Новини

З життя Лемешівського старостату у Козелецькій громаді

У Лемешівському старостинському окрузі Козелецької селищної ради пройшли збори громадян одразу в чотирьох селах – в Лемешах, Горбачах, Шуляках та Пісоцькому.

Мешканці сіл зібралися напередодні жіночого свята – 6 березня. Підводити річні підсумки приїхали і представники громади, зокрема, за дорученням селищного голови Олени Дмитренко була присутня Інна Ярошенко, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, а також працівники «Муніципальної варти».

Звітував про роботу в старостаті в.о. старости Андрій Дубик.

  • До нашого старостату входять 7 сіл, тому ми намагаємося приділити увагу кожному. І всі наявні ресурси також розподіляємо відповідно до нагальних потреб в селах, – говорить Андрій Миколайович. – Щодо конкретних цифр, зазначу, що протягом минулого року ми зібрали самооподаткування трохи більш ніж 4 тис. грн. та 2 тис. грн. за випас худоби. Ще 5 тисяч лишилися невикористаними з минулого року. Відповідно за ці кошти ми придбали бензокосу, її вже поставили на баланс старостату. Планується використовувати її для обкошування кладовищ, яких у нас на території аж 11. До слова, вкотре прошу всіх вас збиратися на акції з прибирання кладовищ, бо кожен із вас має там похованих рідних. Тому і слідкувати за порядком на цвинтарі маємо всі ми разом.

Завдяки співпраці з ТОВ «Агро-Регіон Козелець» ми закуповували фарбу, паливно-мастильні матеріали, а також асфальтно-щебневу суміш, якою висипали вулицю Ломоносова в Шуляках.

Шуляківці подякували в.о. старости Андрію Миколайовичу за піклування про їхні дороги. Адже протягом 2019 року не лише одна вулиця в старостаті зазнала покращення, висипали і дорогу на Боярівку, а також була відремонтована обласним автодором за поданням Козелецької селищної ради дорога Горбачі – Патюти, що теж пролягає Лемешівським округом. На ній ділянками проклали новий асфальт, і тепер всі проблемні місця зникли. Разом з тим люди висловлювали власні пропозиції щодо необхідності висипки певних доріг у межах старостату. Андрій Дубик спільно з діловодом Мариною Ендреш усі зауваження внесли до протоколу зборів.

  • За Програмою адресної допомоги, прийнятою Козелецькою селищною радою, мешканці Лемешівського старостинського округу отримали 19 тис. грн.. Ще 12 тис. грн. виплатила громада нашим жителям при народженні дітей – по 3 тис. грн. на кожну новонароджену дитину, – розповіла Інна Ярошенко. – На території Лемешівського старостинського округу знаходяться наступні установи Козелецької селищної ради: Лемешівський будинок культури, Пісоцький сільський клуб та Шуляківський сільський клуб, Лемешівська бібліотека, Лемешівський дитячий садок, Лемешівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. У школі зараз навчається 73 учні, з них підвозяться 49. На утримання навчального закладу за рік було використано 4 млн. 135 тис. 235 грн., тобто одна дитина обходиться в 57 796 грн. До першого класу пішло 5 діток. На їхнє забезпечення за стандартами Нової української школи закуплено меблі, дидактичні матеріали та обладнання. Окрім цього в школі за рік було замінено 30 вікон на металопластикові, обладнано освітлення в спортзалі, оновлено посуд для їдальні, придбано генератор та електропилу для котельні, збудовано приміщення для зберігання палива, а також заклад у повній мірі забезпечувався фарбою, дезінфікуючими та миючими засобами.

На території старостинського округу нині проживає 22 дітей дошкільного віку. 17 з них відвідують Лемешівський дитячий садок, ще троє – Козелецький ЗДО № 2. На утримання Лемешівськього закладу дошкільної освіти протягом року використано 408 642 грн.

У Лемешівському будинку культури працюють директор, художній керівник та прибиральниця. Всього на утримання клубних закладів було витрачено 149 792 грн. в Лемешах, 10 548 грн. в Пісоцькому та 28 000 грн. в Шуляках. В Лемешівській бібліотеці працює бібліотекар на 0,25 ставки. За рік на його заробітну плату було витрачено 17 126 грн. Усі названі установи і заклади працюють, бо Козелецька громада їх утримує на власному фінансуванні. Ми за те, щоб у селах були і освіта, і культура, і медицина. До слова, саме в Лемешах будується амбулаторія сімейної практики первинної медицини, де працюватиме сімейний лікар. І вже незабаром ви зможете користуватися всіма перевагами її існування на вашій території.

Великою проблемою в старостинському окрузі є накопичене сміття. Люди просять позгрібати його. А проте минулого року проводилися роботи із розчищування місцевого несанкціонованого сміттєзвалища, й нині місцина потребує знову того ж. І якщо в Лемешах жителі хоча б частково уклали договори на вивіз сміття з ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець», то в інших селах кожен утилізує побутові відходи як йому заманеться. На заклик в.о. старости розв’язувати цю проблему, взявши на себе відповідальність за власне сміття, люди не відгукнулися.

Ганна Самойленко, сайт Козелецької селищної ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Козелецька селищна рада має міні сонячну станцію для екстрених випадків

Козелецька селищна рада отримала великий комплект міні сонячної електростанції на базі сонячних панелей Sunpower для забезпечення резервного електропостачання. Це стало можливим завдяки Агенції регіонального розвитку Чернігівської області та представництву компанії SUNPOWER, йдеться на сайті громади. У Козельці нове обладнання знадобиться…

У Козелецькій громаді проблеми з водою

О них местные жители рассказали в соцсетях, сетуя на халатность единственного в поселке поставщика соответствующих услуг — КП «Козелецводоканал» В частности, некоторые пользователи из частного сектора отметили, что из кранов в их домах — ни капли воды в течение суток….

У Козелецькій громаді перевірили місця для купання

Цього тижня у Козелецькій селищній раді перевірили місця масового купання на водоймах. До комісії, яка перевіряла, увійшли заступник селищного голови Олена Золотаревська, спільно з головним спеціалістом відділу  містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства селищної ради Леонідом Дубинським, головним інспектором ВЗНС Чернігівського…

Депутати домоглись ремонту дороги

У Козелецькій громаді ремонтують дорогу, що сполучає декілька населених пунктів громади. Тут буде нове дорожнє покриття, укріплені узбіччя, а також засоби організації та безпеки дорожнього руху. Минулого року до тоді ще кандидатів у депутати від «Слуги Народу» звернулись місцеві жителі…

У Козелецькій громаді влаштовують нове дорожнє покриття

На виконання програми Президента України «Велике будівництво»  ведуться роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О250704 Горбачі – Патюти – Ставиське на ділянці км 0+000 – км 16+200. Протяжність цієї ділянки — 5,3 кілометра. Загальний обсяг…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: