Новини

Очільник ОТГ з Чернігівщини працював на конференції у Торонто

Голови громад, мери міст і старости – посли української децентралізації на Третій конференції з питань реформ в Україні в Торонто.

Децентралізація, яку українці та міжнародні донори визнають однією з найуспішніших за останні роки, посприяла виникненню в Україні нового покоління місцевих політиків. Очільники новостворених об’єднаних громад та сільські старости надають якісні державні послуги і звітують безпосередньо перед місцевими платниками податків.

Для відзначення роботи цих лідерів важливої ​​реформи 24 очільники ОТГ, по одному представнику з кожної області, та 3 старости були запрошені Програмами «U-LEAD з Європою» та DOBRE і Проектами PLEDDG та DESPRO приєднатися до Третьої міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Торонто.

Перший день конференції 2 липня – “міністерський”, за участі понад 400 учасників з України та міжнародної спільноти донорів.

Під час другого дня конференції організовано відкритий захід в Українському домі у Торонто за участі понад 500 представників української політики, міжнародної спільноти донорів, громадянського суспільства, бізнесу та ЗМІ Канади. Тут була організована спеціальна панель з питань реформи децентралізації.

Заступниця керівника Головного директорату Єврокомісії зі зв’язків з країнами-сусідами Катарина Матернова особисто зустрілася з 24 очільниками ОТГ і у своєму виступі в Українському домі наголосила, що “Децентралізація є однією з реформ, які кардинально змінюють життя, оскільки реформа змінює мислення людей. Тому ця важлива реформа підтримується Європейським Союзом, і багато країн-членів ЄС допомагають Україні на шляху її впровадження”.

По завершенні конференції 4-5 липня голови ОТГ відвідують з навчальним візитом провінцію Онтаріо. Навчальна поїздка дозволить їм обмінятися належними практиками і перейняти канадський досвід місцевого самоврядування.

Разом із представниками українських громад у Канаді перебуває Андрій Портний, голова Сосницької ОТГ.

Зважаючи на восьмигодинну різницю у часі з Україною. Хочу поділитися з Вами враженнями від першого дня конференції #UkreineReformConferens: топ спікери: Володимир Зеленський; Джастін Трюдо (Премєр-міністр Канади); Міністри закордонних справ та посли 34 країн світу; Міністри Кабінету-міністрів з України (Степан Кубів, Геннадій Зубко, Уляна Супрун, Оксана Маркарова, Арсен Аваков); Курт Волкер – спецпредставник уряду США з питань України. Та велика кількість поважних гостів зі всього світу.

Тези: світ визнає поступ України у питанні проведення реформ більший ніж за попередні 23 роки, але вони не завершені, і тому люди не відчувають їх результати на собі; Україна має надійних друзів у питанні протидії Російській агресії; завдання демонополізації (деолігархізації) країни виходить на перший план (5 сімей в Україні контролює 10% ресурсів; 10 сімей європи контролює 3% ресурсів) Розвиток дрібного та середнього бізнесу дасть поштовх розвитку економіки; Підтримка сільських територій та прикордоння з Росією, посилить позиції України“, – написав Андрій Портний у Фесбуці.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

На Чернігівщині створили 50 об’єднану громаду – Киселівську

Киселівська та Боромиківська сільські ради об’єдналися в Киселівську об’єднану територіальну громаду з центром у селі Киселівка. Розпорядження про затвердження висновку щодо відповідності Конституції та законам України проєктів рішень Киселівської та Боромиківської сільських рад Чернігівського району «Про добровільне об’єднання територіальних громад»…

Сосницька ОТГ: село Чорнотичі «на ремонті»

Днями голова Сосницької селищної ради Андрій Портний здійснив контрольне відвідування об‘єктів будівництва в с. Чорнотичі. Зокрема побував на будівництві амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Тут до кінця місяця мають завершити покрівлю та змонтувати віконні та дверні блоки. Як повідомлялося раніше,…

Дві ОТГ з Чернігівщини отримають 5 мільйонів на спортивні комплекси шкіл

На офіційному порталі Уряду оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення та ремонт існуючих спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів у 2019 році». Всього розподілено 150 млн гривень….

У громаді до Дня села відкрили футбольний майданчик

У найбільшому селі Коропської об’єднаної громади – Атюші – відтепер є сучасне поле для міні-футболу зі штучним покриттям. У громаді переконують, що це єдиний такий майданчик у сільській місцевості Чернігівщини. Поле офіційно відкрили 13 липня, на День села Атюша. Цікаво,…

Очільник ОТГ з Чернігівщини працював на конференції у Торонто

Голови громад, мери міст і старости – посли української децентралізації на Третій конференції з питань реформ в Україні в Торонто. Децентралізація, яку українці та міжнародні донори визнають однією з найуспішніших за останні роки, посприяла виникненню в Україні нового покоління місцевих…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: