Новини

Від А до … майже Я або Як приєднуються територіальні громади до Вертіївської обєднаної територіальної громади

Більше ніж місяць Вертіївська об’єднана територіальна громада чекає схвалення голови обласної державної адміністрації проекту щодо добровільного приєднання територіальних громад до Вертіївської обєднаної територіальної громади. До цього селам, що прагнуть увійти до складу Вертіївської громади довелося пройти низку бюрократичних процедур.

З чого починали процес дообєднання?

Взимку 2017 року активно заговорили про прийняття Закону України щодо добровільного приєднання територіальних громад. І з того часу розпочалися робочі поїздки по визначених селах і активна кампанія.

Вертіївський сільський голова їздив на сходи сіл Кукшин, Стодоли, Дуболугівка, Велика Кошелівка, Березанка, Липовий Ріг, Черняхівка та Безуглівка. Після кожної такої зустрічі Ігор Григорович був похмурий. «Не вірять в тих селах, що можна розвивати село, робити дороги, освітлення. Бояться, що як об’єднаються, то взагалі залишаться без фінансування. Думають, що закриємо школи та ФАПи», скупо пояснював голова громади. Говорив, що селяни на сходах ставили багато запитань, цікавилися змінами у Вертіївці, можливими варіантами розвитку свого села в громаді, діловодством, обговорюювали дії у випадках різних надзвичайних ситіацій та багато іншого. Та скептичний настрій за такими запитаннями однаково було відчутно. Ігор Григорович після таких поїздок хотів облишити ідею з дообєднанням і далі працювати над розвитком Вертіївської ОТГ.

У Великій Кошелівці сприйняли роз’яснення голови громади досить позитивно та й голова села Олександр Соломаха бачив на власні очі якісні зміни у селах Вертіївської громади.

«Позитивно вражений змінами у Вертіївці та громаді. Після цієї зустрічі я остаточно переконався, що потрібно дообєднуватися з Вертіївською громадою. Вже зовсім скоро розпочнемо готувати всі папери щодо офіційного входження до складу громади», – ділився враженнями сільський голова Великої Кошелівки після поїздки 27 березня представників сільських рад до Вертіївської ОТГ.

18 березня 2017 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)». Закон спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право селам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Процес щодо приєднання до Вертіївської ОТГ відновився. Та, тепер вже сусідні села почали цікавитися що і як робити.

Як відбувалося приєднання з Вертіївською ОТГ?

Перший етап процесу добровільного приєднання до вже існуючої територіальної громади включає в себе ініціювання приєднання. Такими ініціаторами виступили сільські голови. Для організації та координації спільних дій пяти сільських рад, що хочуть приєднатися до Вертіївської ОТГ організували спільну зустріч. На такому зібранні 22 травня консультант Офісу реформ при Чернігівському РВ АМУ Микола Силенко детально пояснював етапи дорожньої карти процесу добровільного об’єднання територіальних громад.

Березанський та Великокошелівський сільські голови вже встигли вивчити громадську думку жителів стосовно приєднання до Вертіївської громади та задокументувати результати. Поквапитися з громадськими обговореннями та необхідними рішеннями сільських рад просили й решту сільських голів, адже краще щоб приєднання сільських рад до Вертіївської громади відбувалося одночасно, «пакетом». «Головне – робити все крок за кроком. Та поспішати потрібно, адже у серпні-вересні починається формування проекту Держбюджету на наступний рік. Вкрай важливо, щоб показники освітньої та медичної субвенції, базової дотації для Вертіївської ОТГ розраховувались на 2018 рік вже з урахуванням параметрів приєднаних сільських рад», – зазначив Микола Силенко.

Уже за місяць на розгляд ХХІІІ чергової сесії Вертіївської сільської ради винесли проект рішення Про надання згоди на добровільне приєднання територіальних громад до Вертіївської обєднаної територіальної громади. Одноголосно та без зайвих обговорень депутати надали згоду на добровільне приєднання територіальних громад сіл Черняхівка, Лісове Черняхівської сільської ради, села Березанка Березанської сільської ради, села Заньки Заньківської сільської ради, села Велика Кошелівка Великокошелівської сільської ради, села Дуболугівка Дуболугівської сільської ради до Вертіївської сільської ради обєднаної територіальної громади з центром у селі Вертіївка.

Далі було створено робочу групу, що підготувала проект рішення щодо добровільного приєднання територіальних громад. Ольга Устименко, секретар сільської ради, розповіла, що до складу такої робочої групи входили голови та секретарі сільських рад, що будуть приєднуватися та голова і секретар Вертіївської сільської ради. Робоча група в такому складі напрацювала необхідний проект рішення.

На XXIV позачерговій сесії Вертіївської сільської ради 18 липня депутати одноголосно підтримали рішення Про схвалення проекту рішення Вертіївської сільської ради «Про добровільне приєднання територіальних громад до Вертіївської обєднаної територіальної громади». Також доручили Вертіївському сільському голові Ігорю Морозу подати проект рішення сільської ради «Про добровільне приєднання територіальних громад до Вертіївської обєднаної територіальної громади» у п’ятиденний строк Чернігівській обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України.

Що маємо сьогодні?

«Обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання проекту рішення про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади готує відповідний висновок, що затверджується розпорядженням голови ОДА. У разі відповідності проекту рішення про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради на наступній сесії приймають рішення про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади.

У разі прийняття сільською, селищною радою рішення про приєднання до об’єднаної територіальної громади голова сільської, селищної об’єднаної територіальної громади звертається до обласної державної адміністрації з пропозицією звернутися до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад від територіальної громади, що приєдналася, в установленому законом порядку. Обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади у разі його відповідності висновку, передбаченому частиною п’ятою цієї статті, звертається до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад від територіальної громади, що приєдналася», – роз’яснив процедуру Микола Силенко.

Відповіді з обласної державної адміністрації у Вертіївці чекають більше місяця.

Вже закінчується вересень, а значить бюджетний процес розпочався. Чи встигнуть в облдержадміністраці схвалити добровільне приєднання територіальних громад до Вертіївської обєднаної територіальної громади щоб остання змогла розрахувати свій кошторис і для шести новоприєднаних сіл?


Джерело: «Чернiгiвщина: події і коментарі», автор: Людмила Лесик

Останні новини за категоріям(и): Вертіївська, Влада, Громади, Збори,

Лариса Ковальчук: Спілкування з виборцями. Враження. Висновки.

– Ларисо Володимирівно, у попередніх інтерв’ю Ви давали максимально чітку і повну інформацію про підсумки Вашого керівництва Пакулем, про передвиборчу програму, побудову економічного, соціального і громадського життя в ОТГ. Також Ви розкрили в подробицях чимало епізодів своєї біографії, що показало…

Вибори в ОТГ відбудуться демократично, але не 23 грудня, ‒ Парубій

Виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у середу, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що під час обговорення питання щодо запровадження воєнного стану відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де діятиме воєнний стан.

У Чернігівській ОДА – Мисник голова

Сьогодні, 28 листопада 2018 року, Президент Петро Порошенко представив нового голову Чернігівської ОДА Олександра Мисника активу області. Про це повідомляє прес-служба Президента. 

Так хочуть своє ОТГ, що перекрили дорогу. ВІДЕО

Учора, 16 жовтня, біля села Киселівка, що під Черніговом, люди перекрили дорогу державного значення. Півсотні протестувальників одну годину 15 хвилин безперестанку ходили пішохідним переходом. Таким чином жителі сіл Боромики, Локнисте й Киселівки вимагали переглянути перспективний план формування територій громад області,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: