Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…
Голова ОДА Куліч про децентралізацію, ринок землі та інше в інтерв’ю agroportal’у

«Для Чернігівщини українські інвестиції не менш цінні, ніж іноземні», – під таким заголовком видання АgroРortal.ua опублікувало минулого тижня інтерв’ю з головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем.
«Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч найближчим часом може обійняти позаду міністра аграрної політики і продовольства України. Такі мессиджі ширяться аграрними кулуарами, – пояснюють свою цікавість до персони столичні журналісти. – AgroPortal.ua зустрівся з Валерієм Петровичем, щоб поговорити про аграрне життя регіону, котрий він курує», – розпочинається матеріал.
ОТГ.cn.ua переклав для для вас деякі фрагменти цього інтерв’ю. З повним текстом (російською мовою) можна ознайомитись на сайті видання. Отже:
– Як просуваються справи з децентралізацією: скільки вже зареєстровано об’єднаних територіальних громад, чи немає негативного опору?
Валерій Куліч: Ми входимо до трійки лідерів за кількістю громад – 19, незабаром відбудуться вибори ще в чотирнадцяти. Це фактично вже 60% території області, яка буде об’єднана в громади.
У нас немає негативних явищ. Сьогодні тільки змагаються, хто де більше об’єднається. Люди вже усвідомили, що це потрібно. А раніше були непорозуміння. Із точки зору нашої демографії, у нас інших варіантів немає: залишилася стара радянська структура – 22 райони з 10–12 тис. населення, а там адміністрації та ради, які зовсім не потрібні.
Ми прорахували, що в кінцевому підсумку повинно вийти 70–75 громад, і всі райони будуть ліквідовані.
– Роз’яснювальну роботу проводили?
Валерій Куліч: Так, протягом двох років у нас працював «Офіс реформ», і ми активно проводили районні збори, доводили переваги і в цьому питанні дійсно стали лідерами серед областей.
– У цілому, які основні проблеми в області можете виділити і які, на Вашу думку, можливі шляхи їх вирішення?
Валерій Куліч: Потрібно все-таки визначитися з ринком землі і знайти якесь рішення, переставши збурювати народ. Нерозуміння ситуації в будь-якому разі не додає українському АПК привабливості. Повинні існувати стабільні умови розвитку, і погано, що ми щозими чекаємо якихось нових законодавчих змін. Якби дали років 10 стабільних умов без будь-яких змін, люди могли б прораховувати свої ризики. Інакше складно залучати інвесторів.
Найбільше ринку не вистачає дешевого кредитного ресурсу. Не треба АПК жодних багатомільйонних держпідтримки та дотацій, просто створіть стабільні умови оподаткування. Потрібно, щоб НБУ зменшив ставку, добре, що хоч ставки по депозитах уже знизилися. Хотілося б вийти на показник 5–6% річних – це буде найбільшим стимулом для розвитку АПК.
Джерело: ОТГ.cn.ua