Новини

Очільник ОТГ з Чернігівщини працював на конференції у Торонто

Голови громад, мери міст і старости – посли української децентралізації на Третій конференції з питань реформ в Україні в Торонто.

Децентралізація, яку українці та міжнародні донори визнають однією з найуспішніших за останні роки, посприяла виникненню в Україні нового покоління місцевих політиків. Очільники новостворених об’єднаних громад та сільські старости надають якісні державні послуги і звітують безпосередньо перед місцевими платниками податків.

Для відзначення роботи цих лідерів важливої ​​реформи 24 очільники ОТГ, по одному представнику з кожної області, та 3 старости були запрошені Програмами «U-LEAD з Європою» та DOBRE і Проектами PLEDDG та DESPRO приєднатися до Третьої міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Торонто.

Перший день конференції 2 липня – “міністерський”, за участі понад 400 учасників з України та міжнародної спільноти донорів.

Під час другого дня конференції організовано відкритий захід в Українському домі у Торонто за участі понад 500 представників української політики, міжнародної спільноти донорів, громадянського суспільства, бізнесу та ЗМІ Канади. Тут була організована спеціальна панель з питань реформи децентралізації.

Заступниця керівника Головного директорату Єврокомісії зі зв’язків з країнами-сусідами Катарина Матернова особисто зустрілася з 24 очільниками ОТГ і у своєму виступі в Українському домі наголосила, що “Децентралізація є однією з реформ, які кардинально змінюють життя, оскільки реформа змінює мислення людей. Тому ця важлива реформа підтримується Європейським Союзом, і багато країн-членів ЄС допомагають Україні на шляху її впровадження”.

По завершенні конференції 4-5 липня голови ОТГ відвідують з навчальним візитом провінцію Онтаріо. Навчальна поїздка дозволить їм обмінятися належними практиками і перейняти канадський досвід місцевого самоврядування.

Разом із представниками українських громад у Канаді перебуває Андрій Портний, голова Сосницької ОТГ.

Зважаючи на восьмигодинну різницю у часі з Україною. Хочу поділитися з Вами враженнями від першого дня конференції #UkreineReformConferens: топ спікери: Володимир Зеленський; Джастін Трюдо (Премєр-міністр Канади); Міністри закордонних справ та посли 34 країн світу; Міністри Кабінету-міністрів з України (Степан Кубів, Геннадій Зубко, Уляна Супрун, Оксана Маркарова, Арсен Аваков); Курт Волкер – спецпредставник уряду США з питань України. Та велика кількість поважних гостів зі всього світу.

Тези: світ визнає поступ України у питанні проведення реформ більший ніж за попередні 23 роки, але вони не завершені, і тому люди не відчувають їх результати на собі; Україна має надійних друзів у питанні протидії Російській агресії; завдання демонополізації (деолігархізації) країни виходить на перший план (5 сімей в Україні контролює 10% ресурсів; 10 сімей європи контролює 3% ресурсів) Розвиток дрібного та середнього бізнесу дасть поштовх розвитку економіки; Підтримка сільських територій та прикордоння з Росією, посилить позиції України“, – написав Андрій Портний у Фесбуці.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

Очільник ОТГ з Чернігівщини працював на конференції у Торонто

Голови громад, мери міст і старости – посли української децентралізації на Третій конференції з питань реформ в Україні в Торонто. Децентралізація, яку українці та міжнародні донори визнають однією з найуспішніших за останні роки, посприяла виникненню в Україні нового покоління місцевих…

У Городнянській ОТГ запрацює програма стерилізації та реєстрації безпритульних собак

Рада Городнянської ОТГ разом із зооволонтерами, ветеринарною клінікою та профільними службами реалізує програму стерилізації та реєстрації безпритульних собак. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 12 червня 2019 року організувала ГО “Центр UA”. На зустрічі представники місцевої…

Запрацювала Молодіжна рада при Ніжинській ОТГ

Учора, 21 травня проактивна молодь Ніжина, яка увійшла до складу молодіжного консультативно-дорадчого органу, провела установчі збори. Спершу провели вибори голови Молодіжної ради. Обирали серед 4-х кадидатів – Михайло Корж, Роман Курило, Нікіта Полівка та Василь Семенченка. 16 із 20 голосів…

Вибори в об’єднаних громадах обійдуться бюджету у 25 мільйонів гривень

На засіданні Центральної виборчої комісії сьогодні, 13 травня, внесли зміни до кошторису видатків на підготовку і проведення перших та додаткових місцевих виборів. Про це інформує відділ взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК. Таким чином, комісія затвердила розподіли субвенції з державного бюджету…

Чернігівщина піднялась у рейтингу реформи децентралізації

Чернігівська область опинилась на ІІ місці у рейтингу областей за результатами моніторингу процесу децентралізації та реформи місцевого самоврядування станом на 10 травня 2019 року. Аналіз всіх показників реформи – у презентації нижче. Минулого тижня в області створено ще 2 ОТГ:…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: