Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…
НААН закликає Уряд провести інвентаризацію всіх державних сільськогосподарських земель

Потрібно провести інвентаризацію державних земель в Україні, бо сьогодні немає повної картини використання сільськогосподарських земель. Про це розповів ректор Білоцерківського національного аграрного університету Анатолій Даниленко сьогодні під час круглого столу в НААН на тему земельної реформи .
Нагадаємо, що уряд вирішив зекономити на роботі НААН — у бюджет на 2018 рік заклали лише половину (441 млн грн) потрібних коштів. При цьому Академія та дотичні до нього підприємства сплатили у бюджет минулого року 760 млн грн.
«В Україні 54% с/г землі розорано, в Європі тільки – 35%. Понад 13 млн га – деградованих земель, в тому числі від вітрової ерозії – 6 млн га, ще 1,6 – деградовані техногенні землі. А вміст гумусу за всі 25 років зменшився на 22%. Це бентежить, а що буде далі через 25-30 років, якщо не схаменуться на горі. Порушено екологічний баланс в країні і це ми відчули в ряді регіонів вже цього року. Це насторожує, щоб правильно розуміти, що нас чекає далі», – пояснює експерт.
Він також зачепив тему використання державних сільськогосподарських земель.
«Не зрозуміло, у якому стані перебувають не використані паї, відумерла спадщина, що з впливом органів самоврядування і надходженнями до місцевих бюджетів… Що відбувається з землями для АТОВців, соціальних потреб», ‒ пояснює ректор.
На його думку, аби розібратися з усім цим варто провести інвентаризацію державних земель і саме вчені НААН мають дати об’єктивну оцінку цим процесам.
«Повна інвентаризація земель державної власності, зробити оцінку і занести в систему Держгеокадастру. Адже сьогодні не знаємо, що відбувається у державі. Цим мають займатися Держгеокадастр, МЕРТ. Але на чолі процесу мають стояти вчені НААН», ‒ пояснив він.
Джерело: AgroPolit.com