Новини

У Мені створили центр для дітей з особливими потребами

Рішенням районної ради на базі міської школи ім. Т. Г. Шевченка створено інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ). Про роботу нової комунальної установи розповідає її керівник Ольга Скосир.

– Ольго Олександрівно, чим займатиметься новостворений центр?

– Його фахівці забезпечуватимуть права дітей з особливими освітніми потребами від двох до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. У центрі проводитимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку цих діток, надаватимуть їм психологічну і педагогічну допомогу, сприятимуть розвитку їх особистості.

– Невже у нашому районі стільки дітей з особливими потребами, що цілу установу мусили створювати?

– На початок цього навчального року на Менщині налічувалося 1565 дітей з особливостями психофізичного розвитку. На явні порушення інтелектуального розвитку, розлади аутичного спектру, синдром Дауна, затримка психічного розвитку, дитячий церебральний параліч, порушення мовлення, зору, слуху та інші захворювання. А це складає 38% від загальної кількості дітей віком до 18 років, які про живають у районі, 153 із них – діти-інваліди.

– Статистика сумна. А раніше якась допомога цим дітям надавалася?

– На даний час у дошкільних навчальних закладах Мени вже функціонують три спеціальні групи компенсуючого типу: дві – для дітей з порушеннями мовлення, ще одна – для дітей з порушеннями зору. В школах району за станом здоров’я 14 учнів здобувають освіту за індивідуальною формою навчання, четверо навчаються в інклюзивних класах.

– Що таке інклюзивний клас?

– Це звичайний шкільний клас, куди включена дитина з особливими освітніми потребами. Вона навчається за спеціальною або загальною програмою, але без відриву від батьків, дому, дитячого шкільного колективу, суспільства. У майбутньому мережа інклюзивних класів буде значно розширена.

– Завдання центру специфічні, робота досить складна. Не боїтеся, що не впораєтесь?

– Маю вищу освіту, закінчила Сумський державний педагогічний університет за спеціальністю «Дефектологія». До нового призначення 11 років працювала завідувачем районної психолого-медико-педагогічної консультації. Тож ця справа для мене не нова.

– Яких змін очікувати громаді після створення центру?

– На базі нашого ІРЦ буде надаватися не тільки фахова оцінка розвитку дитини, але і проводитимуться заняття зі штатними вчителями логопедом і дефектологом, практичним психологом. Фахівці надаватимуть корекційні послуги тільки на базі інклюзивно-ресурсного центру. У планах створення сучасної медіатеки, де буде облаштована бібліотека, куточок для занять із психологом, корекційно-розвиткових занять, розваг та роботи за комп’ютером. Також наступного року наші фахівці відвідають усі навчальні заклади та дитсадки об’єднаної громади, щоб якісно вивчити ситуацію, проведуть бесіди і консультації з педагогами, вихователями, батьками.

– І коли ІРЦ почне повноцінно функціонувати?

– Процес реєстрації центру вже завершено, він розміщується у будівлі, де навчаються початкові класи міської школи ім. Т.Г. Шевченка, за адресою: вул. Чернігівський шлях, 11.

Поки що маємо один кабінет, але у перспективі ще кілька. Найближчим часом буде оголошено конкурс на посади спеціалістів. Десь із грудня плануємо розпочати повноцінну роботу.


Джерело: тижневик «Наше Слово» від 11 листопада 2017 року, автор: Анатолій Фурман

Останні новини за категоріям(и): Громади, Менська,

Музичний фестиваль світла та розвитку LuMena. ФОТО

Насиченою святковою програмою на міському пляжі порадували жителей Менської ОТГ і гостей організатори свята. Було де порозважатися дітлахам, порадувала любителів прекрасного виставка оригінальних виробів місцевих майстрів, спортсменів – різноманітні змагання, меломанів – виступи рок-гуртів. Для усіх гостей свята, безперечно, сюрпризами…

Індустріальний парк «Менський» досі не створено

Ще у 2018 році почали створювати індустріальний парк у Мені. Втім досі він існує лише на папері. Наразі міською радою розроблено і затвердження оновлений Генеральний план міста із зонуванням території, виготовлено детальний план території, розпочато процедуру з розробки оцінки впливу…

У Мені будуть підвищені пішохідні переходи і світлофори

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Менської міської ради, котре відбулося 13 липня, ухвалили рішення ініціювати облаштування підвищених пішохідних переходів по вулиці Чернігівський шлях (біля будівлі колишнього універмагу) та на розі вулиць Героїв АТО та Сіверський шлях (біля будівлі ПриватБанку) в…

Інтернет-субвенція для Менської громади: соціальний ефект та рівні можливості

Менська міська територіальна громада отримає швидкісний інтернет у 9 населених пунктах. Про це розповідає секретар Менської міської ради від партії «Слуга Народу» Юрій Стальниченко. Коли Міністерство цифрової трансформації ініціювало збір пропозицій у межах проєкту «Інтернет-субвенція» для під’єднання населених пунктів та…

У Менській ОТГ хочуть закрити селищну лікарню. Жителі проти

У селищному будинку культури Макошиного відбулися загальні збори. Загалом 235 макошинців зібралися на заклик ініціативної групи активістів заради вирішення проблем, які останнім часом турбують двотисячне містечко. Чому лікарню планують закрити Чи не найбуремнішим було обговорення першого питання порядку денного. Саме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: