Новини

У столиці відбувся Форум представників місцевих громад

Учора, 10 листопада, в Українському домі у Києві відбувся Форум представників місцевих громад. Організатор Форуму – партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – зібрала разом понад 100 голів ОТГ, обраних на перших виборах 29 жовтня 2017 року, а також голів і депутатів громад, об’єднаних у 2015-2017 роках, народних депутатів України, представників Уряду та багатьох інших.

На Форумі були представлені історії успіху вже створених громад та плани розвитку нових ОТГ. Пропонуємо вашій увазі ключові інформаційні посили, озвучені в ході Форуму:

Об’єднані громади мають забезпечити високі соціальні стандарти на селі

Частка бюджетних коштів, які мають залишатися у бюджетах громад, має сягати 50 відсотків – про це заявив Президент України Петро Порошенко під час Форуму представників місцевих громад, організованого партією «БПП «Солідарність».

«Коли я був обраний, 70 відсотків грошей залишались у центральному бюджеті, і лише 30 передавались на місця. Поступово, крок за кроком 40% у 2015 році. 2016 рік – 45%. А зараз я поставив завдання довести частку місцевих бюджетів до 50 відсотків. 50 відсотків грошей у країні має бути у громадах, для того, щоб громади мали можливість самі планувати, як далі жити», – зазначив Президент України.

«Лідери громад, які взяли на себе відповідальність, маючи повноваження, маючи ресурси, повинні в першу чергу розуміти – чого чекають від вас громадяни. В Україні понад 35 відсотків населення живе у сільській місцевості. Ми повинні забезпечити сільському населенню якість соціального сервісу», – заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Протягом останнього року відбулися 4 виборчих кампанії. За результатами цих кампаній 261 голова новостворених ОТГ із 427 – це представники партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Це – понад 60 відсотків. Такий результат означає тільки одне: люди довірили нам долю цієї реформи. Люди довірили нам майбутнє своїх громад», – зазначив народний депутат України Сергій Березенко.

Керівник Секретаріату партії «БПП «Солідарність», народний депутат України Максим Саврасов оголосив про старт партійного проекту, спрямованого на взаємодію та підтримку новобраних голів і депутатів ОТГ. «Відкритий університет громад» – це наш новий проект, який ми розпочинаємо на базі Відкритого партійного офісу. Ми будемо проводити зустрічі народних депутатів від БПП та представників Уряду із представниками влади ОТГ, надавати консультації через «Гарячу телефонну лінію», оперативні Skype-консультації. Ми також створюємо «Мобільні команди» фахівців, які працюватимуть безпосередньо в ОТГ. Ми будемо проводити навчання для новобраних представників влади ОТГ. Лекторами будуть кращі науковці та експерти із децентралізації, а також голови ОТГ, які вже мають конкретні успішні приклади», – розповів М.Саврасов.

Читайте також«Остаточні результати виборів: «БПП «Солідарність» – лідер електоральної підтримки по всій Україні» 

29 жовтня 2017 року відбулися перші вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді. Кандидати від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» очолять 115 новостворених ОТГ по всій Україні. Також партія отримала найкращий результат на виборах депутатів ОТГ, зокрема у міських громадах, де вибори відбувалися за партійними списками.

Люди довірили БПП долю реформи децентралізації – Сергій Березенко

Заступник Голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка», народний депутат Сергій Березенко сьогодні взяв участь в роботі Форуму територіальних громад, який проходив у Києві.

«На Форумі зібралася справжня команда однодумців, де кожен займається нашою загальною справою на своєму рівні: хтось розбудовує райони, хтось – міста, хтось – цілу країну. Саме так має відбуватися становлення держави в тих умовах та нових можливостях, які усім нам надала реформа децентралізації», – відзначив Сергій Березенко.

Виступаючи перед учасниками Форуму, народний депутат повідомив, що за результатами виборів, які відбувалися останні роки – 261 голова новостворених ОТГ із 427 – це представники партії «Блок Петра Порошенка» – «Солідарність»:

«Це – понад 60 відсотків мандатів. Такий результат означає тільки одне: люди довірили нам долю цієї реформи. Люди довірили нам майбутнє своїх громад».

 

За словами Сергія Березенка, в більшості випадків кандидати від БПП – «Солідарність» отримали на виборах беззаперечну перемогу.

«Окремі кандидати отримували і 60%, і 80% і навіть 93% голосів. Відбувалося це по всій країні – на Заході, і на Сході, і на Півночі, і на Півдні. Ми є єдиною політичною силою, без якихось географічних прогалин у підтримці українським народом.« БПП «Солідарність» об’єднує країну. Це гарний результат. Проте, йдеться лише про перший крок. Наразі маємо зробити все, щоб таку високу довіру людей виправдовувати не гаслами та пустопорожніми балачками, а реальними справами. Бо революція – це для політиків, а реформа – для ОТГ. Підтвердження цього ще раз побачив в очах учасників Форуму», – сказав політик.

 

БПП навчатиме представників громад ефективно використовувати нові владні повноваження

Партія «Блок Петра Порошенка» – «Солідарність» розпочала реалізацію проекту «Відкритий університет громад», мета якого допомогти головам та депутатам об’єднаних територіальних громад максимально ефективно використовувати нові владні повноваження та залучати гроші Державного бюджету на реалізацію регіональних проектів. Про це заявив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», керівник Секретаріату Партії Максим Саврасов з трибуни Форуму представників місцевих громад.

«Відкритий університет громад» – це наш новий проект, який ми розпочинаємо на базі Відкритого партійного офісу. Ми будемо проводити зустрічі народних депутатів від «БПП» та представників Уряду із представниками влади ОТГ, надавати консультації через «Гарячу телефонну лінію», оперативні Skype-консультації. Ми також створюємо «Мобільні команди» фахівців, які працюватимуть безпосередньо в ОТГ. Ми будемо проводити навчання для новобраних представників влади ОТГ. Лекторами будуть кращі науковці та експерти із децентралізації, а також голови ОТГ, які вже мають конкретні успішні приклади», – повідомив Максим Саврасов.

Народний депутат відзначив, що історія успіху громад, – це історія успіху всієї країни.

«Партія «Блок Петра Порошенка» – «Солідарність», як політична сила, яка наполегливо впроваджує реформу децентралізації, готова надавати кожному голові та депутату ОТГ підтримку, оскільки ми з вами одна команда», – сказав політик.

 

У ВР опрацьовуємо законодавство щодо суттєвого поповнення бюджету за рахунок реалізації земель

Про це під час Форуму територіальних громад заявив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олег Барна.

«Зараз опрацьовуємо законодавство щодо суттєвого поповнення бюджету за рахунок реалізації земель. Землі будуть передаватися у розпорядження територіальних громад. Коли буде здійснюватись передача, потрібно перезаключати договори, які були підписані на 30-49 років, в т.ч. і водойми. Територіальні громади мають стати розпорядниками цих земель і майна. Господарем має бути народ», – сказав Барна.

Він також зауважив, що потрібно передбачити скасування усіх пільг щодо податку на землю.

«Питання в тому, щоб заборонити роздачу земель у власність для ОСГ та інших, навіть для будівництва фермерських господарств. Надавати землю потрібно тим, хто її хоче обробляти. Земля повинна служити не конкретній особі, а цілому українському народу», – наголосив Барна.

 

Закон про співробітництво громад дає можливість невеликим громадам оптимізувати свою діяльність

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук зазначив під час виступу на Форумі територіальних громад.

Парламентар наголосив на тому, що законодавство з децентралізації – це тільки початок, основна ж робота лягає на плечі місцевого самоврядування.

«Крім прийняття необхідних законопроектів для децентралізації, ще багато чого треба зробити на місцях. Отже, у новообраного голови має бути стратегія розвитку територіальної громади. Вони мають довести громаді, яка їх обрала і яка їм виказала свою довіру, що вони здатні змінити життя людей на краще. Стратегія має бути реальною, і головне, вона має об’єднати людей, аби кожна людина в селі знала, що на їхній вулиці буде відремонтовано чи зроблено той чи інший об’єкт. Люди мають знати, куди витрачаються їхні гроші. Це важливо, дуже важливо», – наголосив під час промови Дехтярчук.

«Також новообраним головам з командою потрібно вчитися писати проекти. В Україну зайшло чимало грантів, є кошти з місцевих і Державного бюджету, розподіл яких, здійснюється тільки по написаних проектах. Тому треба опановувати цю нову можливість для розвитку та удосконалення», – додав народний депутат.

Політик також нагадав, що є закон про співробітництво територіальних громад, який розширює можливості громад.

«Хороший закон, який прийнятий і працює. На жаль, він не набув великого поширення і ним мало хто цікавиться і користується його перевагами. Зокрема, він дає можливість маленькій громаді, яка не маєдостатньо фінансів, об’єднати свої зусилля з такими ж невеличкими громадами і спільно вирішувати важливі питання. Приклад, придбати сміттєвоз для громади – це великі фінансові витрати. Для трьох-чотирьох громад – це під силу і економно вийде. Цей закон дає можливість оптимізації», – зауважив парламентар.

«Крім того, закон про співробітництво громад дозволяє вирішувати і проблемні питання в сфері охорони здоров’я і сфері освіти. Дошкільна освіта, шкільна освіта, медичні певні заклади – все це можна і треба маленьким громадам робити спільно. Виграють від цього усі», – резюмував Олександр Дехтярчук.

 


Джерело: «Солідарність»

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Збори, Перші вибори 24 грудня 2017 року,

Городнянська ОТГ: є секретар, виконком, комісії

16 січня відбулась перша сесія сьомого скликання міської ради. Голова виборчої комісії Ольга Чорномаз урочисто відкрила першу сесію та оголосила присутнім результати виборів голови та депутатів. Новообрані депутати, до речі, з’явились на сесію у повному складі. Андрій Богдан отримав посвідчення і…

Результати виборів в ОТГ: кандидати від «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» перемогли у більшості регіонів України *

За даними підрахунку результатів виборів у новостворених об’єднаних громадах, які відбулися 24 грудня 2017 року, переконлива більшість серед обраних голів ОТГ – це кандидати, висунуті територіальними організаціями Партії «БПП «Солідарність» та кандидати, яких підтримувала Партія «БПП «Солідарність». Про це повідомляє…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: