не зафіксовано жодного випадку.
Тим не менше, Козелецька районна лікарня ретельно готується до боротьби з «невидимим» ворогом.
– Наша лікарня є однією з 11 лікарень першої хвилі, визначених в області для прийому пацієнтів з коронавірусною хворобою. Лікуватимемо хворих з Козелецького та Бобровицького районів. Є розроблений план дій у разі виявлення хворих, як декількох, так і масового. Медперсонал знає алгоритм дій та має все необхідне на перший час, – розповідає директор КНП КРР «Козелецька ЦРЛ» Вячеслав Приліпко. – Нині є в наявності засоби індивідуального захисту медичного персоналу, дезінфекційні засоби, запас медичних препаратів. У лікарні 5 апаратів штучної вентиляції легень. З районного бюджету надана допомога на суму 147500 грн.. Минулого тижня отримали медзасоби та захисне спорядження від Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА. А це медичні маски, респіратори, захисні костюми, бахіли, гумові рукавички, ендотрахеальні трубки, датчики. До того ж, область сформувала резерв засобів захисту, який буде одразу направлятися в ті лікарні, де фіксуватимуться хворі на коронавірус. Маємо 200 швидких тестів на коронавірус, 5 з них вже використали. Надзвичайно приємно, що в цей складний час нам активно допомагає громадськість, а також підприємці й депутати всіх рівнів. Користуючись нагодою, від колективу медиків висловлюю щиру вдячність кожному за надану підтримку!

Станом на 6 квітня Козелецька районна лікарня забезпечена такими засобами індивідуального захисту:
- Медичні комплекти біологічного захисту – 115 шт;
- Респіратори FFP2 – 166 шт;
- Респіратори FFP3 – 120 шт;
- Респіратори N95 – 150 шт;
- Маски медичні одноразові – 10140 шт;
- Окуляри захисні – 60 шт;
- Бахіли високі на резинці – 500 пар;
- Бахіли одноразові – 450 пар;
- Шапочки медичні одноразові – 250 шт;
- Рукавички нітрилові – 1200 пар;
- Рукавички латексні нестерильні – 5500 пар;
- Захисні екрани -22 шт;
- Халати хірургічні одноразові – 150 шт;
- Антисептик для рук – 98 літрів.
Мають у лікарні й побутові вироби: пакети для сміття – 30 уп, мило рідке – 10 л, мило тверде – 30 шт, паперові рушники – 20 уп, оприскувач для дезобробітку – 1шт та мочалки.

-Ми вже пройшли перше, так би мовити, «бойове хрещення», адже до нашої лікарні поступали кілька осіб із підозрою на коронавірус, – розповідає Тетяна Руденко, лікар-інфекціоніст Козелецької ЦРЛ.- Всі аналізи дали негативний результат, тобто COVID-19 у них не виявлено. Але ми, як медичний персонал, змогли попрактикуватися застосовувати весь алгоритм дій. Засобами індивідуального захисту забезпечені. Ліки на перший час теж є. У нас обладнані палата інтенсивної терапії та напівбокс для пацієнтів середньої тяжкості. Загалом інфекційне відділення розраховане на 10 ліжок. За потреби підготовлені й інші відділення лікарні для прийому хворих. Також є приміщення для проживання медперсоналу. Хочу наголосити, що лікарня призначена для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується. І зауважте, пацієнти, які відчули симптоми COVID-19, не приходять до лікарні, а мають спершу зателефонувати своєму сімейному лікарю! Він прийме рішення, призначити лікування вдома чи «швидкою допомогою» забрати хворого в медзаклад. А за раптової появи важких симптомів (температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання) — одразу дзвоніть на 103.

Тож нагадуємо, самоізоляція – це найефективніший спосіб нерозповсюдження інфекції в суспільстві. Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами. Вдягайте маску чи респіратор під час перебування в громадських місцях. Не виходьте з домівок без нагальної потреби. Пам’ятайте – хворобу краще попередити, ніж лікувати. Зичимо всім здоров’я і 36,6!