Новини

З життя Лемешівського старостату у Козелецькій громаді

У Лемешівському старостинському окрузі Козелецької селищної ради пройшли збори громадян одразу в чотирьох селах – в Лемешах, Горбачах, Шуляках та Пісоцькому.

Мешканці сіл зібралися напередодні жіночого свята – 6 березня. Підводити річні підсумки приїхали і представники громади, зокрема, за дорученням селищного голови Олени Дмитренко була присутня Інна Ярошенко, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, а також працівники «Муніципальної варти».

Звітував про роботу в старостаті в.о. старости Андрій Дубик.

  • До нашого старостату входять 7 сіл, тому ми намагаємося приділити увагу кожному. І всі наявні ресурси також розподіляємо відповідно до нагальних потреб в селах, – говорить Андрій Миколайович. – Щодо конкретних цифр, зазначу, що протягом минулого року ми зібрали самооподаткування трохи більш ніж 4 тис. грн. та 2 тис. грн. за випас худоби. Ще 5 тисяч лишилися невикористаними з минулого року. Відповідно за ці кошти ми придбали бензокосу, її вже поставили на баланс старостату. Планується використовувати її для обкошування кладовищ, яких у нас на території аж 11. До слова, вкотре прошу всіх вас збиратися на акції з прибирання кладовищ, бо кожен із вас має там похованих рідних. Тому і слідкувати за порядком на цвинтарі маємо всі ми разом.

Завдяки співпраці з ТОВ «Агро-Регіон Козелець» ми закуповували фарбу, паливно-мастильні матеріали, а також асфальтно-щебневу суміш, якою висипали вулицю Ломоносова в Шуляках.

Шуляківці подякували в.о. старости Андрію Миколайовичу за піклування про їхні дороги. Адже протягом 2019 року не лише одна вулиця в старостаті зазнала покращення, висипали і дорогу на Боярівку, а також була відремонтована обласним автодором за поданням Козелецької селищної ради дорога Горбачі – Патюти, що теж пролягає Лемешівським округом. На ній ділянками проклали новий асфальт, і тепер всі проблемні місця зникли. Разом з тим люди висловлювали власні пропозиції щодо необхідності висипки певних доріг у межах старостату. Андрій Дубик спільно з діловодом Мариною Ендреш усі зауваження внесли до протоколу зборів.

  • За Програмою адресної допомоги, прийнятою Козелецькою селищною радою, мешканці Лемешівського старостинського округу отримали 19 тис. грн.. Ще 12 тис. грн. виплатила громада нашим жителям при народженні дітей – по 3 тис. грн. на кожну новонароджену дитину, – розповіла Інна Ярошенко. – На території Лемешівського старостинського округу знаходяться наступні установи Козелецької селищної ради: Лемешівський будинок культури, Пісоцький сільський клуб та Шуляківський сільський клуб, Лемешівська бібліотека, Лемешівський дитячий садок, Лемешівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. У школі зараз навчається 73 учні, з них підвозяться 49. На утримання навчального закладу за рік було використано 4 млн. 135 тис. 235 грн., тобто одна дитина обходиться в 57 796 грн. До першого класу пішло 5 діток. На їхнє забезпечення за стандартами Нової української школи закуплено меблі, дидактичні матеріали та обладнання. Окрім цього в школі за рік було замінено 30 вікон на металопластикові, обладнано освітлення в спортзалі, оновлено посуд для їдальні, придбано генератор та електропилу для котельні, збудовано приміщення для зберігання палива, а також заклад у повній мірі забезпечувався фарбою, дезінфікуючими та миючими засобами.

На території старостинського округу нині проживає 22 дітей дошкільного віку. 17 з них відвідують Лемешівський дитячий садок, ще троє – Козелецький ЗДО № 2. На утримання Лемешівськього закладу дошкільної освіти протягом року використано 408 642 грн.

У Лемешівському будинку культури працюють директор, художній керівник та прибиральниця. Всього на утримання клубних закладів було витрачено 149 792 грн. в Лемешах, 10 548 грн. в Пісоцькому та 28 000 грн. в Шуляках. В Лемешівській бібліотеці працює бібліотекар на 0,25 ставки. За рік на його заробітну плату було витрачено 17 126 грн. Усі названі установи і заклади працюють, бо Козелецька громада їх утримує на власному фінансуванні. Ми за те, щоб у селах були і освіта, і культура, і медицина. До слова, саме в Лемешах будується амбулаторія сімейної практики первинної медицини, де працюватиме сімейний лікар. І вже незабаром ви зможете користуватися всіма перевагами її існування на вашій території.

Великою проблемою в старостинському окрузі є накопичене сміття. Люди просять позгрібати його. А проте минулого року проводилися роботи із розчищування місцевого несанкціонованого сміттєзвалища, й нині місцина потребує знову того ж. І якщо в Лемешах жителі хоча б частково уклали договори на вивіз сміття з ТОВ «Еко-Сервіс-Козелець», то в інших селах кожен утилізує побутові відходи як йому заманеться. На заклик в.о. старости розв’язувати цю проблему, взявши на себе відповідальність за власне сміття, люди не відгукнулися.

Ганна Самойленко, сайт Козелецької селищної ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Які медичні заклади оновлюють у Козелецькій ОТГ?

Цього року у Козелецькій об’єднаній територіальній громаді приділяють увагу оновленню медичних закладів. Так тут завершили будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Лемеші та проводять модернізацію приймального відділення Козелецької районної лікарні в рамках програми EMERGENSY. Днями хід робіт на…

Козелецька ОТГ: навчальний рік в умовах карантину

1 вересня у закладах освіти Козелецької громади розпочинається новий 2020-2021 навчальний рік. На даний момент у дитячих садочках та школах Козелецької селищної ради триває активна підготовка до початку нового навчального року. Окрема увага приділяється і безпеці навчально-виховного процесу в умовах…

Козелецька ОТГ виділила 171 тисячу гривень для безпеки дітей

Під час карантину козелецький дитсадок став безпечнішим. Його обладнали всіма необхідними засобами протипожежної безпеки. Дитсадок №2, до речі, найстаріший в Козельці, під час закриття на карантин поліпшив протипожежну безпеку. На гроші, виділені з бюджету Козелецької ОТГ, обладнали заклад протипожежною сигналізацією,…

Гімназія з Козелецької ОТГ у Всеукраїнському топ-10

Як розвинути в дітях закладені природою таланти та здібності? Чи можливо це в сучасному закладі освіти? І що відіграє ключову роль у цьому процесі: генетика учня чи фаховість його педагогів? Відповіді на всі ці запитання ми шукали у Козелецькій гімназії…

У Козелецькій громаді діє інформаційний пункт підприємця

Інформаційний пункт підприємця (ІПП) відкритий і працює у ЦНАПі Козелецької громади з минулого року. Це спільна ініціатива селищної ради, регіональних органів влади та Офісу розвитку мікро-, малого та середнього підприємництва як консультативно-дорадчого органу при Мінекономіки. ІПП – це єдине вікно,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: