Насиченою святковою програмою на міському пляжі порадували жителей Менської ОТГ і гостей організатори свята. Було де порозважатися дітлахам, порадувала любителів прекрасного виставка оригінальних виробів місцевих майстрів, спортсменів – різноманітні змагання, меломанів – виступи рок-гуртів. Для усіх гостей свята, безперечно, сюрпризами…
Молодь кличе всіх на день Мени

23 вересня – День міста Мена! На святкування всіх запрошує Менська міська молодіжна рада – активна молодь міста!
Щоби мотивувати потенційних гостей свята молодь підготувала відео-запрошення.
Як відомо, День міста Мена – центру Менської ОТГ, цього року припадає на 23 вересня. Чому саме на другу половину вересня призначено святкування?
На сьогоднішній день існує декілька теорій як походження назви нашого міста, так і року заснування. Залишимо цю роботу історикам…
Що стосується відзначення Дня міста, то вересень обрано свідомо з врахуванням історичних подій. Саме 18 вересня 1943 року місто було визволено від нацистів.
Так, ввечері силами 16-ї гвардійської (Башкирської) кавалерійської дивізії (командир гвардії полковник Г. А. Бєлов), 7-го кавалерійського корпусу, 61-ї армії Воронезького фронту Мена вийшла з-під окупації. Першим до міста увійшов 58-й кавалерійський полк гвардії майора Т. Т. Кусімова. В авангарді йшов ескадрон гвардії старшого лейтенанта В. Б. Гранітова, який загинув напередодні, під час визволення с. Покровське. В ході визволення Мени, було взято у полон 150 чоловік та захоплено військовий ешелон зі зброєю та боєприпасами. В той день (18 вересня 1943 р.) були визволені також Ушня, Максаки, Остапівка, Куковичі та Макошине.
За бойову звитягу та роль у визволенні нашого краю 16-й гвардійській кавалерійській дивізії було присвоєно звання Чернігівська.
Згідно статистичних даних з війни не повернулось понад 9 тис. жителів міста та району.
У 1967 р. в центрі міста було відкрито обеліск слави з вічним вогнем (та закопаною капсулою для нащадків 2066 р.) на честь менян, які не повернулись з війни у 1975 р. відкрили пам’ятник невідомому солдату, поблизу кургану якого стояла підбита протитанкова гармата, залишена радянськими воїнами у 1943 р.
За проявлений героїзм та мужність 5600 мешканців району та міста було відзначено бойовими нагородами. Звання “Герой Радянського Союзу” було присвоєно командиру стрілецького батальйону майору П. І. Лишафаю з Березни, командиру артдивізіону, капітану І. С. Осипенку з Максаків та командиру взводу ПТР, лейтенанту І. Ф. Сапоненку з села Гусавка. У 2017 році на День незалежності України було відкрито Алею Героїів, де встановлено пам’ятні дошки визволителям Менщини Осипенку І.С., Лишафаю П.І., Сапоненку І.Ф., Єрмоленку А.Д. з села Феськівка та героям сучасності учасникам бойових дій на сході України Бурлаку М.М., Титаренку С.М., Уткіну О.А., Андрейченку М.П., Жеребилу В.В., Головатому М.С., Шумейку О.В., Ільчишину О.М.
Джерело: сайт Менської ОТГ