Новини

Голова ОДА Куліч про децентралізацію, ринок землі та інше в інтерв’ю agroportal’у

«Для Чернігівщини українські інвестиції не менш цінні, ніж іноземні», – під таким заголовком видання АgroРortal.ua опублікувало минулого тижня інтерв’ю з головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем.

«Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч найближчим часом може обійняти позаду міністра аграрної політики і продовольства України. Такі мессиджі ширяться аграрними кулуарами, – пояснюють свою цікавість до персони столичні журналісти. – AgroPortal.ua зустрівся з Валерієм Петровичем, щоб поговорити про аграрне життя регіону, котрий він курує», – розпочинається матеріал.

ОТГ.cn.ua переклав для для вас деякі фрагменти цього інтерв’ю. З повним текстом (російською мовою) можна ознайомитись на сайті видання. Отже:

Як просуваються справи з децентралізацією: скільки вже зареєстровано обєднаних територіальних громад, чи немає негативного опору?

Валерій Куліч: Ми входимо до трійки лідерів за кількістю громад – 19, незабаром відбудуться вибори ще в чотирнадцяти. Це фактично вже 60% території області, яка буде об’єднана в громади.

У нас немає негативних явищ. Сьогодні тільки змагаються, хто де більше об’єднається. Люди вже усвідомили, що це потрібно. А раніше були непорозуміння. Із точки зору нашої демографії, у нас інших варіантів немає: залишилася стара радянська структура – 22 райони з 10–12 тис. населення, а там адміністрації та ради, які зовсім не потрібні.

Ми прорахували, що в кінцевому підсумку повинно вийти 70–75 громад, і всі райони будуть ліквідовані.

Розяснювальну роботу проводили?

Валерій Куліч: Так, протягом двох років у нас працював «Офіс реформ», і ми активно проводили районні збори, доводили переваги і в цьому питанні дійсно стали лідерами серед областей.

– У цілому, які основні проблеми в області можете виділити і які, на Вашу думку, можливі шляхи їх вирішення?

Валерій Куліч: Потрібно все-таки визначитися з ринком землі і знайти якесь рішення, переставши збурювати народ. Нерозуміння ситуації в будь-якому разі не додає українському АПК привабливості. Повинні існувати стабільні умови розвитку, і погано, що ми щозими чекаємо якихось нових законодавчих змін. Якби дали років 10 стабільних умов без будь-яких змін, люди могли б прораховувати свої ризики. Інакше складно залучати інвесторів.

Найбільше ринку не вистачає дешевого кредитного ресурсу. Не треба АПК жодних багатомільйонних держпідтримки та дотацій, просто створіть стабільні умови оподаткування. Потрібно, щоб НБУ зменшив ставку, добре, що хоч ставки по депозитах уже знизилися. Хотілося б вийти на показник 5–6% річних – це буде найбільшим стимулом для розвитку АПК.


Джерело: ОТГ.cn.ua

Останні новини за категоріям(и): Влада,

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: