Новини

Нова корисна звичка, або Як сімейні лікарі пігулки розмовами замінюють

Гіпертонічній хворобі, цукровому діабету та навіть онкології можна запобігти. І кожен лікар знає як. Ви просто запитайте і здивуєтеся простоті рецепту.

Про секрети здоров’я розповість сімейний лікар Чернігівської міської лікарні №2, з якою підписали декларацію 1900 чернігівців, Олена Суслова:

– На жаль, більшість пацієнтів відвідують лікаря лише за принципом «випишіть мені пігулку і я пішов». Насправді ж, лікарю є що Вам порадити. Насправді простіше розповісти про методи профілактики, ніж потім ламати голову, як вилікувати.

2019 10 30 shkola 04
Олена Суслова

Реформа охорони здоров’я передбачає курс на профілактичну медицину, яка давно є реально дієвим трендом у цивілізованому світі. До того ж, вона є одним з напрямків наближення до стандартів ЄС.Профіла́ктика — система науково обґрунтованих заходів умедицині, спрямованих на запобігання захворюванням, їхньому розвитку та на зміцнення здоров’я. До нього відносяться різні сторони лікарської діяльності, починаючи від масової імунізації населення проти різних інфекційних захворювань (таких, наприклад, як кір, дифтерія чи кашлюк), до розробки методів знищення переносників захворювань (наприклад, комарів, які є переносниками малярійних паразитів). У широкому розумінні профілактика включає також і всебічний розвиток людини. Медична профілактика є провідним напрямом охорони здоров’я.

Віднедавна Міністерство охорони здоров’я України на постійній основі співпрацює з Європейським центром контролю і профілактики захворювань (ECDC). До відповідного агентства МОЗ звернулось щодо отримання експертної допомоги у двох напрямках, а саме – сприянні впровадженню Міжнародних медико-санітарних правил в Україні та створенню національних баз даних щодо здійснення контролю за поширенням інфекційних хвороб.

Україна поступово наближує своє законодавство та практики до принципів права ЄС, зокрема у сфері інфекційних хвороб, служби крові, трансплантації тканин і клітин згідно з переліком актів, визначених у Додатку XLІ до Угоди.

Забезпеченню підвищення рівня громадського здоров’я в Україні сприятиме прийняття Концепції нової системи охорони здоров’я з подальшим здійсненням заходів для її реалізації.

На думку Олени Суслової поки значною перепоною в реалізації задуманого у сфері профілактичної медицини є недосконала система розташування медичних установ. Втім, над цим вже працюють. Про що свідчить активна побудова амбулаторій в ОТГ та створення госпітальних округів.

– Якщо людина відчуває необхідність отримати медичну консультацію, то підкріпити її бажання може легкість її отримання. Звісно, якщо щоб втрапити до лікаря потрібно відстояти чергу за талоном, а потім у «живій» черзі, мови про профілактичні огляди йти не може.

Однак, в Чернігові придумали як навчити якомога більше людей прислухатися до свого організму та вчасно йому допомагати. Уже втретє на базі Чернігівської міської лікарні №2 запрацювала так звана «Школа здоров’я». Проект націлений розповісти слухачам про методи профілактики тих чи інших хвороб; основи реабілітації тощо.

– Насправді, мені здається, що питань під час занять могло б бути більше. Та це, мабуть, наступний етап. Наразі досягненням є те, що люди різного віку таки вже готові слухати.

Лікарі-викладачі «Школи здоров’я»:

2019 10 30 shkola 05
2019 10 30 shkola 06

Лікарка зазначає, що в цій справі відомостей не буває забагато. У країнах ЄС навіть за значно вищого показника залученості до профілактичної медицини, інформаційна кампанія триває постійно. Однак важливо, аби те, що повідомляється ретельно перевірялося на достовірність.

– Загальновідомі правила збереження здоров’я мають підкріплюватися рекомендаціями сімейного лікаря. Адже він достеменно знає всю історію пацієнта. Навіть профілактична медицина є індивідуальною.

На уроках «Школи здоров’я»:

2019 10 30 shkola 03
2019 10 30 shkola 02

Топ-10 порад аби не витрачати гроші на ліки від Олени Суслової

  1. Запускаємо процес метаболізму: після пробудження випивати стакан води кімнатної температури
  2. Ніколи не пропускати сніданок! Саме сніданок запобігає переїданню згодом, зменшує рівень холестерину, дає заряд енергії, збільшує рівень працездатності.
  3. Питний режим: не менше 1,5 літра чистої води на день.
  4. Здоровий сон: 7-8 годин
  5. Їсти сирі овочі і фрукти
  6. Не забуваємо про білкову їжу. В тижневому раціоні має бути все: риба, м’ясо, «молочка».
  7. Фізична активність (залежно від віку та загального стану організму): фітнес, спортивний зал чи хоча б 10 тисяч кроків на добу.
  8. Профілактичний медогляд раз на рік: ЕКГ, ЗАК, ЗАС, флюрографія, глюкоза крові.
  9. Профілактині щеплення. Вакцинація, що проводилася в дитинстві, втрачає дію за 10 років. До того ж, рекомендовано робити сезонні щеплення від грипу.
  10. Гарний настрій! Як кажуть в народі: «Добре думай, добре й буде»!

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

Нова корисна звичка, або Як сімейні лікарі пігулки розмовами замінюють

Гіпертонічній хворобі, цукровому діабету та навіть онкології можна запобігти. І кожен лікар знає як. Ви просто запитайте і здивуєтеся простоті рецепту. Про секрети здоров’я розповість сімейний лікар Чернігівської міської лікарні №2, з якою підписали декларацію 1900 чернігівців, Олена Суслова: – На…

У Бобровицькій ОТГ триває реконструкція дитячого садка

У дитячому садку Бобровицької ОТГ «Золотий ключик» триває реконструкція. Роботи ведуться за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Загальна вартість проєкту – 10,7 мільйона гривень. Його реалізація розпочалася у 2018 році. Тоді за 2,8 мільйона…

Де взяти гроші на реалізацію спільної ідеї

Більше мільйона гривень на паркову зону біля власного будинку знайти реально. Про це знають мешканці будинку №4 по вулиці 1-ї Гвардійської Армії у Чернігові. У народі цей будинок називають «китайською стіною», адже має багато під’їздів, а значить і велику загальну…

Студентам з Іванівської ОТГ пропонують грант на навчання

Студенти з села Іванівка, які навчаються на денній та заочній формах навчання, можуть взяти участь у конкурсі від компанії Scholarship, переможець якого отримує стипендію (грошовий грант) на сплату навчання. Сплачується навчання як студентів денної та заочної форми навчання що навчаються…

На фінішній прямій: що відбувається на будівництві амбулаторії в Іванівській громаді

Незабаром нова Іванівська амбулаторія відкриє двері для відвідувачів та пацієнтів. Будівельні роботи тут наближаються до завершення. Про це повідомляє Чернігівське РВ АМУ із посиланням на інформацію із сайту Іванівської громади. На даний момент вирішується питання електрифікації нового приміщення. Днями на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: