Новини

Очільник ОТГ з Чернігівщини працював на конференції у Торонто

Голови громад, мери міст і старости – посли української децентралізації на Третій конференції з питань реформ в Україні в Торонто.

Децентралізація, яку українці та міжнародні донори визнають однією з найуспішніших за останні роки, посприяла виникненню в Україні нового покоління місцевих політиків. Очільники новостворених об’єднаних громад та сільські старости надають якісні державні послуги і звітують безпосередньо перед місцевими платниками податків.

Для відзначення роботи цих лідерів важливої ​​реформи 24 очільники ОТГ, по одному представнику з кожної області, та 3 старости були запрошені Програмами «U-LEAD з Європою» та DOBRE і Проектами PLEDDG та DESPRO приєднатися до Третьої міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Торонто.

Перший день конференції 2 липня – “міністерський”, за участі понад 400 учасників з України та міжнародної спільноти донорів.

Під час другого дня конференції організовано відкритий захід в Українському домі у Торонто за участі понад 500 представників української політики, міжнародної спільноти донорів, громадянського суспільства, бізнесу та ЗМІ Канади. Тут була організована спеціальна панель з питань реформи децентралізації.

Заступниця керівника Головного директорату Єврокомісії зі зв’язків з країнами-сусідами Катарина Матернова особисто зустрілася з 24 очільниками ОТГ і у своєму виступі в Українському домі наголосила, що “Децентралізація є однією з реформ, які кардинально змінюють життя, оскільки реформа змінює мислення людей. Тому ця важлива реформа підтримується Європейським Союзом, і багато країн-членів ЄС допомагають Україні на шляху її впровадження”.

По завершенні конференції 4-5 липня голови ОТГ відвідують з навчальним візитом провінцію Онтаріо. Навчальна поїздка дозволить їм обмінятися належними практиками і перейняти канадський досвід місцевого самоврядування.

Разом із представниками українських громад у Канаді перебуває Андрій Портний, голова Сосницької ОТГ.

Зважаючи на восьмигодинну різницю у часі з Україною. Хочу поділитися з Вами враженнями від першого дня конференції #UkreineReformConferens: топ спікери: Володимир Зеленський; Джастін Трюдо (Премєр-міністр Канади); Міністри закордонних справ та посли 34 країн світу; Міністри Кабінету-міністрів з України (Степан Кубів, Геннадій Зубко, Уляна Супрун, Оксана Маркарова, Арсен Аваков); Курт Волкер – спецпредставник уряду США з питань України. Та велика кількість поважних гостів зі всього світу.

Тези: світ визнає поступ України у питанні проведення реформ більший ніж за попередні 23 роки, але вони не завершені, і тому люди не відчувають їх результати на собі; Україна має надійних друзів у питанні протидії Російській агресії; завдання демонополізації (деолігархізації) країни виходить на перший план (5 сімей в Україні контролює 10% ресурсів; 10 сімей європи контролює 3% ресурсів) Розвиток дрібного та середнього бізнесу дасть поштовх розвитку економіки; Підтримка сільських територій та прикордоння з Росією, посилить позиції України“, – написав Андрій Портний у Фесбуці.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

У Бобровицькій ОТГ розпочали ремонт доріг

На даний час розпочато поточний ремонт доріг по 13 вулицях у місті Бобровиця. До переліку вулиць, на яких  розпочато ремонт включено вулиці Незалежності, Чернігівська, 30 років Перемоги, Мольченка, Михайлівська, О.Бичка, Лупицька, Франка, Горького, Щаслива, Свободи, Гагаріна та Пролетарська. Без уваги…

Відомий експерт з децентралізації розповів як поділити область на райони в інтересах людей

У Чернігівській області за порадою відомих експертів із децентралізації та виходячи зі світового досвіду будуть створені 4 райони. Втім частина місцевих депутатів та представників політичних партій обгрунтовує необхідність більшої їх кількості – від 5 аж до 8. Дивним чином центри…

Як працювати місцевому самоврядуванню в умовах карантину?

“Уважно слухаємо і трохи в шоці”, ‒ приблизно такою була початкова реакція представників виконкомів рад ОТГ Чернігівщини, які квітня підключилися до онлайн-навчання «Особливості управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування за кризових умов». Зустріч в такому форматі організували 23 квітня…

У Коропській громаді туристів зустрічатимуть нові інформаційні стенди

 Інформаційні стенди розмістили на в’їздах до селища Короп зі сторони Чернігова та Києва. На таблицях розміщена інформація про культові споруди Коропа − Іллінську церкву-фортецю, Вознесенську церкву, Успенську церкву, а також музеї − меморіальний музей Миколи Кибальчича і регіональний історико-археологічний музей….

Конкурс журналістських робіт про децентралізацію та реформу місцевого самоврядування у 2020 році

Мінрегіон вкотре проводить Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». До участі у Конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями: онлайн-публікація, стаття в друкованому ЗМІ, радіоматеріал, відеоматеріал. Матеріали мають бути опублікованими вперше у період із 1 січня…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: