Новини

Чи буде Хоробицька ОТГ?

27 травня в Деревинах відбулось обговорення можливого створення Хоробицької об’єднаної територіальної громади. Участь у ньому брали депутати Деревинської сільської ради на чолі з головою Ганною Дрожжа, голови Переписької та Хоробицької сільрад Сергій Третьяк та Михайло Горовенко, а також консультант з бюджетних питань Регіонального відділення асоціації міст України Микола Силенко.

Як відомо, дебати довкола можливого створення Хоробицької об’єднаної громади ведуться вже давно. На початку процесу децентралізації Перспективний план передбачав, що Хоробичі об’єднають довкола себе Перепис, Деревини, Лемешівку, Андріївку, Володимирівку, Ільмівку та Ваганичі. Тоді жителі більшості з цих сіл сприйняли це в «штики» — вони категорично не погоджувались дати «добро» Хоробичам.

У червні 2017 року на сесії Городнянської міської ради зачитувався відкритий лист до депутатів від сільських голів Ільмівки, Володимирівки, Лемешівки, Андріївки, Перепису, Ваганич, Солонівки й Деревин. У ньому йшлося про те, що думка жителів сіл не враховувалась при створенні Перспективного плану, і Хоробицька ОТГ не має ніякого майбутнього. А згодом і взагалі Хоробицька громада була вилучена з Перспективного плану як несамодостатня. Тож жителі просять, щоб їх об’єднали в Городнянську ОТГ.

Однак для того, щоб на той час відбулось таке об’єднання, існувала необхідність в проходженні тривалої й копіткої процедури – треба було провести громадські слухання в кожному селі, потім клопотатися за внесення змін до Перспективного плану, в якому б передбачалось входження даних сіл в Городнянську громаду.

Однак наступних кроків сільськими головами здійснено не було – лист так і залишився листом, який, навіть зачитаний на сесії міськради, не мав ніякої юридичної сили. Можливо, у очільників сільрад пропало бажання щось робити далі в цьому напрямку, а, можливо, вони просто не були достатньо інформовані.

Більше того – потихеньку проводилась агітаційна робота у напрямку «Район треба зберегти будь-якою ціною. Не дамо його розірвати на шматки. Нехай буде єдиний район–єдина громада». При цьому делікатно замовчувалось те, що об’єднання не завжди залишатиметься добровільним – настане час, коли села примусово об’єднуватимуть у громади, й тоді навряд чи вже в когось буде вибір. Як і те, що створення об’єднаних громад – це унікальна можливість отримувати щороку чималі бюджетні кошти для розвитку території. І те, що якщо громада відчує, що вона не самодостатня і їй краще увійти до складу іншої, більш потужної – вона легко отримає таку можливість, дооб’єднавшись.

Як сьогодні показує практика, на території Городнянщини успішно функціонують Городнянська й Тупичівська громади. На стадії створення знаходиться Вихвостівська громада, яка довго боролась за таку можливість. Мабуть, настав таки час для того, щоб і Хоробичі виявили бажання стати центром четвертої громади. Тим більше, оскільки Хоробичі були спочатку внесені в Перспективний план, вони отримали можливість здійснити будівництво сучасної лікарської амбулаторії в селі. А, можливо, при розподілі коштів були враховані географічні особливості віддалених сіл Городнянщини, які потребують налагодження медичного обслуговування.

Було виділено 5 мільйонів гривень державою для будівництва, — розповів у інтерв’ю Чернігівському регіональному відділенню Асоціації міст України Михайло Горовенко. – амбулаторія розрахована на одного-двох лікарів, які обслуговуватимуть всі довколишні села. Навесні нинішього року вже розпочались будівельні роботи – було зведено паркан, огорожено територію, почато зведення стін. Будівництво планується завершити вже до кінця року. Сільська рада повинна сплатити 600 тисяч по програмі співфінансування, з яких понад 100 тисяч вже ми сплатили. Люди в селі дуже задоволені будівництвом, бо нині в нас є тільки ФАП, в якому фельдшер працює на півставки, по сумісництву з Деревинами. Я думаю, нам вдасться знайти лікарів і забезпечити їх житлом. Також нам буде виділено автомобіль «Рено», за оформлення документі вна яку ми вже заплатили 21 тисячу гривень. Коли амбулаторія запрацює, всі переваги зможуть оцінити не тільки мешканці Хоробич, а й довколишніх сіл.

Також сільський голова додав, що всюди по Україні такі амбулаторії будуються громадами, Хоробичі на сьогодні – чи не єдине село в Україні, яке самотужки взялося за будівництво по співфінансуванню. І їм це вдається – вже зведено стіни й заливається підлога. Тож до кінця року будівництво має всі шанси завершитись.

У грудні 2017 року були внесені зміни в бюджетний кодекс України, якими виключається прив’язка до Перспективного плану й самодостатності. Тож Хоробичі мають повне право ініціювати об’єднання в окрему громаду. Знову ж таки для цього потрібно витримати певну процедуру – пройти процедуру громадських обговорень, надіслати запрошення селам, які можуть бути об’єднаними в цю громаду, подати в область клопотання про створення об’єднаної громади.

Зустріч у Деревинах не була ані громадськими обговореннями, ані агітаційним заходом. Вона носила інформаційно-консультативний характер. Після неї Микола Силенко зазначив:

Жителі віддалених сіл перебувають в інформаційному вакуумі. Нам постійно розповідали, що люди налаштовані проти будь-якого об’єднання чи приєднання. Однак після того, як ми на зустрічі обговорили це питання, розповіли саму суть реформи та її можливі переваги для них, із 22 присутніх 20 висловились «за» , і лише двоє утримались від відповіді. Т ож Хоробичі мають шанс. Звичайно, ми не можемо виключати, що колись ми прийдемо до укрупнення об’єднаних громад – менші й фінансово бідніші дооб’єднаються з успішними, міцними громадами. Але ж навіщо на даному етапі втрачати шанс отримати певні кошти, створити матеріальну базу – наприклад, купити пожежний автомобіль чи відкрити те саме комунальне підприємство тощо? А географічне розташування Хоробич само по собі диктує те, що це село — найкращий опорний пункт для всього віддаленого куща сіл Городнянщини. Навіть якщо згодом ця потенційна громада й прийме рішення дооб’єднаєтися з Городнянською, то в Хоробичах все одно залишиться необхідна база зі струкутами першої необхідності, бо відстань до райцентру й якість доріг вимагають того.

А Михайло Горовенко нам розповів, що вважає об’єднання на сьогодні найкращим варіантом подальшого існування сіл.

Я твердо впевнений, що нам буде краще в окремій громаді, ніж в дооб’єднанні з Городнею, — сказав він.—Якби об’єднались всі вісім довколишніх сіл, у нас би була друга по розмірах громада на Городнянщині – більша за Тупичівську й Вихвостівську. Я вважаю, що принаймні спробувати покращити своє життя ми повинні. Це шанс, і ним обов’язково треба скористатись.

Михайло Михайлович твердо впевнений, що роботу по створенню Хоробицької громади треба продовжувати, чим він і займатиметься. А ми інформуватимемо читачів про подальший розвиток подій.

Джерело: Новини Городнянщини. На фото Михайло Горовенко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Городнянська,

У Городнянській громаді запрацювали нові підприємства

ТОВ «Український промисловий спецодяг» орендує частину приміщення по вул. Льонозаводській, у якому раніше знаходився відділ освіти райдержадміністрації. Тривалий час приміщення не використовувалось. Тепер у обладнананій робочій зоні десять швачок виготовляють одяг спеціального призначення. А з понеділка, 11 січня, у тій…

План місцевого економічного розвитку Городнянської громади отримав схвалення Світового Банку

Відділ економіки, транспорту, торгівлі та інвестицій Городняської міської ради з радістю повідомляє, що план місцевого економічного розвитку Городнянської громади отримав схвалення Світового Банку та тепер отримує статус “Дійсний учасник” Клубу “Мери за економічне зростання”. З липня 2020 року була розпочата робота…

На території Городнянської громади триває облаштування колодязів

Це – відремонтований колодязь на розі вулиць Пушкіна та ім. Петра Пиниці у Городні. Він знаходиться по дорозі у напрямку садівничого товариства «Черемошне» та стане в нагоді всім мешканцям прилеглої території. Ще один нещодавно у такий спосіб облаштували у селі Кузничі…

Дендропарк у Городнянській ОТГ

У парку, пам’ятці садово-паркового мистецтва «Городнянський», тривають роботи з розчищення зелених насаджень за допомогою спецтехніки, пишуть на сайті громади. У минулому році Городнянська міська рада розпочала реалізацію екологічного напрямку щодо реконструкції дендропарку, який був закладений більше 60-ти років тому. Проект розроблений в рамках співпраці…

Володимир РОМАНЧУК: «Наступні п’ять років пройдуть для громади не даремно»

Відомий на Чернігівщині агровиробник Володимир Романчук балотується на посаду Городнянського міського голови вже вдруге. Три роки тому він був самовисуванцем і виступав проти політики Порошенка. І хоча голосів задля перемоги забракло, Володимир Іванович мав відчутну підтримку виборців. Цього разу йде…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: