Новини

Освіта по-новому – як це?

29-го вересня вступив у дію Закон України «Про освіту», який по суті дав старт формуванню нової української школи. Нинішніх школярів зміни фактично не зачіпають, а от майбутнім першачкам доведеться вчитися у реформованій школі.

Учні відчують зміни в освіті вже у наступному році. Ті діти, які підуть до першого класу у 2018-му, вчитимуться по новому стандарту. Але повне перезавантаження в освіті починається вже зараз. Адже вчителям доведеться змінити методи і способи викладання. Вчить англійської в початковій школі Алла Плуток, для неї очевидно, що вже давно настав час шкільній системі почати змінюватися.

Алла Плуток, вчитель Чернігівського ліцею №22: «І діти потребують, і вчителі потребують, і я, як мама, вважаю, що і батьки потребують на 100%. Інтерес є до навчання, але хочеться більш жвавих змін».

Тривалий час школа була місцем передачі знань від вчителя до учня, тепер школа стає місцем, де навчатимуть, як оперувати знаннями. В Україні вже діє пілотний проект і в ста школах діти опановують науку в новому форматі. Зараз експерти громадської організації «Центр UA» спільно з представниками Міністерства освіти та науки проводять публічні консультації з питань реформи освіти. У вчителів та директорів шкіл вони питають думки щодо тих змін, які чекають на середню освіту в Україні.

Сергій Лебедко, директор Ріпкинської ЗОШ №2: «Реформа освіти вже давно потрібна. Міняються часи, міняються підходи, міняються діти, а ми залишалися на тому самому шляху. І тоді говоримо, чого падає престиж вчителя та освіти? Тому що ми залишались в 30-40-х роках. На сьогоднішній день Міністерство освіти і науки правильно це робить, що планує, переробляє освіту, підходить ближче до дітей, особливо це перші класи».

Ірина Когут, експерт аналітичного центру CEDOS з питань освіти: «Якщо ми подивимось трошки в далину, то зміниться структура середньої освіти. У нас додасться цілком нова для України ланка. Це профільна старша школа. Це трирічна профільна старша школа – 10-12 клас – дасть дитині можливість формувати індивідуальну освітню траєкторію. Дитина зможе обирати, які предмети хоче вивчати».

Профільна старша школа стартує у середині 2020-х років, тобто тоді, коли до неї довчаться діти, які підуть у перший клас у 18-му році.

Ірина Когут: «Ми мусимо сформувати нову мережу академічних і професійних профільних ліцеїв, тобто цих старших шкіл. Не будувати, в Україні достатньо і цих шкіл, і професійно-технічних навчальних училищ, але для того, щоб вони працювали як треба, там має бути багато дітей, особливо з сільської місцевості, на навчання туди будуть возити. Можливо це не буде для них просто, але натомість вони отримають зовсім інакшого рівня освіту, виховання, позашкілля і т.д.»

Зміни очікують і на вчителів. Їм обіцяють педагогічну автономію, тобто вони самі зможуть визначати, як і що викладати дітям – і порядок вивчення тем, і інтенсивність їх вивчення. Зміни торкнуться і освітньої програми: її затверджуватиме не управління освіти, а сам навчальний заклад, обіцяють розробники стратегії реформи. І що не менш важливе, вчителям підвищать зарплати.

Ірина Когут: «Закон гарантує їм, що до 23-го року, тобто протягом наступних п’яти років отримають підвищення зарплатні, так, що базовий оклад педагогів без доплат і надбавок буде становити не менше ніж чотири прожиткові мінімуми».

Управління освіти на місцях з контролюючих органів перетворяться на сервісні організації, що створюють умови для того, щоб школи працювали. А Державна служба якості освіти (це нова структура, яку планують створити) відповідатиме за аудит шкіл, тобто контролюватиме якість освіти, сертифікацію вчителів. Наразі всі ці базові зміни, які прописані в новому законі про освіту, пояснюють вчителям. Нагадаємо, у освітян є трохи менше року, аби навчитися працювати по-новому.


Джерело: Чернігівська регіональна дирекція НСТУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади, Збори,

Лариса Ковальчук: Спілкування з виборцями. Враження. Висновки.

– Ларисо Володимирівно, у попередніх інтерв’ю Ви давали максимально чітку і повну інформацію про підсумки Вашого керівництва Пакулем, про передвиборчу програму, побудову економічного, соціального і громадського життя в ОТГ. Також Ви розкрили в подробицях чимало епізодів своєї біографії, що показало…

Вибори в ОТГ відбудуться демократично, але не 23 грудня, ‒ Парубій

Виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у середу, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що під час обговорення питання щодо запровадження воєнного стану відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де діятиме воєнний стан.

У Чернігівській ОДА – Мисник голова

Сьогодні, 28 листопада 2018 року, Президент Петро Порошенко представив нового голову Чернігівської ОДА Олександра Мисника активу області. Про це повідомляє прес-служба Президента. 

Так хочуть своє ОТГ, що перекрили дорогу. ВІДЕО

Учора, 16 жовтня, біля села Киселівка, що під Черніговом, люди перекрили дорогу державного значення. Півсотні протестувальників одну годину 15 хвилин безперестанку ходили пішохідним переходом. Таким чином жителі сіл Боромики, Локнисте й Киселівки вимагали переглянути перспективний план формування територій громад області,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: