Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…
Суд: Накладення штрафів за порушення митних правил на «євробляхерів» є НЕЗАКОННИМ

Фабула судового акту: На даний час проблема «євроблях» стоїть вельми актуально. Чимало громадян України замислюються над тим – законно чи ні? Варто чи ні? Але ж як правило спокуса перемагає. Звісно більш цікаво придбати БМВ, Ауді чи Мерседес ані ж Деу виробництва АвтоЗАЗ за тіж гроші.
Проте фіскали так би мовити «не дремлют» та будь-яким чином намагаються спинити ввіз вживаних авто з іноземною реєстрацією у будь-який спосіб.
У даному випадку (№ 521/18104/16-а від 10.10.2017) громадянина було піддано адміністративному штрафу вчинення правопорушення передбаченого ст. 485 Митного кодексу України «Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів» у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, що складало орієнтовно 500 000 грн.
За постановою митниці вказана особа керуючи транспортним засобом з польською реєстрацією, який ввезений на територію України нерезидентом в пільговому режимі, використовував автомобіль як товар в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги.
Вказане рішення було оскаржено водієм у суді.
Суд постанову митниці скасував та звільнив водія від адмінстягнення з огляду на те, що пунктом 3 ч. 3 ст. 293 Митного кодексу України передбачено, що особами, на яких покладається обов’язок із сплати митних платежів, є особи відповідальні за дотримання митного режиму у разі недотримання положень цього кодексу щодо користування та розпорядження товарами або виконання інших вимог і умов, установлених цим Кодексом для застосування митних режимів, що передбачають умовне і повне або часткове звільнення від сплати митних платежів.
Проте, водій керував транспортним засобом с польською реєстрацією не для цілі підприємницької діяльності, а на підставі довіреності від громадянина Польщі, не цікавився, хто саме ввіз на митну територію України вищезазначений транспортний засіб, так само не знав, і не повинен був знати в якому режимі було ввезено транспортний засіб і чи були на нього отримані будь-які митні пільги, а відповідно не міг мати прямий умисел на вчинення будь-якого порушення митних правил, оскільки не є ані власником транспортного засобу, ані особою, відповідальною за дотримання правил митного режиму.
Так само суд враховує, що на час вирішення спору закон не забороняє автовласникові-іноземцю передавати управління своєю машиною водієві-українцю, ніяких документів про передачу права керування на авто не потрібно, тому що довіреність не є обов’язковим документом.
Із наведеного суд зробив висновок про відсутність в діях водія будь-яких порушень.
Детльніше – на «Протокол».
Джерело: «Протокол»